Kontakt

Kontakt

INTEGER.pl SA
ul. Wielicka 28,
30-552 Kraków

tel. 12 619 98 00,
fax 12 619 98 01

400 Paczkomatów® InPost stanie we Włoszech

18 Lutego 2014

Informacja prasowa                                                                                                                                                                                                                          18 lutego 2014

 

400 Paczkomatów InPost stanie we Włoszech

 

Umowa z kluczową włoską platformą e-commerce - Banzai

 

Grupa Integer.pl – globalny lider w innowacyjnych usługach dostaw e-commerce – do końca czerwca 2014 roku rozstawi we Włoszech aż 400 innowacyjnych terminali umożliwiających samodzielne nadawanie i odbieranie przesyłek. Urządzenia zostaną uruchomione w kluczowych częściach kraju – ekspansja obejmie północne oraz północno-centralne rejony Włoch oraz okolice największych miast, m.in.: Rzymu, Mediolanu czy Turynu. Docelowo Paczkomaty® InPost obejmą swoim zasięgiem większość prowincji kraju. Wartość inwestycji InPost we Włoszech przekroczy 30 mln euro.

 

 

InPost rozpoczyna działalność we Włoszech we współpracy z Banzai – największą platformą e-commerce we Włoszech. E-Price i SaldiPrivati, flagowe sklepy internetowe z grupy Banzai, będą jako pierwsze we Włoszech oferować nowe usługi w 400 automatycznych punktach odbioru zakupionych produktów. Kolejne partnerstwa na włoskim rynku będą ogłoszone w najbliższym czasie.

 

Paczkomaty® InPost rewolucjonizują światowy rynek pocztowo-kurierski oferując klientom możliwość samodzielnego odbierania i nadawania przesyłek, 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu. Innowacyjne urządzenia Grupy Integer.pl są już dostępne w 19 krajach na całym świecie – w zaledwie 2 lata podbiły: Arabię Saudyjską, Australię, Chile, Wielką Brytanię, Irlandię, Islandię, Litwę, Łotwę, Ukrainę, Estonię, Polskę, Rosję, Cypr, Słowację, Czechy, a także: Kolumbię, Kostarykę, Salwador oraz Gwatemalę. Łącznie na całym świecie funkcjonuje – w różnych modelach biznesowych – niemal 3.500 Paczkomatów InPost.

 

Paczkomaty® InPost zyskują olbrzymią popularność wśród użytkowników e-sklepów. Najnowsza wersja terminali oferuje możliwość jeszcze szybszego odbierania przesyłek za pomocą QR kodu. Dzięki zaawansowanej integracji urządzeń z mobilnymi aplikacjami oraz wykorzystaniu technologii CodeWise, czas operacji zostanie skrócony o ponad połowę – z 15 do 7 sekund.

 

Pierwsze terminale pojawią się na Półwyspie Apenińskim już w najbliższych tygodniach. Uruchomienie sieci obejmującej 400 Paczkomatów InPost powinno nastąpić w I połowie bieżącego roku. Mimo tego, że sektor e-handlu we Włoszech osiągnął bardzo już wysoki poziom dojrzałości, jego wyniki z roku na rok biją kolejne rekordy, nie ustępując europejskiej czołówce: Wielkiej Brytanii, Niemcom czy Francji. Szacuje się, że e-commerce w tym regionie świata po raz kolejny znacznie zwiększył swoją wartość – według badań eMarketer sprzedaż online we Włoszech w roku 2013 wyniosła aż 11,3 miliardów euro i wzrosła o prawie 18% w stosunku do roku poprzedniego1.

 

„Bez wątpienia Włochy to jeden z naszych priorytetowych kierunków – słuszność prowadzonej przez nas strategii rozwoju sieci potwierdzają znakomite wyniki odnotowywane na tamtejszym rynku e-handlu. W dodatku coraz więcej mieszkańców tej części Europy chce nabywać produkty właśnie przez internet – w roku 2014 z takiej możliwości skorzysta blisko 14,4 miliona Włochów! Liczą oni przede wszystkim na wygodę, którą w niespotykanym dla nich dotąd obszarze zapewnią im Paczkomaty® InPost. To dlatego zdecydowaliśmy się na zainstalowanie w pierwszym etapie aż 400 urządzeń. Badając popularność naszego rozwiązania na innych silnych rynkach e-commerce, takich jak np. Wielka Brytania, już teraz możemy stwierdzić, że to nie koniec ofensywy. Wiemy, że zapotrzebowanie na Paczkomaty we Włoszech będzie zdecydowanie większe”mówi Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl.

 

“Paczkomaty® InPost oznaczają dla nas skokowy rozwój zasięgu oferowanych przez nas usług Pick&Pay” deklaruje Eduardo Giorgetti – CEO Banzai Commerce. “Nasi klienci – znowu jako pierwsi we Włoszech – otrzymają wyjątkowe rozwiązanie, które będą cenić nie tylko za atrakcyjną cenę, ale przede wszystkim za dostępność 24/7 i najszerszą sieć”.

 

„Wprowadzenie Paczkomatów we Włoszech to naturalny krok rozwoju InPost w ramach światowej ekspansji. Wprowadzenie tych prostych i innowacyjnych usług w naszym kraju pozwoli na pełne uwolnienie dostaw e-commerce i zniwelowanie dotychczasowych barier czasowych. Od teraz Włosi nie muszą czekać na paczkę, bo to paczka czeka na nich! Prowadzimy już rozmowy odnośnie kolejnych istotnych partnerstw we Włoszech – chcemy by Paczkomaty® InPost również we Włoszech szybko zdobyły status wiodącego operatora dostaw na wyjątkowo wymagającym rynku e-commerce” – podsumował Stefano Moni, dyrektor generalny InPost Italia.

 

Banzai to włoska grupa działająca na rynku internetowym – przede wszystkim w obszarach mediów i e-commerce. Stworzona w 2008 przez Paula Ainio, jednego z pionierów internetu we Włoszech, zatrudnia ponad 410 osób, a jej skonsolidowane przychody w 2013 roku przekroczyły 160 mln euro. Banzai jest kanałem dystrybucji dla ponad 700 firm sprzedających swoje produkty w oparciu o platformy: Eprice, SaldiPrivati, MisterPrice, Bow. Ponadto, do grona klientów Banzai należy ponad 500 znaczących reklamodawców (Giallozafferano, Students, Piantedonna, PianetaMamma, Liquid, The Post, Soldionline, gypsy , Filmtv , Altervista ), którzy dzięki współpracy z platformą efektywnie komunikują się z milionami włoskich internautów.

 

Międzynarodowa strategia Grupy Integer.pl – obejmująca m.in. rynek włoski – realizowana jest przy współudziale PineBridge Investments, globalnego funduszu private equity. Całkowita wartość ogólnoeuropejskiego programu inwestycyjnego wyceniana jest na blisko 300 milionów euro. Zakłada uruchomienie łącznie ponad 16 000 Paczkomatów w całej Europie.

 

Spółka kontynuuje obecnie prace nad pozyskaniem około 6000 lokalizacji na kolejne urządzenia. W ciągu najbliższych 3-4 lat Paczkomaty® InPost pojawią się m.in. w obu Amerykach oraz w Azji. W Stanach Zjednoczonych Grupa Integer.pl planuje uruchomić 10.000 Paczkomatów do końca 2016 roku, zaś w Azji w pierwszej kolejności Paczkomaty wejdą do Chin – do Pekinu i Szanghaju. Całość inwestycji docelowo może sięgnąć nawet 1 mld euro.

 

Paczkomaty® InPost to wielokrotny laureat międzynarodowych konkursów branżowych. Najwyższą jakość i innowacyjność terminali potwierdził tryumf Grupy Integer.pl w tegorocznej edycji międzynarodowego konkursu World Mail Awards 2013. Spółka zwyciężyła w kategorii ‘Obsługa Klienta’, pokonując innych wiodących operatorów takich, jak: Singapore Post oraz LibanPost. Innowacyjne terminale na stałe zagościły również w świadomości internetowych konsumentów. E-klienci już po raz drugi przyznali palmę pierwszeństwa Paczkomatom w konkursie ‘Ekomersy’ w kategorii ‘Najlepszy produkt/usługa wspierająca logistykę e-sklepu’.

 

Nowy produkt Grupy Integer.pl oraz firmy NCR Corp. – Paczkomat modułowy V generacji – został z kolei uznany za ‘Innowację Roku’ w prestiżowym konkursie Postal Technology International Awards.

 

Więcej informacji na: www.integer.pl, www.paczkomaty.pl oraz www.inpost.pl.

 

(1) Źródło: Europe B2C Ecommerce Report 2013, “Mobile Helps Drives Ecommerce Gains in Italy”, link: http://www.emarketer.com/Article/Mobile-Helps-Drives-Ecommerce-Gains-Italy/1010415

Nasze marki

  • InpostInpost
  • Inpost PaczkomatyInpost Paczkomaty
  • Inpost FinanseInpost Finanse
  • easypackeasypack