Kontakt

Kontakt

INTEGER.pl SA
ul. Wielicka 28,
30-552 Kraków

tel. 12 619 98 00,
fax 12 619 98 01

Aster Papazyan dołączy do zespołu easyPack

28 Lipca 2015

easyPack – właściciel największej na świecie sieci Paczkomatów® pod marką InPost umożliwiających samodzielne nadawanie i odbieranie przesyłek w trybie 24/7 –wzmocni zespół pracowników najwyższego szczebla – tym razem o doświadczonego specjalistę z branży teleinformatycznej (ICT) i FMCG. Od września 2015 roku funkcję dyrektora zarządzającego pełnić będzie Aster Papazyan – ekspert ds. sprzedaży i rozwoju sieci handlowo-usługowych, odpowiedzialny za wdrażanie i koordynowanie wielowymiarowych strategii dla największych polskich spółek na rynku krajowym oraz arenie międzynarodowej.

Aster Papazyan posiada ponad 25-letnie doświadczenie w pracy dla spółek z różnych branż gospodarki – w czasie swojej kariery zawodowej opracowywał zaawansowane plany działań sprzedażowych i koordynował strategie handlowe międzynarodowych przedsiębiorstw – na największych rynkach Europy Środkowo-Wschodniej. Obejmując liczne stanowiska kierownicze był odpowiedzialny za tworzenie i wdrażanie strategii sprzedaży zarówno w firmach z sektora prywatnego, jak i na rynku publicznym.

Od 2013 roku Aster Papazyan pełnił funkcję Członka Zarządu CEE i dyrektora handlowego w PayU Group (Naspers) – wiodącej firmie zajmującej się obsługą e-płatności w Europie Środkowo-Wschodniej. Do jego zadań należało zarządzanie działalnością operacyjną spółki i opracowywanie planów ekspansji biznesowej w Czechach, Polsce, Rumunii, Rosji, Turcji oraz na Ukrainie i Węgrzech. Stworzył i wdrożył jednolitą regionalną metodologię sprzedaży, która pozwoliła firmie profesjonalnie obsługiwać klientów podczas procesu sprzedaży, budować zaawansowane taktyki marketingowe oraz podnieść przewidywalność działań zespołów sprzedaży i marketingu. Ponadto, w wyniku podejmowanych przez niego działań, PayU Group wzbogaciła się o utalentowanych pracowników, którzy jeszcze bardziej usprawnili działanie wprowadzanych przez firmę innowacyjnych rozwiązań handlowych.

W latach 2006 – 2013 Aster Papazyan należał do zespołu kierowniczego DELL Polska i odpowiadał za wdrażanie zaawansowanych rozwiązań IT dla sektora B2B oraz B2B2C. Początkowo pełnił funkcję dyrektora sprzedaży ds. globalnych firm i podmiotów sektora publicznego DELL Polska, a od 2008 roku był dyrektorem sprzedaży ds. średnich i małych firm oraz partnerów - pośredników handlowych. W tym czasie tworzył i wdrażał innowacyjne koncepcje rozwoju firmy – jego zespół wprowadził m.in. zupełnie nowy, bardziej efektywny program partnerski dla pośredników. Przyczynił się on do skokowego zwiększenia udziałów rynkowych DELL Polska w sektorze małych i średnich firm – spółka – według rankingu International Data Corporation (IDC) z 2012 roku – przesunęła się z pozycji 8. na pozycję 2.

Dzięki swojej szerokiej wiedzy i wysokim kompetencjom w 2012 roku Aster Papazyan został dyrektorem generalnym DELL w Polsce. Zakres jego obowiązków obejmował planowanie długofalowych programów działań strategicznych oraz podejmowanie decyzji operacyjnych kluczowych dla polskiego oddziału spółki. W latach 2004-2006 był dyrektorem sprzedaży w strukturach rynku masowego Orange Polska (Telekomunikacja Polska).

ZespółeasyPack pokazał, że dzięki determinacji i ciężkiej pracy można odnieść ogromny sukces – i to mimo, że wprowadzenie nowej usługi na tak szeroką skalę nie należy do łatwych. Tymczasem liczba podpisanych umów oraz ilość potencjalnych partnerów potwierdza, że Paczkomaty® InPost cieszą się coraz większą popularnością na arenie międzynarodowej i stały się wzorem do naśladowania dla innych przedstawicieli sektora pocztowo-kurierskiego. W oparciu o dotychczas zdobyte kwalifikacjezawodowe w zróżnicowanych branżach, z entuzjazmem będę tworzył część załogi easyPack i aktywnie uczestniczył w opracowywaniu efektywnych planów rozszerzenia sieci innowacyjnych maszyn. Zawsze szukam wyzwań, nowych doświadczeń oraz szansy na rozwój swoich umiejętności. Praca dla spółki, będącej w fazie tak intensywnej ekspansji, jest dla mnie doskonałą okazją do wykorzystania swojego doświadczenia w zakresie tworzenia efektywnych rozwiązań usługowych”skomentował Aster Papazyan.

Aster Papazyan w 2010 roku zdobył tytuł Executive MBA na IMD – jednej z najlepszych na świecie szkół biznesu mieszczącej się w szwajcarskiej Lozannie. Jest również magistrem zarządzania i marketingu Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Prywatnie Aster Papazyan to wielki pasjonat sportu – codziennie trenuje crossfit. Z pochodzenia jest Ormianinem.

„W związku z działaniami mającymi na celu intensyfikację rozwoju sieciPaczkomatów® InPost za granicą, stale wzbogacamy nasz zespół kierowniczy właśnie takimi osobowościami, jaką jest Aster Papazyan. Jesteśmy na zaawansowanym etapie realizacji projektu ekspansji Paczkomatów® InPost w Europie, działamy również na kolejnych kontynentach – w takich krajach, jaknp. Kanada. W związku z tym, wielokulturowe i międzybranżowe doświadczenie Astera Papazyana to istotna wartość dodana dla naszej firmy. Aster Papazyan z sukcesem pełnił funkcje kierownicze – odpowiadał za tworzenie strategii operacyjnych zarówno w mniejszych przedsiębiorstwach, jak i w międzynarodowych firmach będących liderami w swoich branżach. Jestem głęboko przekonany, że posiadając bogatą praktykę i wysokie kompetencje zawodowe, wniesie on do easyPack wiele nowatorskich koncepcji i rozwiązań, które pozwolą nam na osiągnięcie jeszcze lepszej efektywności i skuteczniejszej penetracji zagranicznych rynków” – dodaje Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl.

W maju 2015 roku globalny fundusz inwestycyjny Templeton Strategic Emerging Markets Fund IV, LDC (“TSEMF IV”) i Grupa Ubezpieczeniowa PZUogłosiły wspólnie z Grupą Integer.pl inwestycję w kwocie 81,7 mln euro w spółkę easyPack. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na rozwój Paczkomatów® InPost na rynkach międzynarodowych. Jednocześnie została podpisana umowa z BGK o udzielenie spółce finansowania dłużnego w kwocie 36,7 miliona USD, przeznaczonego na rozwój Paczkomatów® InPost na rynku kanadyjskim.

Paczkomaty® InPost działają już na 4 kontynentach, między innymi w takich krajach jak: Wielka Brytania, Francja, Włochy, Polska, Irlandia, Islandia, Litwa, Łotwa, Estonia, Rosja, Czechy, Słowacja, Kolumbia, Kanada, Australia, Arabia Saudyjska. Do końca 2015 roku na całym świecie będzie dostępnych – w różnych modelach biznesowych – ponad 5000 Paczkomatów®InPost. Spółka planuje instalację kolejnych 4000 terminali na terenie Europy, Azji, obu Ameryk, a także na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

W Polsce działa już ponad 1300 Paczkomatów® InPostsieć w porównaniu z końcem 2014 roku została rozszerzona o 200 lokalizacji. Decyzja o rozbudowie wynika z rosnących potrzeb mieszkańców mniejszych miejscowości, którzy coraz chętniej korzystają z oferty e-sklepów i ma na celu zapewnienie im możliwości odbioru paczek w trybie 24/7. Grupa Integer.pl zamierza kontynuować ekspansję i zainstaluje w 2015 roku łącznie 600 nowych terminali.

Najwyższą jakość usług Grupy Integer.pl potwierdzają także inne nagrody: polscy internauci już po raz trzeci wyróżnili InPost – spółkę wchodzącą w skład Grupy Kapitałowej – nagrodą Ekomersy w kategorii „Najlepszy produkt/usługa wspierający logistykę e-sklepu”. Innowacyjność firmy została doceniona między innymi przez tygodnik WPROST tytułem „Innowatora Roku 2014” i zwyciężyła w konkursie „Lider Nowoczesnych Technologii” organizowanym przez Instytut Nowych Technologii. Grupa Integer.pl otrzymała też Nagrodę Specjalną w konkursie „Polska Firma – Międzynarodowy Czempion” za dynamiczną ekspansję i promocję Polski za granicą. Konsekwentny rozwój firmy potwierdza również tytuł „Gazele Biznesu” przyznawany przez Puls Biznesu najdynamiczniej rozwijającym się polskim firmom.

InPost otrzymał także liczne wyróżnienia międzynarodowe: tytuł ‘Supplier of the Year’ podczas Post Expo 2014, czterokrotne zwycięstwo w prestiżowym konkursie World Mail Award w latach 2010 – 2013, nagroda „The Delivery Excellence Award 2014” w kategorii: „Best Carrier Contribution to Delivery Innovation”, które Paczkomaty® InPost otrzymały 2014 w Wielkiej Brytanii, czy Postal Technology International Award w kategorii ‘Retail Innovation of the Year’ za ‘Innowację Roku’.

Więcej informacji na: www.inpost.pl, www.integer.pl, a także www.paczkomaty.pl.

Nasze marki

  • InpostInpost
  • Inpost PaczkomatyInpost Paczkomaty
  • Inpost FinanseInpost Finanse
  • easypackeasypack