Kontakt

Kontakt

INTEGER.pl SA
ul. Wielicka 28,
30-552 Kraków

tel. 12 619 98 00,
fax 12 619 98 01

Czeska Kouzelna Almara przechodzi na Paczkomaty® InPost

13 Września 2013

Informacja prasowa                                                                                                                                                                                                       Kraków, 13 września 2013

 

Czeska Kouzelna Almara przechodzi na Paczkomaty® InPost

 

Operator zautomatyzowanych terminali pocztowych Kouzelna Almara rozpoczął współpracę z IN TIME – strategicznym partnerem InPost. Umowa zakłada rozlokowanie Paczkomatów InPost w miejsce terminali, z których dotychczas korzystała Kouzelna Almara. Ofensywa zakłada uruchomienie minimum 150 maszyn w tym kraju.

 

InPost wdraża Paczkomaty na terenie Czech w modelu ‘na wyłączność’. Dynamiczny rozwój sieci Paczkomatów InPost możliwy jest dzięki współpracy z IN TIME. W ramach nowej umowy zawartej przez strategicznego partnera InPost, terminale, z których do tej pory korzystała Kouzelna Almara, zostaną zastąpione innowacyjnymi Paczkomatami InPost. Czeska spółka wymieni w ten sposób swoją całą sieć, liczącą 15 urządzeń w Pradze, umożliwiających użytkownikom samodzielne odbieranie i nadawanie przesyłek, 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu.

 

Najnowsza wersja Paczkomatu InPost na czeskim rynku zaoferuje klientom możliwość jeszcze szybszego odbierania przesyłek za pomocą QR kodu. Dzięki zaawansowanej integracji urządzenia z mobilnymi aplikacjami oraz technologią CodeWise, czas operacji zostanie skrócony o ponad połowę – z 15 do 7 sekund.

 

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że kolejny zagraniczny operator, proponujący swoim klientom nowoczesne i wygodne rozwiązanie paczkomatowe, zdecydował się na korzystanie z naszych urządzeń. Dzięki tej współpracy klienci Kouzelnej Almary zyskają dostęp do znacznie szerszej sieci urządzeń w różnych miastach Czech. Ponad 7,4 milionowa baza użytkowników Internetu oraz ogromna liczba e-sklepów w Czechach sprawia dodatkowo, że perspektywy rozwoju w tym regionie Europy są jeszcze bardziej atrakcyjne. Jesteśmy przekonani, że Paczkomaty® InPost, bazujące na najnowocześniejszym systemie umożliwiającym nadanie lub odebranie przesyłki w nawet 7 sekund, sprostają wymaganiom najbardziej wymagających użytkowników tamtejszego rynku e-commerce mówi Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl.

 

Najwyższą jakość i innowacyjność Paczkomatów InPost potwierdził tryumf InPost w tegorocznej edycji międzynarodowego konkursu World Mail Awards 2013. Tym razem spółka zwyciężyła w kategorii ‘Obsługa Klienta’, pokonując innych wiodących operatorów takich, jak: Singapore Post oraz LibanPost.

 

Grupa Integer.pl prowadzi obecnie największą w historii spółki zagraniczną ekspansję Paczkomatów InPost. Czeska ofensywa spółki zakłada docelowo rozlokowanie minimum 150 Paczkomatów InPost, z czego już około 100 maszyn zostanie wdrożonych do końca 2013 roku. Dotychczas polski operator uruchomił na terenie Czech 60 terminali do całodobowego nadawania i odbierania przesyłek.

 

Paczkomaty® InPost – od początku swojej obecności na polskim rynku – cieszą się bardzo dużą popularnością wśród klientów. W Polsce funkcjonuje aktualnie 750 Paczkomatów InPost, a do końca 2013 roku sieć urządzeń rozszerzy się o kolejne 350 terminali.

Aktualnie na całym świecie dostępnych jest – w różnych modelach biznesowych – około 2.400 Paczkomatów, a tylko w 2013 roku zostanie rozlokowanych kolejnych 2.000 maszyn. Projekt wdrażania innowacyjnych terminali realizowany jest wspólnie z PineBridge Investments, globalnym funduszem private equity. Zakłada on instalację do 2016 roku około 16 tys. urządzeń. Terminale są już dostępne w 14 krajach na całym świecie – w zaledwie 2 lata podbiły oprócz Polski: Arabię Saudyjską, Australię, Chile, Wielką Brytanię, Irlandię, a także Litwę, Łotwę, Ukrainę, Estonię, Rosję, Cypr, Słowację oraz w Czechy.

 

Prowadzone są także równolegle działania w kolejnych krajach – jeszcze w tym roku Grupa Integer.pl pozyskała około 6000 lokalizacji na kolejne urządzenia. Spółka intensywnie przygotowuje się również do wejścia na największe światowe rynki – w Chinach i USA.

 

Więcej informacji na: www.integer.pl,www.paczkomaty.ploraz www.inpost.pl.

 

Nasze marki

  • InpostInpost
  • Inpost PaczkomatyInpost Paczkomaty
  • Inpost FinanseInpost Finanse
  • easypackeasypack