Kontakt

Kontakt

INTEGER.pl SA
ul. Wielicka 28,
30-552 Kraków

tel. 12 619 98 00,
fax 12 619 98 01

Debiut obligacji Integer.pl na rynku Catalyst

24 Lipca 2014

Informacja prasowa                                                                                                                                                                                                                         24 lipca 2014 roku

 

Debiut obligacji Integer.pl na rynku Catalyst

 

Obligacje spółki Integer.pl S.A. – właściciela największej międzynarodowej sieci innowacyjnych Paczkomatów® (pod marką InPost) oraz prywatnego operatora pocztowego w Polsce – zadebiutowały dziś na rynku Catalyst. To 190. debiut w historii tego rynku i 33. w tym roku. Spółka Integer.pl S.A. wprowadziła do alternatywnego systemu obrotu 30 tysięcy obligacji na okaziciela serii INT0617 o łącznej wartości nominalnej 30 milionów złotych. Od 2007 roku - na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie - notowane są także akcje spółki Integer.pl.

 

Obligacje zostały wyemitowane jako obligacje niezabezpieczone i zaoferowane po cenie emisyjnej równej wartości nominalnej (1 tysiąc złotych) za każdy walor. Data wykupu została określona na dzień 12 czerwca 2017 roku. Obligacje są oprocentowane według zmiennej stopy procentowej w wysokości wskaźnika WIBOR 6M, powiększonego o marżę. Oprocentowanie wypłacane będzie w okresach co 6 miesięcy. Oferującym w programie emisji był Raiffeisen Bank Polska S.A.

 

„To kolejna emisja – tym razem obligacji – podczas której odnotowujemy bardzo duże zainteresowanie walorami naszej spółki. Świadczy to jednoznacznie o ogromnym zaufaniu, jakim darzą nas inwestorzy – mówi Rafał Brzoska, prezes spółki Integer.pl. „Tak jak wcześniej zapowiadaliśmy, planujemy podwyższenie kapitału easyPack w celu intensyfikacji ekspansji Paczkomatów® InPost w Europie, ale też w Azji i obu Amerykach. Obecnie jesteśmy również w kluczowej fazie pozyskiwania znaczącego inwestora finansowego dla tej spółki, jednak naszym założeniem jest utrzymanie pakietu większościowego w spółce easyPack. Dlatego też środki z emisji obligacji – obok środków uzyskanych z przeprowadzonej niedawno z sukcesem prywatnej emisji akcji – będą przeznaczone na inwestycję w easyPack” – dodaje Rafał Brzoska.

 

 

Spółka realizuje obecnie największą w swojej historii ekspansję Paczkomatów® InPost – samoobsługowych terminali umożliwiających nadawanie i odbieranie przesyłek 24 godziny i 7 dni w tygodniu. W II kwartale 2014 roku Grupa Integer.pl poinformowała o sfinalizowaniu prywatnej oferty akcji skierowanej do polskich oraz zagranicznych inwestorów kwalifikowanych. Łącznie spółka pozyskała ok. 222 milionów złotych, które zostaną przeznaczone na sfinansowanie sieci Paczkomatów® w Europie, Azji i Ameryce Północnej.

 

Grupa Kapitałowa Integer.pl, której spółką dominującą jest Integer.pl, wypracowała w I kwartale 2014 roku skonsolidowane przychody ze sprzedaży w wysokości 121,23 milionów złotych, co oznacza wzrost o 46% względem tego samego okresu w roku 2013. Od momentu debiutu Integer.pl na rynku głównym GPW w Warszawie (2007), akcje spółki odnotowały kilkunastokrotny wzrost wartości. Wielkość kursu akcji – w porównaniu do ceny emisyjnej – zwiększyła się aż o 1412% (w odniesieniu do wielkości kursu na zamknięciu sesji giełdowej w dniu 22 lipca 2014 roku).

 

Innowacyjne terminale są już dostępne w 21 krajach. Zaledwie w kilka lat zrewolucjonizowały one, oprócz Polski: Australię, Chile, Wielką Brytanię, Francję, Włochy, Irlandię, Islandię, Litwę, Łotwę, Ukrainę, Estonię, Rosję, Cypr, Słowację, Czechy, a także: Arabię Saudyjską, Kolumbię, Kostarykę, Salwador oraz Gwatemalę. Na całym świecie funkcjonuje – w różnych modelach biznesowych – już ponad 3.500 Paczkomatów®.

 

Międzynarodowa ekspansja Paczkomatów® InPost jest realizowana we współpracy z funduszem PineBridge Investments i zakłada uruchomienie 10.000 Paczkomatów® w Europie w ciągu najbliższych 3 lat. Spółka planuje instalację kolejnych 6000 terminali na terenie Europy, Azji, obu Ameryk, a także na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

 

W ciągu najbliższych 3-4 lat Paczkomaty® InPost pojawią się też na największych światowych rynkach.W USA Grupa Integer.pl zamierza uruchomić 10.000 terminali do końca 2016 roku, zaś w Azji w pierwszej kolejności Paczkomaty®wejdą do Chin – do Pekinu i Szanghaju.

 

Więcej informacji na: www.integer.pl, www.paczkomaty.pl oraz www.inpost.pl.

Nasze marki

  • InpostInpost
  • Inpost PaczkomatyInpost Paczkomaty
  • Inpost FinanseInpost Finanse
  • easypackeasypack