Kontakt

Kontakt

INTEGER.pl SA
ul. Wielicka 28,
30-552 Kraków

tel. 12 619 98 00,
fax 12 619 98 01

Diablo III dostarczone na czas dzięki Paczkomatom® InPost

22 Maja 2012

Informacja prasowa
                                                                                                                                                                                                                                                        Kraków, 21 maja 2012

 

‘Diablo III’ dostarczone na czas dzięki Paczkomatom® InPost

 

67% gier z puli sklepu Vobis sprzedanych w kanale social media

 

Dwanaście lat – tak długo musieli czekać fani kultowej serii Diablo na trzecią odsłonę jednej z najpopularniejszych gier wszech czasów. Oficjalna sprzedaż ruszyła 15 maja, jednak dla sympatyków gry ważna była każda minuta! Paczkomaty® InPost, InFlavo i sklep Vobis stanęły na wysokości zadania. Zapaleni gracze mogli odebrać z Paczkomatu InPost upragniony i długo wyczekiwany egzemplarz gry – zamówiony w przedsprzedaży za pośrednictwem InFlavo – już sekundę po północy, czyli na 10 godzin przed otwarciem tradycyjnych sklepów! W 38 miastach Polski noc z 14 na 15 maja była wyjątkowa - moc zwyciężyła!

 

 

Sprzedawcy internetowi i stacjonarni prześcigali się w pomysłach na jak najszybsze dotarcie z Diablo III do klientów. Jednak – ze względu na rewolucyjne połączenie nieograniczonych możliwości e-sklepu Vobis, szerokiego dotarcia platformy social-shopping InFlavo oraz całodobowej opcji nadawania i odbierania przesyłek za pośrednictwem Paczkomatów InPost – już w pierwszych sekundach ogólnoświatowej premiery jako pierwsi w ‘Diablo III’ mogli zagrać użytkownicy facebookowej aplikacji ‘Świat Diablo III’. Opracowane przez InFlavo rozwiązanie umożliwiło im bowiem zakup gry w najbardziej przyjaznym dla nich miejscu – bezpośrednio na fanpage’u sklepu Vobis.

 

Przedsprzedaż ‘Diablo III’ trwała 20 dni - od 19 kwietnia do 8 maja 2012. Vobis zaoferował fanom w kanale social media aż 67% puli gier, którą dysponował. Wszystkie egzemplarze - z opcją dostawy do Paczkomatów InPost na terenie całego kraju - rozeszły się ‘od ręki’.

 

Nie obyło się bez atrakcji – sprzedaży ‘Diablo III’ towarzyszyły konkursy i promocje. Pierwszych 30 klientów otrzymało dodatkowo oficjalne koszulki Diablo III. Dodatkowo, sześciu fanów kultowej gry - którzy dokonali zakupu i ‘zarejestrowali’ w najbardziej kreatywny i dowcipny sposób w formie zdjęć lub filmu moment odbioru tego, co ‘Diabli nadali’ z Paczkomatu InPost - otrzymało zwrot kosztów zakupu.

 

‘Diaboliczne’ statystyki:

 

• Na zakup gier przez sklep InFlavo na facebookowej stronie Vobis oraz ich odbiór z Paczkomatów InPost zdecydowali się klienci z 38 miast na terenie całego kraju
Wszystkie przesyłki trafiły do Paczkomatów w ciągu 10 godzin od ich otrzymania od dystrybutora, a ostatnia paczka trafiła do Paczkomatu o godzinie 23:50
• Najwcześniejszy odbiór: 2 minuty i 7 sekund po północy (Paczkomat w Krakowie)
W ciągu pierwszych 4 minut po północy odnotowano odbiór 25% zamówionych gier
• Po 12 godzinach od premiery odebrano już 85% egzemplarzy ‘Diablo III’
Pierwsze pozytywne komentarze na facebookowych profilach Vobis, InFlavo i Paczkomatów InPost pojawiły się w ciągu godziny po odbiorze
Pierwsze filmy z odbioru ‘Diablo III’ z Paczkomatów InPost były opublikowane już 10 godzin po premierze

 

Więcej informacji na temat szczegółów operacyjnych, logistycznych i marketingowych projektu „Diabli nadali” usłyszeć będzie można bezpośrednio od zespołu InFlavo w dniu 22 maja na katowickiej konferencji Empathy Roadshow, poświęconej zagadnieniom e-commerce.

 

Ważne adresy:

 

Strona i fanpage Paczkomaty
www.paczkomaty.pl
www.facebook.com/Paczkomaty

 

Strona i fanpage InFlavo
www.inflavo.pl
www.facebook.com/InFlavo

 

Strona i fanpage Vobis
www.vobis.pl
www.facebook.com/vobispl

 

Konkurs ‘Diabli nadali”:
http://www.vobis.pl/aktualnosci/252000040_konkurs_diablo_iii_w_vobis.aspx

Nasze marki

  • InpostInpost
  • Inpost PaczkomatyInpost Paczkomaty
  • Inpost FinanseInpost Finanse
  • easypackeasypack