Kontakt

Kontakt

INTEGER.pl SA
ul. Wielicka 28,
30-552 Kraków

tel. 12 619 98 00,
fax 12 619 98 01

Diament Private Equity 2013 dla PineBridge i Grupy Integer.pl

14 Czerwca 2013

 Informacja prasowa                                                                                                                                                                                                            Kraków, 14 czerwca 2013

 

Diament Private Equity 2013 dla PineBridge i Grupy Integer.pl

 

Fundusz PineBridge oraz Grupa Integer.pl zdobyły Diament Private Equity 2013, w kategorii Transakcja Roku 2012. To prestiżowe wyróżnienie zostało przyznane za utworzenie w kwietniu 2012 roku spółki joint-venture easyPack. Celem nowo powołanej firmy jest rozwój sieci Paczkomatów w Europie oraz krajach Wspólnoty Niepodległych Państw (WNP). Do końca 2016 roku easyPack będzie dysponować siecią nawet do 16.000 maszyn.

 

Wspólna inwestycja – na kwotę 108 mln EUR (453 mln zł) w pierwszym etapie projektu – zakłada wniesienie przez Grupę Integer.pl w okresie kolejnych 2 lat środków pieniężnych i kapitału w wysokości 58 mln EUR (243 mln zł). Z kolei PineBridge Investments zainwestuje w projekt ponad 50 mln EUR (210 mln zł). Powołanie spółki joint-venture easyPack Sp. z o.o. ma znaczący wpływ na powodzenie międzynarodowego biznesu paczkomatowego.

 

 

„Paczkomaty® InPost to bez wątpienia jedna z najbardziej perspektywicznych polskich marek eksportowych. Już teraz – w zaledwie 4 lata od wdrożenia na polskim rynku – jesteśmy drugą co do wielkości na świecie siecią logistyczną umożliwiającą całodobowe nadawanie oraz odbieranie przesyłek. We współpracy z PineBridge Investments realizujemy nasz odważny, biznesowy plan – pokrycia siecią 16 tysięcy Paczkomatów 12 krajów Europy i Wspólnoty Niepodległych Państw. Umowa z PineBridge pozwoli nam dalej umacniać pozycję i da perspektywy dynamicznego wzrostu, jaki upatrujemy w tym sektorze. Cieszymy się niezmiernie, że powołanie spółki joint-venture easyPack zasłużyło na miano Diamentu Private Equity 2013, w kategorii Transakcja Roku 2012” – mówi Rafał Brzoska, prezes Integer.pl.

 

  

 

Nagrody Diament Private Equity 2013 są przyznawane przez Executive Club oraz kapitułę, która składa się z wybitnych teoretyków i praktyków z obszaru ekonomii oraz gospodarki. Funkcję Honorowego Przewodniczącego tegorocznej edycji konkursu Diament Private Equity 2013 objął Aleksander Kwaśniewski. Nagrody trafią do osób i przedsiębiorstw związanych z branżą , które przyczyniły się do wzrostu wartości polskich firm, wyróżniają się wysokim poziomem merytorycznym i cechuje je wyższa od przeciętnej efektywność ekonomiczna i innowacyjność.

 

Paczkomaty® InPost to proste i niezwykle szybkie rozwiązanie na rynku pocztowo-kurierskim, które umożliwia wysyłkę i odbiór paczek w zaledwie 7 sekund – dzięki zastosowaniu technologii mobilnych i kodów QR, 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu, w dogodnym, wybranym przez klienta czasie i miejscu.

 

Międzynarodowa ekspansja Paczkomatów InPost rozpoczęła się w 2011 roku. Obecnie Paczkomaty® InPost działają w 14 krajach w różnych modelach (pod marką własną lub partnera): m.in. w: Arabii Saudyjskiej, Australii, Chile, Irlandii, na Cyprze, Litwie, Łotwie, Słowacji i Ukrainie, w Estonii, Czechach, Polsce, Rosji i Wielkiej Brytanii. W marcu 2013 Grupa Integer.pl zainicjowała działalność paczkomatów na Ukrainie. Równolegle spółka podpisała umowę na wyłączność z InTime, wiceliderem słowackiego rynku kurierskiego w sektorze B2C oraz IN TIME – wiodącym graczem na czeskim rynku kurierskim B2B. Pod koniec kwietnia 2013 Grupa Integer.pl weszła z Paczkomatamina rynek brytyjski. Łączony model biznesowy - oparty na otwartej współpracy z partnerami, połączonej z aktywną sprzedażą własną – będzie wdrażany na kolejnych rynkach, na których rozwijana będzie sieć urządzeń do całodobowego nadawania i odbierania przesyłek. Plany w tym zakresie na 2013 rok obejmą – poza Wielką Brytanią - m.in. Francję, Węgry, Turcję, Norwegię i Szwecję, a całościowo inwestycje w rozwój sieci szacowane są nawet na miliard euro w ciągu 5 lat. Ponadto, w ciągu najbliższych dwóch lat Paczkomaty® InPost mogą pojawić się również w obu Amerykach, a potem także w Azji.

 

Więcej informacji na: www.integer.pl, www.paczkomaty.pl oraz www.inpost.pl.

Nasze marki

  • InpostInpost
  • Inpost PaczkomatyInpost Paczkomaty
  • Inpost FinanseInpost Finanse
  • easypackeasypack