Kontakt

Kontakt

INTEGER.pl SA
ul. Wielicka 28,
30-552 Kraków

tel. 12 619 98 00,
fax 12 619 98 01

Ekspansja InPost - nowe Punkty Obsługi Klienta

13 Lutego 2008

Ekspansja InPost - nowe Punkty Obsługi Klienta

InPost - największy niezależny operator pocztowy o zasięgu ogólnokrajowym należący do Grupy Integer.pl - zgodnie z zakładanymi planami rozwojowymi systematycznie rozwija sieć oddziałów w całej Polsce. Rok 2008 InPost rozpoczął od poszerzenia zasięgu działalności w województwie dolnośląskim o: Czerwonkę-Leszczyny i Pyskowice, w województwie śląskim o: Racibórz, Radzionków, Ogrodzieniec, Radlin oraz Knurów. Z kolei Klienci z województwa podkarpackiego mogą już korzystać z usług firmy za pośrednictwem Punktu Obsługi Klienta zlokalizowanego w Stalowej Woli.

InPost intensyfikuje działania mające na celu rozwój firmy i tym samym wzrost jej atrakcyjności dla akcjonariuszy i inwestorów. W 2007 roku InPost podwoił liczbę obsługiwanych miast z 73 do 153. Dzięki nowoczesnej infrastrukturze i rozbudowanemu zapleczu techniczno-logistycznemu InPost doręcza miesięcznie około 2 mln przesyłek.

"Stale rosnące zainteresowanie naszą ofertą sprawia, że podejmujemy działania mające na celu ułatwienie Klientom dostępu do naszych usług. Rok 2008 to kolejny krok w dążeniu do realizacji planów emisyjnych, które zakładają systematyczne rozszerzanie sieci Punktów Obsługi Klienta o kolejne miasta. Cele te będziemy mogli zrealizować ze środków pozyskanych z emisji akcji spółki Integer.pl. Konkurencyjność naszych usług polega nie tylko na poszerzaniu zasięgu, ale także wprowadzaniu innowacyjnych usług i rozwiązań. Jednym z nich jest system śledzenia przesyłek, dzięki któremu każdy Klient może monitorować proces doręczania korespondencji" -mówi Rafał Brzoska, prezes zarządu Spółki.

W ostatnim czasie spółka uruchomiłarewolucyjny na polskim rynku pocztowym system śledzenia przesyłek. Jest to pierwsza w Polsce usługa pozwalająca kontrolować on-line - za pośrednictwem strony www.inpost.pl - proces doręczania listów. Usługa dostępna jest dla klientów biznesowych i indywidualnych. Nowatorski system jest niezwykle dogodny szczególnie dla osób korzystających z usług e-commerce.

"Inwestycje w infrastrukturę dystrybucyjną i sprzętową w całej Polsce sprawiają, żeInPost jest najlepszym partnerem dla swoich klientów, zarówno korporacyjnych, jak i indywidualnych. Oferujemy im kompleksowe i profesjonalne usługi kolportażowe, pocztowe oraz finansowo-ubezpieczeniowe. Ponadto, Klienci InPost otrzymują w konkurencyjnych cenach specjalistyczne rozwiązania pomocne w realizacji celów biznesowych" - dodaje Rafał Brzoska.

InPost należy do spółkiInteger.pl, która 30 października 2007 roku z sukcesem zadebiutowała na GPW w Warszawie. Środki uzyskane z emisji akcji przeznaczane będą - poza inwestycjami w infrastrukturę - na rozpoczęcie działalności na ukraińskim rynku przesyłek bezadresowych, uruchomienie dwóch nowych sortowni oraz własnego call center.

Informacje o Grupie Integer.pl:
Integer.plSA jest liderem na rynku kolportażu reklamowych przesyłek bezadresowych i adresowych. Firma posiada 75 oddziałów regionalnych, 15 magazynów centralnych spełniających wszelkie wymagania transportowe, 42 magazyny regionalne i 91 punktów przeładunkowych, a kurierzy Integera dostarczają przesyłki w ponad 500 miastach w Polsce. Na rzecz spółki pracuje łącznie 7300 osób. Średnio miesięcznie firma kolportuje od 50 do 70 mln sztuk ulotek i druków reklamowych. Dzięki nowoczesnej i rozbudowanej infrastrukturze - dopasowanej do prowadzonej działalności - Integer.pl gwarantuje w ciągu 48 godzin wsparcie logistyczne na transport 150 ton materiałów do każdego miejsca w Polsce.

Integer.pl współpracuje ze wszystkimi największymi sieciami handlowymi w Polsce, takimi jak: Auchan, Elea, Leclerc, Lidl, Plus Discount.

Firma jest laureatem prestiżowej nagrody "Gazele Biznesu". Wyróżnienia otrzymują dynamicznie rozwijające się spółki krajowe, które osiągają dobre wyniki finansowe i są rzetelnym partnerem w biznesie. Firma jest także laureatem programu "Jakość Roku 2006" w kategorii "Usługi". Integer.pl posiada również Certyfikat Jakości ISO 9001.

W 2006 roku przychody skonsolidowane Integer.pl wyniosły 44,78 mln zł, a zysk netto 1,58 mln zł.

Więcej informacji o firmach znajdą Państwo na stronach www.integer.pl

InPost Usługi Pocztowe jest największym niezależnym operatorem pocztowym o zasięgu ogólnopolskim, należącym do grupy kapitałowej Integer.pl planującej w 2007 roku wejście na GPW. InPost świadczy usługi pocztowe na skalę ogólnokrajową od listopada 2006 roku w obszarze przesyłek o masie powyżej 50 g.

InPost dysponuje własnym zapleczem techniczno-logistycznym umożliwiającym prowadzenie działalności o ogólnopolskim zasięgu. Obecnie spółka posiada swoje przedstawicielstwa w 153 miastach Polski. Zgodnie ze strategią rozwojową, do końca 2007 roku firma będzie obecna na terenie całego kraju - w 200 miastach Polski. Cele strategiczno-rozwojowe InPost zakładają ponadto wprowadzanie 5 nowych usług rocznie.Docelowo - w 2008 roku - spółka będzie dysponować paletą 15 produktów z branży pocztowej, będzie świadczyła usługi finansowo-ubezpieczeniowe i wprowadzi obsługę przesyłek międzynarodowych. Wśród nowych usług znajdą się także:paczka pobraniowa czyusługi ukierunkowane na e-handel.

Więcej informacji o firmach znajdą Państwo na stronach www.inpost.pl

InPost Finanse - oferuje usługi finansowe dla klientów indywidualnych oraz masowych. Budowa sieci odbywa się w oparciu o dotychczasowe Punkty Obsługi Klienta InPost, przejęcia istniejących punktów w małych sieciach franczyzowych oraz wykorzystanie istniejących punktów kasowych, np.: spółdzielni mieszkaniowych, wodociągów, gazowni, zakładów energetycznych, itp.

Usługi oferowane w ramach InPost Finanse to m.in.: wpłaty za rachunki (np. za media), nadawanie przekazów pieniężnych krajowych i zagranicznych,sprzedaż produktów niematerialnych oraz sprzedaż prostych produktów pośrednictwa finansowego: ubezpieczenie, pożyczka, karta kredytowa, itp.

Docelowo, dzięki połączeniu zakresu usług pocztowych i pośrednictwa finansowego, klient indywidualny będzie miał możliwość dokonania wpłat pieniężnych, opłat za rachunki, itp. również w miejscu zamieszkania korzystając z usług listonosza.

Więcej informacji o firmach znajdą Państwo na stronachwww.infinanse.pl

Nasze marki

  • InpostInpost
  • Inpost PaczkomatyInpost Paczkomaty
  • Inpost FinanseInpost Finanse
  • easypackeasypack