Kontakt

Kontakt

INTEGER.pl SA
ul. Wielicka 28,
30-552 Kraków

tel. 12 619 98 00,
fax 12 619 98 01

Grupa Integer.pl Najbardziej innowacyjną firmą w Polsce

29 Czerwca 2011

Informacja prasowa

 

Kraków, 29 czerwca 2011

 

Grupa Integer.pl „Najbardziej innowacyjną firmą w Polsce”

 

Paczkomaty oraz InFlavo bezkonkurencyjne w rankingu Polish Market

 

Paczkomaty® InPost oraz platforma sprzedażowa InFlavo – rewolucyjne usługi dedykowane rynkowi e-commerce oraz social shopping, oferowane przez Grupę Integer.pl – po raz kolejny okazały się niezawodne w rywalizacji o zwycięską pozycję na ogólnopolskiej liście innowacyjnych projektów. Dzięki tym niestandardowym i pionierskim w skali kraju oraz świata rozwiązaniom – spółki InPost oraz e-InPost zdobyły na rzecz Grupy Integer.pl tytuł „Najbardziej innowacyjnej firmy w Polsce”. Nagroda została przyznana przez redakcję magazynu Polish Market, a patronat nad konkursem objęła Krajowa Izba Gospodarcza.

 

Innowacyjnym projektem Grupy Integer.pl z obszaru e-commerce i social shopping, nagrodzonym przez redakcję Polish Market, jest – poza Paczkomatami InPost – platforma InFlavo. Umożliwia ona użytkownikom Facebookakompleksową sprzedaż produktów i usług za pośrednictwem portalu. Zintegrowane płatności (dotpay) czy też integracja z Paczkomatami InPost – rewolucyjnym rozwiązaniem pocztowo-kurierskim, pozwalającym na całodobowe nadawanie i odbieranie przesyłek - to tylko niektóre z zalet nowej e-usługi.

 

Poza oprogramowaniem, InFlavo oferuje również swoim klientom wsparcie w zakresie wykorzystania mediów społecznościowych w komunikacji z użytkownikami. Platforma działa na rynku zaledwie od października 2010 roku, a korzysta już z niej ponad 2 tysiące e-sprzedawców.

 

Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl z optymizmem podsumowuje wyniki rankingu i zapowiada kolejne nowatorskie usługi - „Innowacyjność bardzo mocno wpisana jest w strategię biznesową Grupy Integer.pl. To zdecydowanie jedna z naszych największych przewag konkurencyjnych, co docenili również niezależni eksperci, oceniający potencjał polskich spółek w ramach rankingu organizowanego przez redakcję Polish Market. Dzięki kreatywnym pomysłom i nieszablonowym rozwiązaniom takim, jak Paczkomaty® InPostczy InFlavonie tylko kreujemy polski rynek pocztowo-kurierski oraz branżę e-commerce i social shopping, ale z powodzeniem wyprzedzamy światowe trendy. Z satysfakcją możemy powiedzieć, że jesteśmy inicjatorem zupełnie nowego kierunku, określanego przez rynek i media jako f-commerce, a to dopiero początek naszej aktywności w tym obszarze”.

 

Niesłabnąca popularność Paczkomatów InPost oraz rosnące zainteresowanie użytkowników Facebooka usługą InFlavo sprawiają, że jeszcze w 2011 roku Grupa Integer.pl uruchomi opcję ‘wirtualnych zakupów’. Będzie to kolejny, innowacyjny i niedostępny jeszcze na polskim rynku projekt z portfolio niestandardowych usług Grupy Integer.pl. Pozwoli on na dokonanie całego procesu zakupowego wirtualnie, wyłącznie za pomocą telefonu komórkowego - od wizyty w e-sklepie bazującym na platformie InFlavo, przez dokonanie opłaty z wykorzystaniem opcji „mobilnych płatności” z oferty InPost Finanse, aż po zamówienie i odbiór przesyłki w Paczkomacie. Między innymi w tym celu Grupa Integer.pl wprowadziła na rynek w 2010 roku nową markę telefonii komórkowej FreeM, umożliwiającą aktualnie jej użytkownikom bezpłatne korzystanie z komunikatorów i serwisów społecznościowych w zamian za oglądanie reklam.

 

„Już teraz możemy zapowiedzieć także - zupełnie nową i zdecydowanie wykraczającą jeszcze poza polskie realia biznesowe - usługę opartą na koncepcie InFlavo, skierowaną do przedstawicieli show businessu. Nasz najnowszy projekt to InFlavo Kultura, który już dzisiaj promuje Martyna Wojciechowska. W wirtualnym sklepie, który prowadzi na Facebooku dzięki platformie InFlavo można kupić książki lub pamiątki z jej wypraw. Niebawem usługa będzie rozpowszechniana wśród kolejnych artystów i ich wydawców, by sami mogli sprzedawać za pośrednictwem InFlavo Kultura swoje dzieła” – dodaje Rafał Brzoska.

 

Innowacyjność produktów i usług Grupy Integer.pl potwierdzają liczne nagrody i wyróżnienia. Wśród nich najważniejsze są „branżowe Oskary”, przyznane Grupie w międzynarodowym konkursie World Mail Awards 2011w dwóch kategoriach:E-commerce oraz Innowacje, między innymi za Paczkomaty oraz InFlavo.

 

W 2011 roku InPost otrzymał również za Paczkomaty nagrodę Prezesa Krajowej Izby Gospodarczej w ramach ogólnopolskiego konkursu INNOVATICA oraz tytuł „Diamentu” wśród szczególnie innowacyjnych usług w branży pocztowo-kurierskiej, przyznany przez redakcję portalu branżowego Pocztowokurierski.pl. Spółka została także wyróżniona w prestiżowym konkursie Golden Arrow 2011 za kampanię „InPost LOVE”, promującą Paczkomaty i usługę Power Post.

 

Więcej informacji o dostępnych jest na: www.paczkomaty.pl,www.inflavo.pl,www.inpost.pl, i www.integer.pl, a także nawww.freem.pl, blogach: http://blog.inpost.pl/oraz http://blog.inflavo.pl. Zapraszamy również na profile Paczkomatów i InFlavo na Facebook’u.

Nasze marki

  • InpostInpost
  • Inpost PaczkomatyInpost Paczkomaty
  • Inpost FinanseInpost Finanse
  • easypackeasypack