Kontakt

Kontakt

INTEGER.pl SA
ul. Wielicka 28,
30-552 Kraków

tel. 12 619 98 00,
fax 12 619 98 01

Grupa Integer.pl. Paczkomaty na Słowacji w sieci Kaufland

29 Listopada 2012

Informacja prasowa
                                                                                                                                                                                                                                                 Kraków, 29 listopada 2012

 

Grupa Integer.pl: Paczkomaty na Słowacji w sieci Kaufland

 

Całodobowe urządzenia do nadawania i odbierania przesyłek – rozlokowane w 24 sklepach Kaufland na Słowacji – to dopiero początek międzynarodowej ofensywy Grupy Integer.pl za południową granicą. Testowe uruchomienie Paczkomatów na Słowacji wspiera cykl akcji promocyjnych, które rozpoczęły się już 24 listopada i potrwają aż do Świąt Bożego Narodzenia.

 

Wejście z Paczkomatami na słowacki rynek e-commerce jest częścią szeroko zakrojonego, 4-letniego planu inwestycyjnego Grupy Integer.pl. Spółka planuje uruchomić – na początku 2013 roku, czyli w pierwszej fazie inwestycji na Słowacji - 50 Paczkomatów InPost. W sierpniu tego roku Grupa Integer.pl ogłosiła europejski plan inwestycyjny w wysokości 300 mln euro, którego celem jest rozwój sieci Paczkomatów InPost.

 

Aktualnie na Słowacji Grupa Integer.pl zainstalowała 34 urządzenia do całodobowego nadawania i odbierania przesyłek, a kolejnych 16 jest w fazie przygotowawczej. "Obecnie kończymy fazę testową i analizujemy wyniki. W ciągu najbliższych kilku tygodni, zaczniemy świadczyć usługi komercyjne" - tłumaczy Rafał Brzoska.

 

 

Uruchomienie Paczkomatów na Słowacji wspiera świąteczna kampania promocyjno-edukacyjna. W każdy weekend – począwszy od 24 listopada aż do Świąt Bożego Narodzenia – klienci 24 słowackich sklepów sieci Kaufland otrzymają specjalne kody, które umożliwiają otwarcie paczkomatowej skrytki i odebranie świątecznego prezentu.

 

"Dzisiaj, klienci muszą mieć wszystko w wygodnej odległości. Nawiązując do naszych doświadczeń w innych regionach wiemy, że klientom wygodnie jest wysyłać lub odebrać paczki podczas codziennych zakupów " - mówi Rafał Brzoska, prezes zarządu Grupy Integer.pl Grupy. Jak dodaje - „Ludzie nie chcą stać już więcej w kolejkach ani spieszyć się do urzędu pocztowego, żeby zdążyć zanim zostanie zamknięty. Kampania promocyjna ma na celu pokazać ludziom, jak w prosty sposób można korzystać z Paczkomatów, które będą dostępne 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę, bez żadnych ograniczeń”.

 

Grupa Integer.pl jest wiodącym światowym producentem Paczkomatów i największym prywatnym operatorem pocztowym w Polsce. Obecnie zarządza siecią 600 maszyn w Polsce, Rosji i na Ukrainie. Wspólnie z globalnym funduszem private equity – PineBridge – spółka planuje stworzyć sieć 16.000 Paczkomatów na terenie całej Europy i krajów WNP. Jest to część, wycenianego na 300 milionów euro, programu inwestycyjnego, który realizowany będzie w ciągu najbliższych czterech lat. Grupa Integer.pl podpisała już m.in. kontrakty na dostawę Paczkomatów w Arabii Saudyjskiej, Chile, na Cyprze, w Hiszpanii, Irlandii, na Litwie, Łotwie i w Estonii.

 

Paczkomaty® InPost

 

Paczkomaty® InPost to druga co do wielkości sieć urządzeń na świecie i jedyne dostępne na słowackim rynku innowacyjne rozwiązanie, umożliwiające szybkie oraz bezpieczne nadawanie i odbieranie paczek przez całą dobę, 7 dni w tygodniu, bez kolejek i w dogodnej lokalizacji. Paczkomaty® InPost gwarantują oszczędność czasu i terminowość oraz znacząco obniżają koszty przesyłki.

 

Paczkomaty zlokalizowane są na stacjach benzynowych, obiektach transportu publicznego lub w pobliżu centrów handlowych. Dzięki temu rozwiązaniu nie ma już potrzeby, aby czekać w domu na kuriera. Klient – po otrzymaniu wiadomości SMS i powiadomieniu e-mail - sam może zdecydować czy odbierze paczkę w drodze do pracy, w drodze powrotnej do domu, podczas przerwy na lunch, lub w jakimkolwiek dogodnym dla niego momencie.

 

Urządzenia są wsparciem dynamicznie rozwijającej się branży e-commerce, a ich funkcjonalność i praktyczność doceniają – poza klientami i właścicielami e-sklepów – również prywatne osoby i firmy zajmujące się sprzedażą w internecie. Opcję „dostawy do Paczkomatów InPost” oferuje już około 3000 sklepów internetowych. Z usługi korzysta także 10 000 aktywnych e-sprzedawców.

 

Paczkomaty® InPost gwarantują szybkie oraz bezpieczne zakupy on-line. Są one doskonałym rozwiązaniem logistycznym dla sklepów internetowych, ponieważ:

 

• działają przez całą dobę, 7 dni w tygodniu
• niemal każda przesyłka (około 98%) nadana za pośrednictwem Paczkomatu InPost jest gotowa do odbioru już dzień po jej nadaniu
• ponad połowa klientów (59%) odbiera swoje zamówienie w ciągu pierwszych sześciu godzin od momentu otrzymania SMS’a informującego o czekającej w Paczkomacie przesyłce
•74% klientów korzystających z Paczkomatów InPost zaufało im i wybrało ponownie tę opcję dostawy

 

Więcej informacji na: www.integer.pl, www.paczkomaty.pl oraz www.easyPack24.eu.

Nasze marki

  • InpostInpost
  • Inpost PaczkomatyInpost Paczkomaty
  • Inpost FinanseInpost Finanse
  • easypackeasypack