Kontakt

Kontakt

INTEGER.pl SA
ul. Malborska 130,
30-624 Kraków

tel. 12 619 98 00,
fax 12 619 98 01

Grupa Integer.pl po raz trzeci z tytułem „Gazele Biznesu 2014”

30 Grudnia 2014

Grupa Integer.pl – właściciel sieci innowacyjnych Paczkomatów® InPost – została po raz trzeci z rzędu wyróżniona tytułem „Gazele Biznesu 2014” w ramach rankingu organizowanego przez Puls Biznesu. W zestawieniu znalazły się najdynamiczniej rozwijające się polskie średnie i małe firmy. Grupę Integer.pl doceniono za systematyczny wzrost przychodów ze sprzedaży w latach 2011 – 2013.

W rankingu „Gazele Biznesu” wyróżnia się te małe i średnie firmy, które dzięki niezwykle dynamicznemu rozwojowi osiągają sukces wśród nawet znacznie większych konkurentów. Zestawienie obejmuje ponad 4000 polskich przedsiębiorstw. Grupa Integer.pl znalazła się na 3. miejscu w rankingu województwa małopolskiego, a w skali ogólnopolskiej zajęła 42. miejsce.

gazele_logo

Autorem rankingu jest wywiadownia gospodarcza Coface Poland, która na zlecenie Pulsu Biznesu zweryfikowała dane finansowe zgłoszonych przedsiębiorstw. Oprócz "Pulsu Biznesu", zestawienia takie opracowują jego siostrzane dzienniki ze Szwecji, Danii, Austrii, Łotwy, Rosji, Estonii i Słowenii. Kryteria wyboru „Gazel Biznesu” są w poszczególnych krajach dostosowane do lokalnych warunków gospodarczych. Celem plebiscytu jest promowanie małej i średniej przedsiębiorczości.

„Zdobycie po raz trzeci tytułu „Gazele Biznesu” w województwie małopolskim doskonale pokazuje, że Grupa Integer.pl znakomicie realizuje swoją długoterminową strategię rozwoju. Jesteśmy przekonani, że w dziedzinie automatyzacji usług możemy wprowadzić jeszcze wiele rewolucyjnych rozwiązań. Widać to nie tylko po międzynarodowym sukcesie sieci Paczkomatów® InPost, ale także po zainteresowaniu, jakie wzbudzają Pralniomaty Hi’Shine. W projekcie realizowanym wraz z Aqmet i 5asec InPost współpracuje w zakresie obsługi logistycznej. Mam również nadzieję, że już niedługo będziemy mogli zaprezentować kolejną innowacyjną usługę, tym razem dedykowaną branży spożywczej” – mówi Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl.

W 2013 roku liczba przesyłek obsłużonych przez spółki z Grupy Integer.pl wyniosła około 240 mln sztuk, zaś w 2014 roku poziom ten wzrósł do średnio 25 mln sztuk miesięcznie. Listy i paczki są sekwencjonowane w nowoczesnej sortowni o powierzchni 10 tysięcy metrów kwadratowych, która obsługuje nawet 1,2 mln przesyłek dziennie dzięki ultranowoczesnym sorterom. Zlokalizowana jest ona w województwie łódzkim.

W Polsce działa 1.100 Paczkomatów® InPost, które będą systematycznie rozbudowywane jeśli chodzi o pojemność. Ponadto InPost zawarł porozumienie z Allegro o strategicznej współpracy w ramach dostaw produktów zamawianych online. Teraz w opcjach przesyłki każdy e-sprzedawca może dodać nowe możliwości: Allegro Paczkomaty® InPost (7,99 zł) i Allegro Polecony InPost (3,94 zł). Jest to najtańsza dostępna forma dostawy – zarówno w odniesieniu do listu poleconego, jak i paczki. W każdej z tych opcji klienci mają zagwarantowany darmowy zwrot kupionego towaru. Poza Allegro, konsumenci kupujący we wszystkich sklepach internetowych także mają możliwość bezpłatnej wymiany towaru lub zwrotu za pośrednictwem Paczkomatów® InPost i serwisu SzybkieZwroty.pl. Wszystkie Paczkomaty® InPost są wyposażone w czytniki kart płatniczych, część obsługuje też płatności zbliżeniowe - docelowo funkcjonalność ta będzie wprowadzona we wszystkich urządzeniach. Spółka nie wyklucza, że w 2015 roku zainstaluje kolejne 400 maszyn w Polsce.

paczkomat_kraków

Dostawę za pomocą Paczkomatów® InPost umożliwia obecnie blisko 5.000 e-sklepów funkcjonujących w Polsce pod własną domeną (m.in. Merlin, MediaMarkt, Saturn, Gandalf.com.pl, Answear.com) oraz 30.000 sprzedawców oferujących swoje produkty na Allegro. Według badań Grupy Integer.pl, w sumie z Paczkomatów® InPost korzysta już 12 mln użytkowników, a 98% paczek jest gotowych do odbioru w ciągu 24 godzin od nadania. Aż 98% użytkowników deklaruje chęć ponownego skorzystania z usługi, a 97% z nich poleca je znajomym. Dla e-sklepu powodami wyboru dostawy za pomocą Paczkomatów® InPost jest konkurencyjna cena przesyłki i komfort dla klienta. Jak pokazują statystyki, blisko 60% produktów jest odbieranych z innowacyjnych terminali poza standardowymi godzinami otwarcia punktów usługowych, co dowodzi dużego zapotrzebowania na nieograniczone czasowo rozwiązania.

Paczkomaty® InPost – „szyte” na miarę dzisiejszych czasów – są już dostępne na 22 międzynarodowych rynkach. Zaledwie w kilka lat podbiły oprócz Polski: Australię, Chile, Wielką Brytanię, Włochy, Francję, Irlandię, Islandię, Litwę, Łotwę, Ukrainę, Estonię, Rosję, Cypr, Słowację, Malezję, Czechy, a także:, Kolumbię, Arabię Saudyjską, Kostarykę, Salwador oraz Gwatemalę. Na całym świecie funkcjonuje – w różnych modelach biznesowych – ponad 3500 Paczkomatów®. Spółka planuje instalację kolejnych 6000 terminali na terenie Europy, Azji, obu Ameryk, a także na Bliskim Wschodzie.

Najwyższą jakość usług Grupy Integer.pl potwierdzają nagrody: polscy internauci już po raz trzeci wyróżnili InPost nagrodą Ekomersy w kategorii „Najlepszy produkt/usługa wspierający logistykę e-sklepu”. Innowacyjność firmy została doceniona między innymi przez tygodnik WPROST tytułem „Innowatora Roku 2014” i „Liderem Nowoczesnych Technologii” w konkursie organizowanym przez Instytut Nowych Technologii. Grupa Integer.pl otrzymała też Nagrodę Specjalną w konkursie „Polska Firma – Międzynarodowy Czempion” za dynamiczną ekspansję i promocję Polski za granicą.

O międzynarodowym uznaniu InPost świadczą liczne wyróżnienia: tytuł ‘Supplier of the Year’ podczas Post Expo 2014, czterokrotne zwycięstwo w prestiżowym konkursie World Mail Award w latach 2010 – 2013, nagroda „The Delivery Excellence Award 2014” w kategorii: „Best Carrier Contribution to Delivery Innovation”, które Paczkomaty® InPost otrzymały 2014 w Wielkiej Brytanii, czy Postal Technology International Award w kategorii ‘Retail Innovation of the Year’ za ‘Innowację Roku’.

Więcej informacji dostępnych jest na: www.paczkomaty.pl, www.inpost.pl, www.integer.pl, a także na profilu Paczkomatów na Facebooku.

Nasze marki

  • InpostInpost
  • Inpost PaczkomatyInpost Paczkomaty
  • Inpost FinanseInpost Finanse
  • easypackeasypack