Kontakt

Kontakt

INTEGER.pl SA
ul. Wielicka 28,
30-552 Kraków

tel. 12 619 98 00,
fax 12 619 98 01

Grupa Integer.pl tworzy międzynarodowy zespół e-commerce. Jan Tar dyrektorem operacyjnym spółki easyPack

02 Sierpnia 2012

Informacja prasowa
                                                                                                                                                                                                                                                     Kraków, 2 sierpnia 2012

 

Grupa Integer.pl tworzy międzynarodowy zespół e-commerce

 

Jan Tar dyrektorem operacyjnym spółki easyPack

 

Grupa Integer.pl – w związku z dynamiczną ekspansją Paczkomatów InPost na zagranicznych rynkach – rozbudowuje strukturę spółki easyPack, odpowiedzialnej za międzynarodowe kontrakty oraz wdrożenia urządzeń do całodobowego nadawania i odbierania przesyłek. W lipcu 2012 roku funkcję dyrektora operacyjnego easyPack objął Jan Tar, wysokiej klasy specjalista w zakresie zarządzania jakością usług. Jan Tar będzie odpowiedzialny za pozyskiwanie i przygotowanie lokalizacji Paczkomatów InPost w Polsce i na rynkach międzynarodowych, nowe wdrożenia oraz kompleksową obsługę i serwis kliencki.

 

Jan Tar ma ponad 19 lat doświadczenia zawodowego w sprzedaży detalicznej, operacjach serwisowych, jak też zarządzaniu zasobami ludzkimi. Praktyczne umiejętności menedżerskie oraz rozległe kompetencje branżowe w zakresie projektów sprzedażowych, franchisingu oraz customer service zdobywał w największych międzynarodowych koncernach, tj. Statoil, Texaco, Amoco, Metro Group czy PepsiCo.

 

Jan Tar jest absolwentem podyplomowych studiów Executive MBA, organizowanych przez najlepsze międzynarodowe szkoły handlu i biznesu: London Business School (LBS), HEC Paris i NHH Norwegian School of Economics.

 

 

Jak zapewnia Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl - „easyPack to nasz sztandarowy, międzynarodowy projekt. Jego powodzenie w dużej mierze zależy nie tylko od aktywności biznesowej Grupy Integer.pl na zagranicznych rynkach, ale też od naszej sprawności operacyjnej. W ramach międzynarodowych kontraktów oferujemy zarówno partnerstwo technologiczne, jak też doradztwo biznesowe i consulting w kwestii komercyjnego uruchomienia Paczkomatów na zagranicznych rynkach, co jest naszą znaczącą przewagą konkurencyjną. Lokowanie nowych urządzeń w sposób znaczący opiera się na wiedzy i kompetencjach branżowych naszego zespołu, dlatego z ogromnym zaangażowaniem i precyzją podchodzimy do zbudowania struktury kadrowej. Jesteśmy przekonani, że Jan Tar dodatkowo wzmocni silny już zespół easyPack”.

 

Grupa Integer.pl oraz Asterina Investments, spółka z grupy PineBridge uzyskały zgodę UOKiK na utworzenie wspólnego przedsięwzięcia pod nazwą easyPack w lipcu 2012 roku. Inwestycja – na kwotę 108 mln EUR (453 mln zł) w pierwszym etapie projektu, wycenianego łącznie na 300 mln euro - zakłada wykorzystanie Paczkomatów InPost w kontekście potencjału dynamicznie rosnącego sektora e-commerce na świecie. W ramach projektu Grupa Integer.plwniesie w okresie kolejnych 2 lat środki pieniężne i kapitał w wysokości 58 mln EUR (243 mln zł), natomiast PineBridge Investments zainwestuje ponad 50 mln EUR (210 mln zł).

 

Dzięki umowie z PineBridge sieć Paczkomatów InPost zostanie w okresie kolejnych 4 lat zwiększona do 16 tys. urządzeń. Tylko do końca 2012 roku – dzięki umowie z PineBridge Investments – Grupa Integer.pl rozlokuje 1000 nowych Paczkomatów, z czego około 300 na terenie Polski, 400 w Rosji, 200 na Ukrainie oraz ponad 100 w Czechach i na Słowacji. W 2013 roku spółka uruchomi kolejne 3 tys. nowych Paczkomatów w Wielkiej Brytanii, dwóch krajach skandynawskich, Chorwacji, Słowenii i Belgii. W 2014 i 2015 roku na rynki europejskie trafi po 2,5 tys. Paczkomatów, a w 2016 kolejnych 3 tys. maszyn. W rezerwie będą również 4 tys. urządzeń, które rozlokowane zostaną w różnych krajach, w miarę rynkowego zapotrzebowania.

 

Harmonogram europejskiej ofensywy Grupy Integer.pl SA zakłada uruchomienie:

 

• 1 000 maszyn do końca 2012 roku
• 3 000 maszyn w 2013 roku
• 2 500 maszyn w 2014 roku
• 2 500 maszyn w 2015 roku

 

Grupa Integer.pl planuje przeznaczyć do końca 2012 roku na rozwój usługi Paczkomaty® InPost od 40 do 80 mln zł, a niemal pięcioletni projekt zagranicznej ekspansji wyceniany jest na około 300 mln euro. Udział usług niestandardowych będzie stanowić co najmniej 30% w przychodach Grupy Integer.pl w najbliższych latach. Dzięki strategicznym inwestycjom – realizowanym na międzynarodowych rynkach – przychody Grupy Integer.pl z projektów zagranicznych osiągną w ciągu kilku najbliższych lat poziom 20-40 mln euro rocznie.

 

Więcej informacji na www.easypack24.eu

Nasze marki

  • InpostInpost
  • Inpost PaczkomatyInpost Paczkomaty
  • Inpost FinanseInpost Finanse
  • easypackeasypack