Kontakt

Kontakt

INTEGER.pl SA
ul. Wielicka 28,
30-552 Kraków

tel. 12 619 98 00,
fax 12 619 98 01

Grupa Integer.pl uruchomi 1000 nowych Paczkomatów do końca 2012 roku

04 Lipca 2012

Informacja prasowa
                                                                                                                                                                                                                                                           Kraków, 4 lipca 2012

 

Grupa Integer.pl uruchomi 1000 nowych Paczkomatów do końca 2012 roku

 

Grupa Integer.pl – operator i dostawca innowacyjnych Paczkomatów InPost – rozpoczęła pierwszy etap globalnej strategii rozwoju sieci całodobowych urządzeń do nadawania i odbierania przesyłek. Do końca 2012 roku rozlokowanych zostanie 1000 nowych Paczkomatów, z czego około 300 na terenie Polski, 400 w Rosji, 200 na Ukrainie oraz ponad 100 w Czechach i na Słowacji.

 

Międzynarodowa strategia Grupy Integer.pl – realizowana przy współudziale PineBridge Investments, globalnego funduszu private equity - zakłada uruchomienie w ciągu czterech lat 16 tys. Paczkomatów w Europie i krajach Wspólnoty Niepodległych Państw. Projekt wyceniany jest na 300 mln euro.

 

Zwiększania dostępności Paczkomatów InPost na terenie Polski obejmie w drugiej połowie 2012 roku między innymi 6 największych aglomeracji, wśród których znajdą się: Poznań, Trójmiasto, Wrocław, Śląsk, Kraków i Warszawa. Równolegle Grupa Integer.pl prowadzi aktywną działalność biznesową na rynkach europejskich, zakładającą realizację bieżących oraz pozyskiwanie nowych kontraktów na usługi paczkomatowe.

 

Ogólnopolska ofensywa Grupy Integer.pl w zakresie rozszerzania zasięgu Paczkomatów InPost zakłada nie tylko uruchamianie nowych maszyn aż do pełnego ‘nasycenia’ w danym regionie, ale uwzględnia również relokację funkcjonujących już urządzeń. Aktualnie na terenie Polski działa 420 Paczkomatów InPost. Do końca 2012 roku liczba ta wzrośnie do ponad 700. Docelowo krajowa sieć ma liczyć około 1000 automatów, ale nie wykluczamy, że – wraz z rosnącym zainteresowaniem naszą usługą – zdecydujemy się na rozlokowanie dodatkowych Paczkomatów, które z powodzeniem zastępują tradycyjne formy doręczania przesyłek nie tylko w Polsce, ale na całym świecie” – zapowiada Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl.

 

Paczkomaty® InPost to druga co do wielkości sieć urządzeń na świecie i jedyne dostępne na polskim rynku innowacyjne rozwiązanie, umożliwiające szybkie oraz bezpieczne nadawanie i odbieranie paczek przez całą dobę, 7 dni w tygodniu, bez kolejek i w dogodnej lokalizacji. Samoobsługowe urządzenia gwarantują oszczędność czasu i terminowość oraz znacząco obniżają koszty przesyłki. Paczkomaty są wsparciem dynamicznie rozwijającej się branży e-commerce, ale ich funkcjonalność i praktyczność doceniają – poza klientami i właścicielami e-sklepów – również prywatne osoby i firmy nie zajmujące się sprzedażą w internecie. Opcję ‘dostawy’ do Paczkomatów InPost oferuje ponad 3000 sklepów internetowych. Aktualnie z usługi korzysta także około 10 tys. tysięcy aktywnych e-sprzedawców.

 

Pierwszy etap zwiększania dostępności usługi paczkomatowej na terenie Polski wspiera dedykowana kampania reklamowa w sieciach kin Multikino oraz NAM. Już od 27 czerwca 10-sekundowy teaser i 40-sekundowe spoty emitowane będą w blokach specjalnych tuż przed seansami filmowymi. Partnerami akcji e-sklepy weltibild.pl oraz TopSecret, które ufundowały - w ramach konkursu sms’owego towarzyszącego kampanii reklamowej - bony rabatowe o wartości 200 zł każdy oraz gwarantowane rabaty dla każdego, kto wyśle konkursowego sms’a.

 

Więcej informacji na: paczkomaty.pl, easypack24.eu, a także na http://blog.inpost.pl/ i profil Paczkomatów na Facebooku.

 

Paczkomaty® InPost

 

Paczkomaty® InPost zapewniają szybkie oraz bezpieczne zakupy on-line. Są one doskonałym rozwiązaniem logistycznym dla sklepów internetowych, ponieważ:

 

• działają przez całą dobę, 7 dni w tygodniu
• niemal każda przesyłka (około 98%) nadana za pośrednictwem Paczkomatu InPost jest gotowa do odbioru już dzień po jej nadaniu
• ponad połowa klientów (59%) odbiera swoje zamówienie w ciągu pierwszych sześciu godzin od momentu otrzymania SMS’a informującego o czekającej w Paczkomacie przesyłce
• 63% klientów korzystających z Paczkomatów InPost zaufało im i wybrało ponownie tę opcję dostawy
• 74% klientów - korzystających dotychczas z usług kurierskich - decyduje się na Paczkomaty® InPost i uznaje tę opcję dostawy jako atrakcyjniejszą od kuriera
Paczkomaty® InPost to również idealne rozwiązanie dla klientów, ponieważ zapewniają one:
• możliwość odbioru e-zakupów 24 godziny na dobę, bez kolejek, wygodnie i „po drodze”
• odbiór przesyłki zaledwie w 17 sekund
• powiadomienie e-mailem i SMS’em o oczekującej paczce w Paczkomacie InPost
• atrakcyjne ceny
• wygodne formy płatności (karta kredytowa, e-przelew, opłata za pobraniem)
• możliwość zdobywania cennych nagród rzeczowych i bonów rabatowych w konkursach i loteriach organizowanych przez InPost – operatora Paczkomatów InPost

Nasze marki

  • InpostInpost
  • Inpost PaczkomatyInpost Paczkomaty
  • Inpost FinanseInpost Finanse
  • easypackeasypack