Kontakt

Kontakt

INTEGER.pl SA
ul. Wielicka 28,
30-552 Kraków

tel. 12 619 98 00,
fax 12 619 98 01

Grupa Integer.pl w międzynarodowym natarciu!

13 Listopada 2012

Informacja prasowa
                                                                                                                                                                                                                                                 Kraków, 13 listopada 2012

 

Grupa Integer.pl w międzynarodowym natarciu!

 

Dzierżawa skrytek paczkomatowych nową strategią biznesową na zagranicznych rynkach

 

Grupa Integer.pl finalizuje kolejną już umowę z MRW, liderem wśród hiszpańskich firm kurierskich obsługujących rynek e-commerce. Współpraca obejmuje budowę sieci Paczkomatów InPost opartą na nowym modelu biznesowym. Kontrakt zakłada wyłączność hiszpańskiego partnera na wynajem skrytek w urządzeniach rozlokowanych w Hiszpanii i Portugalii w ramach projektu easyPack. Tylko w 2013 roku przychody Grupy Integer.pl, uzyskane na rynku hiszpańskim, mogą sięgnąć co najmniej 2 mln EUR, z tendencją wzrostową w kolejnych latach.

 

W 2011 roku w Madrycie i Barcelonie stanęło już 20 Paczkomatów InPost. Dotychczasowa współpraca Grupy Integer.pl z MRW obejmowała produkcję, dostawę oraz instalację urządzeń. Nowy kontrakt zakłada wynajem minimum 25% skrytek w co najmniej kilkuset urządzeniach paczkomatowych na terenie Hiszpanii i Portugalii. Jednocześnie MRW zobowiązane będzie do ponoszenia stałej opłaty, nawet przy niższym wypełnieniu zarezerwowanych na wyłączność miejsc w Paczkomacie. Dodatkowo, dzięki kompatybilności rozwiązań technologicznych, już w 2013 roku możliwe będzie nadawanie paczek za pośrednictwem Paczkomatów InPost zarówno do Hiszpanii, jak i odbiór w Polsce przesyłek zagranicznych z tego kraju.

 

Projekt easyPack wchodzi w kolejną – coraz bardziej zaawansowaną - fazę realizacji. Bez wątpienia współpraca z zagranicznymi partnerami – bazująca na dzierżawie skrytek paczkomatowych przez wiodących operatorów kurierskich – otwiera przed Grupą Integer.pl nowe możliwości biznesowe. Dzięki takiemu rozwiązaniu sieć easyPack ma zapewnione - zamiast jednorazowej marży ze sprzedaży - stałe przychody z dzierżawy. Ponadto, zapisy w umowach o „minimalnym zaangażowaniu” gwarantują nam między innymi to, że już od momentu rozlokowania urządzeń na danym rynku mamy zabezpieczone koszty utrzymania sieci” – zapowiada Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl.

 

Wartość hiszpańskiego rynku e-commerce osiągnęła w 2011 roku poziom 11 mld euro. Zgodnie z wynikami badań – zrealizowanych przez Centre for Retail Research dla porównywarki cen Kelkoo – Europejczycy wydali w 2011 roku w ramach e-handlu łącznie 200,52 mld euro. Jednocześnie przeciętny Hiszpan zrobił w 2011 roku zakupy w sieci za średnią kwotę 893 euro, w porównaniu z 458 euro pozostawionymi we-sklepach i na aukcjach przez jednego Polaka.

 

 

Potencjał hiszpańskiego rynku i nowa formuła umowy z MRW zapewniają Grupie Integer.pl możliwość aktywnej walki o kolejnych, nowych klientów na Półwyspie Iberyjskim. Tym samym śmiało możemy powiedzieć, że międzynarodowy projekt easyPack nabiera rozpędu” – dodaje Brzoska.

 

Współpraca Integer.pl z hiszpańską firma kurierską jest kontynuacją strategii biznesowej zakładającej dynamiczną ekspansję Paczkomatów InPost na rynki zagraniczne. Hiszpania jest aktualnie jednym z dziesięciu krajów – po Australii, Chile, Arabii Saudyjskiej, Cyprze, Estonii, Irlandii, Litwie i Łotwie oraz Rosji – w którym Grupa Integer.pl udostępnia rewolucyjne urządzenia easyPack. Również do końca 2012 roku – dzięki umowie z PineBridge Investments, globalnym funduszem private equity – spółka podwoi polską sieć całodobowych urządzeń. Z kolei mieszkańcy niemal wszystkich krajów europejskich będą mogli już w 2016 roku korzystać z sieci 16 tys. urządzeń do samodzielnego nadawania i odbierania przesyłek.

 

Do końca 2012 roku Grupa Integer.pl planuje przeznaczyć na rozwój usługi easyPack około 60 mln zł, a czteroletni projekt zagranicznej ekspansji – realizowany wspólnie z PineBridge Investments, globalnym funduszem private equity - wyceniany jest na około 300 mln euro. Dzięki strategicznym inwestycjom – realizowanym na międzynarodowych rynkach – przychody Grupy Integer.pl osiągną w ciągu kilku najbliższych lat poziom 20-40 mln euro rocznie.

 

Więcej informacji na: www.integer.pl, www.paczkomaty.pl oraz www.easyPack24.eu.

Nasze marki

  • InpostInpost
  • Inpost PaczkomatyInpost Paczkomaty
  • Inpost FinanseInpost Finanse
  • easypackeasypack