Kontakt

Kontakt

INTEGER.pl SA
ul. Wielicka 28,
30-552 Kraków

tel. 12 619 98 00,
fax 12 619 98 01

Grupa Integer.pl wchodzi w sektor ubezpieczeń!

03 Stycznia 2013

Informacja prasowa
                                                                                                                                                                                                                                                     Kraków, 3 stycznia 2013

 

Grupa Integer.pl wchodzi w sektor ubezpieczeń!

 

Ruszyła sprzedaż ubezpieczeń LINK4 w Punktach Obsługi InPost

 

Grupa Integer.pl – od lat skutecznie konkurująca o udziały w rynku pocztowo-kurierskim i dynamicznie rozszerzająca swoje wpływy w branży usług finansowych – inicjuje działalność w sektorze ubezpieczeń. Firma - we współpracy z LINK4, pionierem i liderem ubezpieczeń direct w Polsce – rozpoczęła sprzedaż produktów ubezpieczeniowych w Punktach Obsługi Klienta InPost, zlokalizowanych na terenie całego kraju. Niezależny operator zakłada, że w ciągu kolejnych 3 lat stanie się znaczącym graczem na rynku sprzedaży ubezpieczeń majątkowych, który w 2014 roku może osiągnąć poziom 37,8 mld zł, z perspektywą wzrostu o 70% w okresie najbliższych 5 lat.

 

InPost Finanse, niezależny operator finansowo-ubezpieczeniowy z Grupy Integer.pl - w oparciu o rozbudowaną sieć placówek InPost, wielomilionową bazę klientów oraz kompatybilność usług ubezpieczeniowych i finansowych - dywersyfikuje działalność w segmencie usług skierowanych do klientów indywidualnych.

 

„Nasza aktywność w sektorze ubezpieczeń nie jest przypadkowa. Każda działalność, którą rozpoczynamy w dużej mierze bazuje na infrastrukturze, potencjale biznesowym i zapleczu logistyczno-technologicznym pozostałych spółek z Grupy Integer.pl. Tak jest również tym razem. Prowadząc działalność pocztowo-finansową nie mogliśmy w naszych planach nie uwzględnić opcji sprzedaży ubezpieczeń. To nie tylko perspektywiczny biznes, ale również doskonały sposób na optymalne wykorzystanie infrastruktury. Cieszymy się, że pierwszy projekt w sektorze ubezpieczeń komunikacyjnych realizujemy wspólnie z ekspertem w tej dziedzinie - firmą LINK4. Mamy nadzieję, że już niebawem poinformujemy o kolejnych umowach partnerskich, dotyczących sprzedaży usług finansowych”– zapowiada Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl.

 

Umowa agencyjna – obejmująca sprzedaż ubezpieczeń komunikacyjnych LINK4 – już na początku 2013 roku będzie realizowana w co najmniej 100 placówkach sieci InPost, z perspektywą rozszerzenia geograficznego zakresu działania do końca 2013 roku o kolejnych 100 Punktów Obsługi Klienta. Ponadto, współpraca InPost Finanse z LINK4 zostanie równocześnie rozszerzona o doręczanie przekazów pieniężnych. W planach jest także uruchomienie sprzedaży ubezpieczeń mieszkaniowych.

 

LINK4 konsekwentnie rozwija innowacyjne kanały dystrybucji. Ubezpieczenia LINK4 są już dostępne nie tylko przez telefon i Internet, ale także u agentów, brokerów, w bankach, sieciach handlowych, a od 2013 roku również w placówkach InPost. Widzimy bardzo duże możliwości rozwoju w tym obszarze, głównie dzięki potencjałowi biznesowemu InPost oraz szerokiej dostępności placówek” – dodał Łukasz Jantz, dyrektor ds. zewnętrznych kanałów dystrybucji.

 

Sztandarowymi usługami InPost Finanse są elektroniczne produkty finansowe: e-faktura multioperatorska oraz mobilne płatności, włączone do portfolio spółki w 2010 roku. Aktualnie z opcji mobilnych płatności korzysta już 100 tysięcy klientów indywidualnych, dzięki czemu usługa osiągnęła już próg rentowności, a przez wdrożenie systemu do obsługi e-faktur spółka InPost Finanse pozyskała kolejnych 250 tysięcy klientów.

 

Ponadto, od listopada 2012 roku spółka InPost Finanse nawiązała współpracę z Western Union, światowym liderem na rynku przelewów międzynarodowych. Umowa zakłada nadawanie i odbieranie przekazów pieniężnych początkowo w 100 stacjonarnych POKach InPost. Z kolei już w najbliższych miesiącach 2012 roku spółka zaoferuje kompleksowy wachlarz usług wpłat i wypłat gotówkowych Western Union.

 

InPost Finanse – informacje ogólne

 

InPost Finanse - niezależny operator finansowo-ubezpieczeniowy, działający na polskim rynku od 2007 roku -konsekwentnie umacnia swoją pozycję na rynku, działając w oparciu o strategicznie przygotowaną i zarządzaną sieć oddziałów InPost, z wykorzystaniem potencjału logistycznego i kadrowego Grupy Integer.pl.

 

InPost Finanse - w ramach zwiększania dostępności usług - przejmuje również istniejące punkty wchodzące w skład małych sieci franczyzowych oraz wykorzystuje istniejące punkty kasowe, np.: spółdzielni mieszkaniowych, wodociągów, gazowni czy zakładów energetycznych.

 

Działalność operacyjna spółki InPost Finanse opiera się na zaawansowanym systemie informatycznym. Nowoczesne oprogramowanie umożliwia klientom firmy masowe wypłaty gotówkowe, nadawanie przekazów pieniężnych czy opłacanie rachunków za media. Ponadto, system ten pozwala firmie na prowadzenie działalności kredytowej skierowanej do klienta masowego oraz obsługę operacji na kontach bankowych.

 

Link4

 

Link4 Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. jest pionierem i liderem ubezpieczeń direct w Polsce. Swoją działalność operacyjną w Polsce rozpoczęła w 2003 r. Podstawą modelu biznesowego Link4 jest sprzedaż polis ubezpieczeniowych przez telefon i internet. Zaawansowana technologia zapewnia 24-godzinny dostęp do profesjonalnych usług oraz serwisu przez stronę internetową: www.link4.pl oraz pod łatwym do zapamiętania numerem telefonu – 22 444 44 44 z dowolnego miejsca w kraju. Link4 oferuje klientom indywidualnym ubezpieczenia komunikacyjne, mieszkaniowe i turystyczne. Ubezpieczyciel jest laureatem wielu nagród i wyróżnień. Jako pierwsze towarzystwo ubezpieczeń direct otrzymało certyfikat ISO 9001:2001 w obszarze likwidacji szkód.
Od 15 czerwca 2009 r. Link4 należy w całości do międzynarodowej grupy ubezpieczeniowej RSA, obecnej w 130 krajach i zatrudniającej 22 000 osób na całym świecie. RSA szczyci się ponad 300-letnią tradycją w ochronie ubezpieczeniowej i obsługuje łącznie ponad 20 mln klientów. W 2011 roku przypis składki Grupy wyniósł 8,13 mld GBP a zysk osiągnął poziom 427 milionów GBP.

Nasze marki

  • InpostInpost
  • Inpost PaczkomatyInpost Paczkomaty
  • Inpost FinanseInpost Finanse
  • easypackeasypack