Kontakt

Kontakt

INTEGER.pl SA
ul. Wielicka 28,
30-552 Kraków

tel. 12 619 98 00,
fax 12 619 98 01

Grupa Integer.pl wyniki za III kwartał 2013

15 Listopada 2013

Informacja prasowa                                                                                                                                                                                                          Kraków, 15 listopada 2013

 

Grupa Integer.pl – wyniki za III kwartał 2013

 

Grupa Integer.pl – druga co do wielkości grupa pocztowa w Polsce, niezależny operator finansowo-ubezpieczeniowy oraz właściciel międzynarodowej sieci innowacyjnych Paczkomatów InPost – wypracowała w III kwartale 2013 roku skonsolidowane przychody ze sprzedaży na poziomie 85,23 mln zł, co oznacza wzrost o 26,5% względem analogicznego okresu w roku ubiegłym. Spółka odnotowała 7,27 mln zł skonsolidowanego zysku netto, czyli o ponad 98% więcej niż w III kwartale 2012.

 

 

Skonsolidowany wskaźnik EBITDA w III kwartale 2013 roku wyniósł 14,73 mln zł, zaś zysk operacyjny EBIT 9,25 mln zł.

 

Narastająco po trzech kwartałach 2013 roku Grupa Integer.pl osiągnęła przychody ze sprzedaży w wysokości 239,71 mln zł i zysk netto na poziomie 17,33 mln zł. Wyniki osiągnięte w 2013 roku należy porównywać do danych z 2012 roku oczyszczonych o jednorazową transakcję sprzedaży spółki zależnej Kolportaż Rzetelny Sp. z o.o. Wartość tej transakcji wynosiła 52,75 mln zł.

 

 

Na wynik Grupy Integer.pl w III kwartale 2013 roku istotnie wpłynęły koszty międzynarodowej ekspansji Paczkomatów InPost. Według szacunków Grupy pierwsze przychody i zyski z danego kraju, w którym spółka rozpoczęła swoją działalność, pojawią się po około 12 miesiącach. Miesięczny breakeven powinien zostać osiągnięty w końcówce 2014 roku.

 

-Jesteśmy bardzo zadowoleni z minionego kwartału, w którym po raz kolejny przyspieszyliśmy proces instalacji Paczkomatów. Zakładaliśmy, że 1100 urządzeń stanie na polskim rynku do końca roku, tymczasem udało się tego dokonać już w ostatnich dniach października. Nasze oczekiwania przerosło także tempo rozwoju zagranicą. Rozpoczęliśmy już budowanie sieci Paczkomatów InPost w 15 krajach i jesteśmy w procesie pozyskiwania około 6000 lokalizacji na kolejne urządzenia. Równolegle prowadzimy pierwsze działania na największych światowych rynkach – w Chinach i USA. Jest to kluczowa wiadomość zwłaszcza w sytuacji niesamowitego boomu na światowym rynku e-commerce.Rewelacyjne wyniki jednego z naszych partnerów – Eesti Post, pozwalają nam sądzić, że użytkownicy e-sklepów kochają Paczkomaty. W przypadku usług świadczonych przez estońską pocztę aż 50% paczek pochodzących z portali aukcyjnych i e-sklepów trafia do naszych terminali! Z niecierpliwością czekamy też na zimę i świąteczny szczyt w przyszłym kwartale, podczas którego z roku na rok bijemy rekordy obrotów- mówi Rafał Brzoska, prezes zarządu Grupy Integer.pl.

 

Kluczowe wydarzenia w III kwartale 2013 roku:

 

• wrzesień 2013
o InPost rozpoczyna współpracę ze Stefczyk Finanse - operatorem placówek Kasy Stefczyka, największej spółdzielczej kasy oszczędnościowo kredytowej w Polsce. Umowa partnerska ma na celu doprowadzenie do zwiększenia sieci InPost o 400 nowych Punktów Obsługi Klienta.
o Paczkomaty® InPost zwyciężyły w konkursie „Ekomersy 2013” w kategorii „Najlepszy produkt/usługa wspierająca logistykę e-sklepu”. Wynik 39% głosów przyznanych przez internautów i jury pozwolił spółce należącej do Grupy Integer.pl pokonać konkurencję i pozostawić w tyle platformę wysyłkową Sendit oraz firmę kurierską Furgonetka.pl.
o czeski operator zautomatyzowanych terminali pocztowych Kouzelna Almara rozpoczął współpracę z IN TIME – wiodącym graczem lokalnego rynku kurierskiego oraz strategicznym partnerem InPost. Umowa zakłada rozlokowanie Paczkomatów InPost w miejsce terminali KEBA, z których dotychczas korzystała Kouzelna Almara.
o InPost Finanse zwyciężył w przetargu na obsługę przekazów KRUS Kielce i KRUS Łódź. Umowy obejmują doręczenie ponad 40 tysięcy gotówkowych świadczeń pieniężnych miesięcznie na terenie obu województw, a szacowana wartość roznoszonych środków w ramach kontraktów wyniesie około 1,2 mld złotych.
o Grupa Integer.pl wzmocniła struktury wewnętrzne w związku ze znaczącym przyspieszeniem zagranicznej ekspansji Paczkomatów InPost oraz dynamicznym rozwojem spółki w Polsce.
• sierpień 2013 – wprowadzenie przez InPost Finanse usługi InPay24. Nowa metoda płatności dla branży e-commerce oferuje najniższą prowizję na rynku w wysokości 1% wartości transakcji.

 

W październiku 2013 roku Grupa Integer.pl zwyciężyła w międzynarodowym konkursie „Postal Technology International Awards”, w kategorii „Retail Innovation of the Year”. Za „Innowację Roku” Jury konkursu uznało Paczkomat modułowy V generacji – wspólne dzieło InPost oraz firmy NCR Corporation.

 

Ponadto w opublikowanym w październiku 2013 roku raporcie „eCommerce 2013”, spółka InPost awansowała w najnowszym rankingu „firm logistycznych, z którymi współpracowali e-sprzedawcy w 2012 roku”, zajmując 5. pozycjęw ogólnej klasyfikacji. Już ponad 16% e-sprzedawców zadeklarowało, że w ubiegłym roku umożliwiło swoim klientom odbiór towaru za pośrednictwem największego prywatnego operatora pocztowego w Polsce. Jest to rezultat prawie o 7 punktów procentowych wyższy od tego, który spółka osiągnęła w 2011 roku.

 

 


W okresie lipiec – wrzesień 2013 roku Grupa Integer.pl kontynuowała rozwój na 3 kluczowych płaszczyznach biznesowych jako właściciel:

 

• rewolucyjnych Paczkomatów InPost
• największej prywatnej poczty InPost
• niezależnego operatora finansowo-ubezpieczeniowego InPost Finanse

 

Paczkomaty® InPost

 

Grupa Integer.pl prowadzi obecnie największą w swojej dotychczasowej historii krajową i zagraniczną ekspansję Paczkomatów InPost. Tym samym:
• od listopada 2013 roku na polskim rynku dostępnych jest już 1100 Paczkomatów InPost.
• kontynuowany jest rozwój sieci urządzeń zagranicą. Do końca 2013 roku na całym świecie funkcjonować będzie – w różnych modelach biznesowych – około 2.750 Paczkomatów.
Spółka jest w trakcie pozyskiwania około 6.000 lokalizacji - nowe Paczkomaty staną w 15 kolejnych krajach: Francji, Włoszech, Austrii, na Węgrzech, w Turcji, Norwegii, Szwecji, Finlandii, Danii, Holandii, Szwajcarii, Rumunii i Bułgarii, Rosji oraz Hiszpanii.

 

W ciągu najbliższych 4-5 lat Paczkomaty® InPost pojawią się też w obu Amerykach oraz w Azji. Trwają prace nad przygotowaniem lokalizacji pod planowaną inwestycję. W USA Grupa Integer.pl zamierza uruchomić 10.000 Paczkomatów do końca 2016 roku, zaś w Azji w pierwszej kolejności Paczkomaty wejdą do Chin – do Pekinu i Szanghaju. Całość inwestycji docelowo może sięgnąć nawet 1 mld euro.

 

InPost

 

InPost - największa prywatna poczta w Polsce – konsekwentnie wzmacnia swoją pozycję na krajowym rynku usług pocztowo-kurierskich:
• do dyspozycji klientów oddanych zostało 1300 Punktów Obsługi Klienta InPost.
założeniem na koniec 2013 roku jest posiadanie 2000 POK-ów, które umożliwią obsługę ponad 10 tys. miejscowości w zakresie świadczenia usług dla klientów instytucjonalnych oraz 750 miejscowości, w których będzie prowadzona działalność dla klientów indywidualnych.

 

W III kwartale 2013 roku Grupa Integer.pl zwyciężyła w czterech przetargach na świadczenie usług pocztowych. Ich wartość wyniosła łącznie 1,86 mln zł i objęła swoim zasięgiem niemal 0,5 mln przesyłek.

 

W styczniu 2013 roku nastąpiła częściowa deregulacja rynku pocztowego w Polsce. Naturalnym skutkiem tego są wzmożone w obecnym okresie tendencje konsolidacyjne, w których Grupa Integer.pl upatruje szczególną szansę dla rozwoju rodzimego rynku.

 

- Podtrzymujemy nasze zamiary aktywnego uczestnictwa w spodziewanej konsolidacji na polskim rynku pocztowo-kurierskim. Uważamy, że tego typu trend, to najlepsza możliwa droga do dalszego podwyższania jakości świadczonych usług. Wciąż prowadzimy rozmowy z potencjalnymi partnerami - zdajemy sobie bowiem sprawę, że takie decyzje wymagają bardzo precyzyjnej diagnozy otoczenia rynkowegopodkreśla Rafał Brzoska.

 

InPost Finanse

 

InPost Finanse – niezależny operator finansowo-ubezpieczeniowy umożliwia masowe wypłaty gotówkowe, nadawanie przekazów pieniężnych i opłacanie rachunków za media. Ponadto firma prowadzi działalność kredytową skierowaną do klienta masowego oraz umożliwia obsługę operacji na kontach bankowych.

 

InPost Finanse świadczy usługi z zakresu dostarczania przekazów pieniężnych, regularnie zwyciężając w przetargach instytucji publicznych. Łącznie spółka dostarcza miesięcznie około 100 tys. świadczeń. Do podmiotów, które współpracują z niezależnym operatorem finansowym należą m.in.:

 

oddziały KRUS w Warszawie, Łodzi, Gdańsku, Poznaniu, Białymstoku, Radomiu, Opolu czy Kielcach
Urzędy Miejskie w Tarnowie i Bydgoszczy oraz Poznańskie Centrum Świadczeń
Miejskie Ośrodki Pomocy Społecznej w Łodzi, Częstochowie, Tarnowie, Bydgoszczy, Płocku oraz liczne OPS na terenie Warszawy

 

Sztandarowymi usługami InPost Finanse są także elektroniczne produkty finansowe: e-faktura multioperatorska oraz mobilne płatności, włączone do portfolio spółki w 2010 roku.

 

InPost Finanse proponuje także swoim klientom szeroką paletę produktów z zakresu ubezpieczeń. Aktualnie spółka realizuje długoterminowe umowy m.in. z:

 

Generali T.U. S.A. w obszarze sprzedaży indywidualnych ubezpieczeń majątkowych, NNW (następstw nieszczęśliwych wypadków) i turystycznych oraz pełnego wachlarza produktów komunikacyjnych. Współpraca zakłada również sprzedaż ubezpieczeń korporacyjnych: majątkowych, OC i transportowych.
LINK4 zakładające sprzedaż ubezpieczeń komunikacyjnych. Współpraca InPost Finanse z LINK4 została rozszerzona również o doręczanie przekazów pieniężnych. W planach jest uruchomienie sprzedaży ubezpieczeń mieszkaniowych.
Western Union w zakresie nadawania i odbierania przekazów pieniężnych oraz obsługi usług wpłat i wypłat gotówkowych.

 

Więcej informacji na: www.integer.pl, www.paczkomaty.pl oraz www.inpost.pl.

Nasze marki

  • InpostInpost
  • Inpost PaczkomatyInpost Paczkomaty
  • Inpost FinanseInpost Finanse
  • easypackeasypack