Kontakt

Kontakt

INTEGER.pl SA
ul. Wielicka 28,
30-552 Kraków

tel. 12 619 98 00,
fax 12 619 98 01

Grupa Integer.pl - wyższy wynik finansowy za 2008 rok!

22 Stycznia 2010

Grupa Integer.pl - wyższy wynik finansowy za 2008 rok!

Integer.pl - czołowa polska grupa kolportażowa, niezależny operator pocztowy i finansowy - opublikował wyniki finansowe za 2008 rok. Spółka odnotowała wzrost skonsolidowanego zysku netto o 10% (do 6,48 mln zł) wobec podawanego w raporcie okresowym za IV kwartał 2008 (5,81 mln zł).

Skonsolidowane wyniki finansowe Grupy Integer.pl w latach 2006-2008

"Miniony rok to 12 miesięcy bardzo intensywnej pracy. Rozpoczęliśmy prace nad kilkoma innowacyjnymi projektami, takimi jak: paczkomaty oraz poczta hybrydowa, które z pewnością znacząco wpłyną na pozycję rynkową InPost. Nowoczesne inwestycje traktujemy priorytetowo, dzięki nim regularnie przekonujemy naszych inwestorów i akcjonariuszy do słuszności przyjętej przez nas strategii. Zaufanie jakim zostaliśmy obdarzeni zaowocowało m.in.: wzrostem udziałów Pioneer Pekao Towarzystwem Funduszy Inwestycyjnych SA w akcjonariacie Integera. Natomiast InPost Usługi Pocztowe i InPost Finanse podniosły kapitał zakładowy potwierdzając tym samym swoją stabilną kondycję finansową. Pragnę jednocześnie zapewnić, że Integer.pl jako jeden z nielicznych podmiotów oparł się kryzysowi uzyskując w 2008 roku satysfakcjonujące wyniki finansowe. Jesteśmy przekonani, że planowane przedsięwzięcia oraz trwające inwestycje zagraniczne dodatkowo wpłyną na wzmocnienie pozycji spółki, zarówno na polskim, jaki i ukraińskim rynku oraz umożliwią utrzymanie stabilnej kondycji finansowej całej Grupy Integer.pl"- mówi Rafał Brzoska, prezes zarządu Grupy Integer.pl.

Wyniki finansowe uzyskane w 2008 roku to przede wszystkim efekt odważnych decyzji i wdrażania nowych, innowacyjnych rozwiązań. Sposobem firmy na utrzymanie wiodącej pozycji rynkowej są konsekwentnie realizowane inwestycje zapowiadane już podczas debiutu giełdowego w październiku 2007 roku.

Najważniejsze wydarzenia w Grupie w 2008 roku:
IV kwartał

 • InPostpodniósł kapitał zakładowy o pięć milionów złotych (tj. do kwoty 11,55 mln zł) -grudzień 2008;
 • InPost otrzymał dofinansowanie z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarkana inwestycje związane z wprowadzeniem "Nowej usługi kurierskiej". Całkowita kwota dotacji wyniesie 16,34 miliona złotych -grudzień 2008;
 • InPostzostał laureatem XI edycji ogólnopolskiego programu "Przedsiębiorstwo Fair Play" -grudzień 2008.

III kwartał

 • InPost Finanserozpoczął świadczenie specjalistycznych usług z zakresu outsourcingu bankowego -wrzesień 2008;
 • InPost poszerzył zasięg działania o 19 nowych miast w 9 województwach -wrzesień 2008;
 • InPost Finanse wdrożył nowoczesny system IT przeznaczony do obsługi masowych wypłat gotówkowych, nadawania przekazów pieniężnych czy opłacania rachunków za media -sierpień 2008;
 • InPost rozszerzył ofertę o możliwość ubezpieczenia przesyłek -sierpień 2008;
 • InPost wdrożył specjalistyczny system informatyczny STEMPEL do przygotowywania elektronicznej wersji druków pocztowych i tworzenia archiwum czy elektronicznej książki nadawczej -lipiec 2008;
 • Integer.pl objął pakietu 100% akcji w CEDRUS Sp. z o.o.(obecnie InPost Logistyka Sp. z o.o.). Celem inwestycji jest uruchomienie w przejętych budynkach magazynowych w Zabierzowie koło Krakowa jednej z trzech w pełni zautomatyzowanych sortowni korespondencji -lipiec 2008.

II kwartał

 • Integer.plzostał uhonorowany przez InterRES International Fair tytułem Lidera Rynku 2008 Euro Lider w kategorii Usługa za całokształt działalności związanej z kolportażem reklamowych druków bezadresowych -czerwiec 2008;
 • InPost - jako jedyna z dwóch polskich spółek - otrzymał nominację w międzynarodowym konkursie World Mail Awards 2008 w kategoriiWzrost-maj 2008;
 • InPostzostał nagrodzony w ogólnopolskim konkursie Medal Europejski promującym spółki, które w biznesie i zarządzaniu firmą kierują się najwyższymi standardami jakości -kwiecień 2008;
 • InPost uruchomił  m.inpost.pl, czyli mobilną wersję serwisu internetowego www.inpost.pl-kwiecień 2008.

I kwartał

 • InPost podpisał znaczącą umowę na świadczenie usług pocztowych, której wartość szacowana jest w okresie 36 miesięcy na ok. 20 mln zł -marzec 2008;
 • InPost Finanse uruchomił 30 punktów świadczących usługi finansowo-ubezpieczeniowe - marzec 2008;
 • Integer.plzostał laureatem konkursu "Jakość Roku 2007" w kategorii "Usługi" -marzec 2008;
 • Integer.pl rozpoczął współpracę z siecią hipermarketów Real. Wartość kontraktu wyniosła około 3 mln zł -luty 2008.

Informacje o Grupie Integer.pl:
Integer.plSA jest liderem na rynku kolportażu reklamowych przesyłek bezadresowych i adresowych. Firma posiada 109 oddziałów regionalnych, 15 magazynów centralnych spełniających wszelkie wymagania transportowe, 42 magazyny regionalne i 91 punktów przeładunkowych, a kurierzy Integera dostarczają przesyłki w ponad 500 miastach w Polsce. Na rzecz spółki pracuje łącznie 7300 osób. Średnio miesięcznie firma kolportuje od 65 do 75 mln sztuk ulotek i druków reklamowych. Dzięki nowoczesnej i rozbudowanej infrastrukturze - dopasowanej do prowadzonej działalności - Integer.pl gwarantuje w ciągu 48 godzin wsparcie logistyczne na transport 150 ton materiałów do każdego miejsca w Polsce.

Integer.pl współpracuje z największymi sieciami handlowymi w Polsce, takimi jak: Auchan, Elea, Leclerc, Lidl, Plus Discount czy Real.

Firma jest laureatem prestiżowej nagrody "Gazele Biznesu". Wyróżnienia otrzymują dynamicznie rozwijające się spółki krajowe, które osiągają dobre wyniki finansowe i są rzetelnym partnerem w biznesie. Firma jest także trzykrotnym laureatem programu "Jakość Roku 2006", "Jakość Roku 2007" oraz "Jakość Roku 2008" w kategorii "Usługi". Integer.pl posiada również Certyfikat Jakości ISO 9001.

Więcej informacji o firmach znajdą Państwo na stronach www.integer.pl

InPost Usługi Pocztowe jest największym niezależnym operatorem pocztowym o zasięgu ogólnopolskim, należącym do grupy kapitałowej Integer.pl, notowanej od 2007 roku na GPW. InPost świadczy usługi pocztowe na skalę ogólnokrajową od listopada 2006 roku w obszarze przesyłek o masie powyżej 50 g.

InPost dysponuje własnym zapleczem techniczno-logistycznym umożliwiającym prowadzenie działalności o ogólnopolskim zasięgu. Obecnie spółka posiada swoje przedstawicielstwa w wielu miastach na terenie całej Polski. Zgodnie ze strategią rozwojową, w 2009 roku firma będzie obecna na terenie całego kraju - w 230 miastach Polski przez sieć 900 Punktów Obsługi Klienta. Cele strategiczno-rozwojowe InPost zakładają ponadto wprowadzanie 5 nowych usług rocznie.Docelowo - w 2009 roku - spółka będzie dysponować paletą 15 produktów z branży pocztowej i wprowadzi obsługę przesyłek międzynarodowych. Wśród nowych usług znajdą się także: paczka pobraniowa czyusługi ukierunkowane na e-handel.

InPost jest laureatem XVIII edycji konkursu TERAZ POLSKA. Firmę nagrodzono w kategorii Najlepsze Usługi za całokształt działań prowadzonych na rynku pocztowym..

 

www.inpost.pl, Infolinia: 0 801 400 100

InPost Finansew 50,2% należy do Grupy Kapitałowej Integer.pl. Pozostałe udziały posiada AQMET Nowiński sp. jawna.

Firma oferuje usługi finansowe dla klientów indywidualnych oraz masowych. Budowa sieci odbywa się w oparciu o dotychczasowe Punkty Obsługi Klienta InPost, przejęcia istniejących punktów w małych sieciach franczyzowych oraz wykorzystanie istniejących punktów kasowych, np.: spółdzielni mieszkaniowych, wodociągów, gazowni, zakładów energetycznych, itp.
Usługi oferowane w ramach InPost Finanse to m.in.: wpłaty za rachunki (np. za media), nadawanie przekazów pieniężnych krajowych i zagranicznych, sprzedaż produktów niematerialnych oraz sprzedaż prostych produktów pośrednictwa finansowego: ubezpieczenie, pożyczka, karta kredytowa, itp.

Ponadto, spółka świadczy usługi outsorcingowe skierowane do banków oraz instytucji finansowych. W ramach specjalnej oferty InPost Finanse proponuje także klientom indywidualnym sprzedaż produktów bankowych i pożyczkowych za pośrednictwem listonoszy spółki InPost.

Docelowo, dzięki połączeniu zakresu usług pocztowych i pośrednictwa finansowego,klient indywidualny będzie miał możliwość dokonania wpłat pieniężnych, opłat za rachunki, itp. również w miejscu zamieszkania korzystając z usług listonosza.

Więcej informacji o firmach znajdą Państwo na stronachwww.infinanse.pl

Nasze marki

 • InpostInpost
 • Inpost PaczkomatyInpost Paczkomaty
 • Inpost FinanseInpost Finanse
 • easypackeasypack