Kontakt

Kontakt

INTEGER.pl SA
ul. Wielicka 28,
30-552 Kraków

tel. 12 619 98 00,
fax 12 619 98 01

Grupa Integer.pl z tytułem Międzynarodowego Czempiona

06 Grudnia 2013

Informacja prasowa                                                                                                                                                                                                               Kraków, 6 grudnia 2013

 

Grupa Integer.pl z tytułem Międzynarodowego Czempiona

 

Grupa Integer.pl – właściciel największej w Polsce prywatnej poczty InPost oraz sieci rewolucyjnych Paczkomatów InPost – zwyciężyła w drugiej edycji konkursu „Polska Firma – Międzynarodowy Czempion” w kategorii Inwestor. Uroczysta Gala, podczas której ogłoszono laureatów plebiscytu organizowanego przez PwC, odbyła się 5 grudnia 2013 roku.

 

 

Grupa Integer.pl została wyróżniona za działania związane z zagraniczną ekspansją Paczkomatów InPost. Jury konkursu doceniło globalny rozwój spółki w obszarze wdrażania rewolucyjnych urządzeń do całodobowego nadawania i odbierania przesyłek na kolejne międzynarodowe rynki. W konkursie Grupa Integer.pl została najwyżej oceniona m.in. pod względem: dynamicznego wzrostu wyników sprzedaży oraz promocji polskiej marki na arenie międzynarodowej. Nagrodę z rąk Katarzyny Kacperczyk, Wiceminister Spraw Zagranicznych oraz Janusza Dedo, Prezesa Zarządu HSBC odebrał Janusz Jank, Dyrektor Handlowy InPost.

 

Zwycięstwo w zestawieniu PwC to dowód na to, że działania Grupy Integer.pl są pozytywnie oceniane już nie tylko w kontekście innowacyjności i komfortu, jakie nierozerwalnie wiążą się z Paczkomatami InPost, ale coraz częściej również w zakresie sukcesów związanych z zagraniczną ekspansją naszych urządzeń. Stale zwiększamy zakres oferowanych usług, systematycznie podbijamy kolejne międzynarodowej rynki, a z każdym następnym wyróżnieniem pojawia się motywacja do wdrażania następnych pionierskich pomysłów” – komentuje Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl.

 

W konkursie „Polska Firma – Międzynarodowy Czempion” wzięły udział firmy, których większościowym właścicielem jest polski kapitał prywatny. Zgłoszenia zostały ocenione w jednej z dwóch kategorii pod względem ich znaczenia dla rozwoju firmy, strategii ekspansji zagranicznej oraz promocji marki polskiej. Patronat nad wydarzeniem objął Polski Czempion – program wspierający wrocławskie firmy w obszarach, które są przez nie definiowane jako kluczowe, a partnerami zostały: THINKTANK – platforma wymiany doświadczeń i miejsce dyskusji o efektywnym zarządzeniu oraz HSBC.

 

Do końca 2013 roku na całym świecie funkcjonować będzie – w różnych modelach biznesowych – około 2.750 Paczkomatów. Terminale są już dostępne w 18 krajach na całym świecie – w zaledwie 2 lata podbiły oprócz Polski: Arabię Saudyjską, Australię, Chile, Wielką Brytanię, Irlandię, Islandię, a także Litwę, Łotwę, Ukrainę, Estonię, Rosję, Cypr, Słowację, Czechy, a także Kostarykę, Salwador oraz Gwatemalę.

 

Obecnie trwają prace nad pozyskaniem około 6000 lokalizacji na kolejne urządzenia. Nowe terminale staną w 15 kolejnych krajach: Francji, Włoszech, Austrii, na Węgrzech, w Turcji, Norwegii, Szwecji, Finlandii, Danii, Holandii, Szwajcarii, Rumunii i Bułgarii, Rosji oraz Hiszpanii. W ciągu najbliższych 4-5 lat Paczkomaty® InPost pojawią się też w obu Amerykach oraz w Azji. Trwają prace nad przygotowaniem lokalizacji pod planowaną inwestycję. W USA Grupa Integer.pl zamierza uruchomić 10.000 Paczkomatów do końca 2016 roku, zaś w Azji w pierwszej kolejności Paczkomaty wejdą do Chin – do Pekinu i Szanghaju. Całość inwestycji docelowo może sięgnąć nawet 1 mld euro.

 

Więcej informacji dostępnych jest na: www.paczkomaty.pl, www.inpost.pl, www.integer.pl, a także na blogu: http://blog.inpost.pl/ i profilu Paczkomatów na Facebooku.

Nasze marki

  • InpostInpost
  • Inpost PaczkomatyInpost Paczkomaty
  • Inpost FinanseInpost Finanse
  • easypackeasypack