Kontakt

Kontakt

INTEGER.pl SA
ul. Wielicka 28,
30-552 Kraków

tel. 12 619 98 00,
fax 12 619 98 01

InPost buduje z Fundacją Anny Dymnej ośrodek w Radwanowicach

14 Czerwca 2007

InPost buduje z Fundacją Anny Dymnej ośrodek w Radwanowicach

InPost – pierwszy niezależny operator pocztowy o zasięgu ogólnokrajowym, należący do grupy kapitałowej INTEGER.pl – w ramach współpracy z Fundacją Anny Dymnej „Mimo wszystko” wspiera budowę nowoczesnego ośrodka terapeutyczno-rehabilitacyjnego w Radwanowicach.

„InPost działa na rynku ogólnopolskim, ale nie zamyka się na lokalne problemy. W związku z tym nawiązaliśmy współpracę z fundacją „Mimo wszystko” wywodzącą się - podobnie jak my - z Krakowa. Pani Anna Dymna podjęła się heroicznego dzieła – budowy nowoczesnego ośrodka będącego domem dla wielu chorych osób. Dzieło to wymaga jednak ogromnych nakładów i InPost w miarę możliwości postanowił wspomóc Fundację w budowie ośrodka w Radwanowicach”  – powiedział Krzysztof Kołpa, członek  zarządu InPost.

Każdy 1 grosz od sprzedanej koperty lub wysłanej za pośrednictwem InPost paczki przekazywany będzie przez spółkę na rzecz Fundacji. W ten sposób InPost dofinansowywać będzie budowę ośrodka dla osób niepełnosprawnych w Radwanowicach. Firma planuje długofalową współpracę z Fundacją.

„Fundacja „Mimo wszystko” pani Anny Dymnej od wielu lat z sukcesem niesie pomoc osobom potrzebującym. Budowę ośrodka w Radwanowicach uznaliśmy za ważny społecznie projekt, stąd też bez wahania zaoferowaliśmy nasze wsparcie. Współpraca z Fundacją „Mimo wszystko” to dla nas ogromne wyzwanie, ale też radość, że możemy uczestniczyć w tak wspaniałym przedsięwzięciu - mówi Rafał Brzoska, prezes zarządu spółki.

Nowoczesny ośrodek powstanie na ponad 8 hektarowej działce. Budynek będzie w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Do dyspozycji mieszkańców, w ramach rehabilitacji oraz wspomagania rozwoju psycho-społecznego, zostaną oddanepracownie: kulinarna, fotograficzna, rzeźbiarsko-malarska, ogrodnicza, tkacka, jak też pracownie: obróbki metalu, obróbki drewna  czy ceramiczna. Ważnym, z terapeutycznego punktu widzenia, miejscem będą warsztaty stolarskie z pomieszczeniem do woskowania, magazynem drewna i pomieszczeniem do wyplatania koszy wiklinowych. Projekt nowego ośrodka uwzględnia także stajnię dla koni przeznaczonych do hipoterapii oraz amfiteatr. Na terenie Schroniska im. Brata Alberta zostanie wybudowana sala gimnastyczna, boisko oraz hala sportowa, z których korzystać będzie cała społeczność Radwanowic.
Informacje dodatkowe

W maju InPost poinformował, że zgodnie z zakładaną strategią od początku 2007 roku uruchomił już jedenaście nowych oddziałów - pięć w Małopolsce i sześć na Śląsku. Dodatkowo, spółka rozpoczęła dynamiczny rozwój na Pomorzu. Lista miast obsługiwanych przez InPost powiększyła się w czerwcu o: Rumię, Wejherowo, Tczew oraz Redę. Klienci InPost - zarówno indywidualni, jak i biznesowi - mogą korzystać z usług firmy w niemal 100 miastach Polski przez sieć 800 Punktów Obsługi Klienta

InPost jest pierwszym niezależnym operatorem pocztowym o zasięgu ogólnopolskim, należący do grupy kapitałowej INTEGER.pl planującej w II kwartale 2007 roku wejście na GPW. Rozpoczął świadczenie powszechnych usług pocztowych na skalę ogólnokrajową jesienią 2006 roku. W związku z częściową liberalizacją rynku usług pocztowych poza obszarem zastrzeżonym dla Poczty Polskiej - definiowanym przez Ustawę Prawo Pocztowe z dn. z 12 czerwca 2003 r. - znalazły się przesyłki ważące od 50 do 350 g. W tym właśnie obszarze (przesyłki o masie powyżej 50 g) swoje usługi świadczy InPost.

Firma dysponuje własnym zapleczem techniczno-logistycznym umożliwiającym prowadzenie działalności o ogólnopolskim zasięgu. Obecnie spółka posiada swoje przedstawicielstwa w 78 miastach Polski oraz 800 Punktów Obsługi Klienta. Zgodnie ze strategią rozwojową, do końca 2007 r. firma będzie obecna na terenie całego kraju, w 150 miastach Polski poprzez sieć 2500 Punktów Obsługi Klienta.

InPost kieruje swoją ofertę zarówno do klientów masowych (korporacyjnych), jak i indywidualnych. Propozycją firmy są zupełnie nowe, kompleksowe usługi pocztowe odpowiadające wysokim wymaganiom odbiorców. Terminowość, jakość serwisu i atrakcyjne ceny determinują filozofię biznesową firmy InPost.

Więcej informacji o firmach znajdą Państwo na stronach www.inpost.pl

INTEGER.pl jest liderem na rynku kolportażu reklamowych przesyłek bezadresowych i adresowych. Firma posiada 75 oddziałów regionalnych. Codziennie kurierzy INTEGERA dostarczają przesyłki w ponad 500 miastach w Polsce. Na rzecz spółki pracuje łącznie 7300 osób. Średnio miesięcznie firma kolportuje od  50 – 70 mln sztuk ulotek i druków reklamowych. INTEGER.pl posiada Certyfikat Jakości ISO 9001.

W II kwartale 2007 spółka planuje swój debiut na warszawskiej giełdzie.

Więcej informacji o firmach znajdą Państwo na stronach www.integer.pl

Nasze marki

  • InpostInpost
  • Inpost PaczkomatyInpost Paczkomaty
  • Inpost FinanseInpost Finanse
  • easypackeasypack