Kontakt

Kontakt

INTEGER.pl SA
ul. Malborska 130,
30-624 Kraków

tel. 12 619 98 00,
fax 12 619 98 01

19 Listopada 2015

Wygodna dostawa do Paczkomatów® InPost dla klientów e-sklepu Newegg

Spółka InPost Canada[1] rozpoczęła współpracę z Newegg – amerykańskim liderem branży e-commerce. Umowa obejmuje dostawę towarów zamówionych w kanadyjskim oddziale sklepu internetowego Newegg do Paczkomatów® InPost. Obecnie na terenie Kanady działa łącznie 60 maszyn. Terminale rozmieszczone są w Toronto oraz regionie Greater Toronto Area (GTA). Plany ekspansji obejmują rozlokowanie kolejnych 200 urządzeń do końca 2015 roku.

Newegg jest jednym z liderów sprzedaży elektroniki w internecie. Pochodząca ze Stanów Zjednoczonych firma ma ponad 25 milionów klientów i działa na 9 międzynarodowych rynkach, w tym w Polsce. Dotychczas e-sklep oferował tylko dostawę do domu.

„Newegg nieustannie pracuje nad wdrażaniem innowacji, których celem jest podnoszenie satysfakcji konsumentów, a także oferowanie serwisu i produktów najwyższej jakości. Zaproponowanie klientom Newegg opcji dostawy do Paczkomatów® InPost wpisuje się w wizję rozwoju i będzie pozytywnie wyróżniać nasze usługi na tle innych e-sklepów” – komentuje Kunal Thakkar, Senior Vice President of Operations w Newegg.

Dostawa zamówień do Paczkomatów® InPost jest wydajniejsza zarówno pod względem szybkości realizacji usługi, jak również atrakcyjniejsza cenowo w porównaniu do tradycyjnych form doręczeń. Jak wykazały badania zlecone przez InPost[2], aż 40% konsumentów jest bardziej skłonna do robienia zakupów online, gdy sklep oferuje dostawę do automatycznych punktów click&collect. Z kolei badania – przeprowadzone przez Akademię Morską w Szczecinie – wykazały, że nawet 64% użytkowników zrezygnowałaby z zakupu w sklepie internetowym, jeśli nie oferowałby on usługi dostawy zamówionego produktu do Paczkomatów® InPost[3].

“Zautomatyzowane usługi click&collect – których najlepszym przykładem są Paczkomaty® InPost – są tym modelem dostawy, który jako jedyny gwarantuje e-klientom atrakcyjną cenę, szybkość realizacji, a przede wszystkim komfort odbioru przesyłek. Współpraca z tak silnym graczem rynkowym dowodzi, że spełniamy oczekiwania klientów w obszarze jakości dostawy dla produktów zamawianych online. Nasza kooperacja to także bardzo ważny etap związany z intensyfikacją prac, które mają na celu wprowadzenie Paczkomatów® InPost na rynek amerykański. Integracja z kanadyjskimi partnerami bez wątpienia będzie miała znaczący wpływ na sukces biznesu paczkomatowego w USA– mówi Tony Jasiński, CEO InPost Kanada.

Paczkomaty® InPost działają już na 4 kontynentach, między innymi w takich krajach jak: Wielka Brytania, Francja, Włochy, Polska, Irlandia, Islandia, Litwa, Łotwa, Estonia, Rosja, Czechy, Słowacja, Kolumbia, Kanada, Australia, Arabia Saudyjska. Do końca 2015 roku na całym świecie będzie dostępnych – w różnych modelach biznesowych – ponad 5000 Paczkomatów®InPost. Spółka planuje instalację kolejnych 4000 terminali na terenie Europy, obu Ameryk, a także na Bliskim Wschodzie.

Najwyższą jakość usług Grupy Integer.pl potwierdzają nagrody: polscy internauci już po raz trzeci wyróżnili InPost – spółkę wchodzącą w skład Grupy Kapitałowej – nagrodą Ekomersy w kategorii „Najlepszy produkt/usługa wspierający logistykę e-sklepu”. Innowacyjność firmy została doceniona między innymi przez tygodnik WPROST tytułem „Innowatora Roku 2014” i zwyciężyła w konkursie „Lider Nowoczesnych Technologii” organizowanym przez Instytut Nowych Technologii. Grupa Integer.pl otrzymała też Nagrodę Specjalną w konkursie „Polska Firma – Międzynarodowy Czempion” za dynamiczną ekspansję i promocję Polski za granicą. Konsekwentny rozwój firmy potwierdza również tytuł „Gazele Biznesu” przyznawany przez Puls Biznesu najdynamiczniej rozwijającym się polskim firmom.

InPost otrzymał także liczne wyróżnienia międzynarodowe: tytuł ‘Supplier of the Year’ podczas Post Expo 2014, czterokrotne zwycięstwo w prestiżowym konkursie World Mail Award w latach 2010 – 2013, nagroda „The Delivery Excellence Award 2014” w kategorii: „Best Carrier Contribution to Delivery Innovation”, które Paczkomaty® InPost otrzymały 2014 w Wielkiej Brytanii, czy Postal Technology International Award w kategorii ‘Retail Innovation of the Year’ za ‘Innowację Roku’.

Więcej informacji na: www.integer.pl, www.inpost24.comorazwww.inpost24.ca.

 

 

***

O Newegg

Newegg.com to wiodący e-sklep z elektroniką w Stanach Zjednoczonych. E-sklep powstał w 2001 roku i regularnie zdobywa najwyższe oceny konsumentów. Wielokrotnie nagradzany serwis internetowy ma ponad 25 milionów zarejestrowanych użytkowników i oferuje klientom szeroki wybór najnowszych produktów elektroniki użytkowej, szczegółowe opisy i zdjęcia produktów, a także poradniki i opinie klientów.

http://www.newegg.com

[1] InPost Canada jest spółką celową – zależną od easyPack Sp. z o.o. z Grupy Integer.pl – odpowiedzialną za rozwój sieci Paczkomatów® InPost na rynku kanadyjskim

[2] Źródło: IMRG Consumer Home Delivery Review 2014, Market research 2014, InPost Lockers Australia

[3] Badania zostały przeprowadzone w dniach 12-26 lutego 2015 r. za pomocą internetowej ankiety, w ramach polsko-norweskiego projektu GRASS (Green and Sustainable Transport Systems in Cities). Za projekt odpowiedzialna była Akademia Morska w Szczecinie. Na ankiety odpowiedziało łącznie 2933 osoby, w tym 45% kobiet i 55% mężczyzn. Największą grupę respondentów stanowiły osoby w wieku 25-34 lata, mieszczące się w kryterium ludzi młodych oraz aktywnych zawodowo. Badanie kierowane było do mieszkańców wszystkich województw, jednak najliczniejszą grupę stanowiły osoby z województwa mazowieckiego.

Nasze marki

  • InpostInpost
  • Inpost PaczkomatyInpost Paczkomaty
  • Inpost FinanseInpost Finanse
  • easypackeasypack