Kontakt

Kontakt

INTEGER.pl SA
ul. Wielicka 28,
30-552 Kraków

tel. 12 619 98 00,
fax 12 619 98 01

InPost debatował w Gdańsku na temat liberalizacji rynku pocztowego

31 Marca 2010

InPost – największy niezależny operator pocztowy o zasięgu ogólnokrajowym, należący do grupy kapitałowej Integer.pl – aktywnie udziela się podczas wydarzeń branżowych, biorąc czynny udział zarówno w międzynarodowych, jak i krajowych konferencjach tematycznych. W dniu 29 marca przedstawiciele spółki uczestniczyli w ogólnopolskiej debacie zorganizowanej w Gdańsku z okazji XX-lecia UOKiK – „Liberalizacja, deregulacja, konkurencja na rynkach”.

 

Prezes zarządu InPost, Rafał Brzoska wygłosił podczas spotkania prelekcję pt.: „Otwarcie rynku usług pocztowych – znaczenie dla przedsiębiorców”. Głównym założeniem prezentacji było ukazanie perspektyw i możliwości rozwoju sektora pocztowego po jego liberalizacji oraz przedstawienie korzyści – dla małych, średnich i dużych firm – wynikających z wejścia w życie dyrektyw unijnych gwarantujących uwolnienie rynku pocztowego w Polsce.

 

„Możliwości i szanse, które niesie ze sobą liberalizacja sektora pocztowego są jeszcze nieznane większości przedsiębiorcom. Dlatego InPost dołączył do publicznej dyskusji na temat kondycji naszej branży w przeddzień ‘wielkich i znaczących’ zmian. Walczymy o ten rynek nie tylko dla siebie, jako niezależnego operatora, ale też w imieniu klientów indywidualnych oraz przedsiębiorstw – a szczególnie tych, w których koszty obsługi pocztowej przy aktualnie obowiązujących przepisach prawnych są nieadekwatne do rodzaju prowadzonej działalności. Obszar, w którym działamy, wymaga wdrożenia rozwiązań na miarę europejską. Wierzę, że debaty – takie jak na przykład ta zorganizowana przez UOKiK – są szansą na dialog między operatorami, który przełoży się na wymierne korzyści dla klientów, wynikające z pełnego uwolnienia rynku pocztowego” – powiedział Rafał Brzoska, prezes zarządu InPost.

 

Podczas debaty „Liberalizacja, deregulacja, konkurencja na rynkach” poruszono zagadnienia związane z możliwościami zwiększania otwartości rynków, które ze względu na uwarunkowania historyczne lub strukturalne są mało podatne na konkurencję. Celem spotkania było także przedstawienie kwestii związanych z liberalizacją i deregulacją rynków oraz tworzeniem ułatwień w dostępie do infrastruktury. W konferencji uczestniczyli przedstawiciele Komisji Europejskiej, przedsiębiorców i zrzeszających ich organizacji, kancelarii prawnych, reprezentantów środowiska naukowego oraz biznesowego.

 

W dniach 22-24 marca 2010 InPost uczestniczył w konferencji europejskich usługodawców pocztowych European Postal Services w Brukseli. Tematem przewodnim tegorocznej edycji była kondycja rynku usług pocztowych w czasach kryzysu gospodarczego.

 

Prezes zarządu InPost, Rafał Brzoska wygłosił podczas spotkania prelekcję, pt.: „Poprawa szybkości oraz obniżenie kosztów dostarczania przesyłek”. Głównym założeniem prezentacji było przedstawienie sytuacji polskiego sektora e-commerce – budzącego coraz większe zainteresowanie operatorów pocztowych oraz zaprezentowanie innowacyjnych usług oferowanych przez InPost – Paczkomatów 24/7, poczty hybrydowej, mobilnych płatności i e-faktur.

 

Informacje o Grupie Integer.pl:

 

INTEGER.PL – KOLPORTAŻ RZETELNY

 

Integer.pl jest liderem na rynku kolportażu reklamowych przesyłek bezadresowych i adresowych. Posiada 109 oddziałów regionalnych i 1 magazyn centralny w Piotrkowie Trybunalskim. Kurierzy Integer.pl dostarczają przesyłki w ponad 500 miastach w Polsce. Średnio miesięcznie firma kolportuje ok. 90 mln sztuk ulotek i druków reklamowych. Dzięki nowoczesnej i rozbudowanej infrastrukturze – dopasowanej do prowadzonej działalności – Integer.pl jest w stanie w ciągu 48 godzin zapewnić wsparcie logistyczne na transport 150 ton materiałów do każdego miejsca w Polsce. Integer.pl współpracuje z największymi sieciami handlowymi w Polsce, takimi jak: Auchan, Elea, Leclerc, Lidl czy Real. Firma świadczy usługi także na rzecz instytucji finansowych i telekomunikacyjnych.

 

Od października 2007 roku Integer.pl jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Pozyskane z publicznej emisji akcji spółki Integer.pl środki zostały przeznaczone na rozwój i unowocześnianie usług oferowanych przez firmę.

 

Integer.pl jest zdobywcą statuetki Byka i Niedźwiedzia w kategorii Najlepsza inwestycja w spółkę giełdową w 2008 roku. Wyróżnienie przyznawane przez gazetę „Parkiet” skierowane jest do instytucji i profesjonalistów, którzy przyczyniają się do rozwoju, upowszechniania i poszerzania rynku kapitałowego. Firma jest również laureatem prestiżowej nagrody „Gazele Biznesu” dla dynamicznie rozwijających się spółek krajowych, które osiągają dobre wyniki finansowe i są rzetelnym partnerem w biznesie. Integer.pl otrzymał także „Złotą Nagrodę” jako trzykrotny laureat „Jakości Roku”, konkursu organizowanego przez Polskie Centrum Badań i Certyfikacji przy współpracy z Gazetą Prawną. W uzasadnieniu podkreślono nieustanne dążenie do doskonalenia polityki jakościowej firmy.

 

Integer.pl działa zgodnie z Certyfikatem Jakości ISO 9001.

 

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie www.integer.pl

 

INTEGER.UA

 

Spółka Integer.ua rozpoczęła działalność na rynku ukraińskim w styczniu 2009 roku. Firma realizuje usługi w zakresie kolportażu reklamowych druków bezadresowych, przeznaczonego głównie dla klientów biznesowych (instytucjonalnych), w tym m.in. sieci handlowych. Celem strategicznym ukraińskiej spółki jest zdobycie 10-15% udziałów w sektorze kolportażu druków bezadresowych na tym rynku.

 

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie www.integer.pl

 

INPOST NOWOCZESNA POCZTA

 

InPost jest największym niezależnym operatorem pocztowym o zasięgu ogólnopolskim. Świadczy usługi pocztowe na skalę ogólnokrajową od listopada 2006 roku w obszarze przesyłek o masie powyżej 50 g.

 

InPost dysponuje własnym zapleczem techniczno-logistycznym umożliwiającym prowadzenie działalności o ogólnopolskim zasięgu. Zgodnie ze strategią rozwojową, w 2010 roku firma będzie obecna na terenie całego kraju – w 230 miastach Polski przez sieć 900 Punktów Obsługi Klienta. Priorytetem spółki są inwestycje w nowoczesne technologie. InPost chętnie wprowadza nowe udogodnienia, które mogą przyczynić się do zwiększenia dostępności i jakości świadczonych usług. Wśród nowych usług znajdą się m.in.: awizomaty czy poczta hybrydowa.

 

InPost jest laureatem XIX edycji konkursu TERAZ POLSKA.Firmę nagrodzono w kategorii Najlepsze Usługi za śledzenie przesyłek on-line.

 

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie www.inpost.pl

 

INPOST PACZKOMATY

 

InPost Paczkomaty jest najmłodszą spółką wchodzącą w skład Grupy Integer.pl, powołaną do życia w listopadzie 2008 roku. Firma jest odpowiedzialna za zarządzanie projektem i serwisowaniem rewolucyjnych na polskim rynku paczkomatów sterowanych automatycznie urządzeń, w których możliwy jest odbiór zakupów dokonanych on-line o dowolnej porze przez całą dobę, 7 dni w tygodniu.

 

Dzięki wprowadzeniu nowego rozwiązania przez InPost, większość występujących obecnie wad tradycyjnych usług kurierskich została wyeliminowana, a użytkownicy sieci zyskali profesjonalną i bezpieczną usługę będącą olbrzymim ułatwieniem w ich codziennych e-zakupach.

 

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie www.paczkomaty.pl

 

INPOST FINANSE

 

InPost Finanse – spółka należąca do grupy kapitałowej Integer.pl – oferuje usługi finansowo-ubezpieczeniowe dla klientów indywidualnych oraz masowych. Budowa sieci odbywa się w oparciu o dotychczasowe Punkty Obsługi Klienta InPost, przejęcia istniejących punktów w małych sieciach franczyzowych oraz wykorzystanie istniejących punktów kasowych, np.: spółdzielni mieszkaniowych, wodociągów, gazowni, zakładów energetycznych, itp.

 

Usługi oferowane w ramach InPost Finanse to m.in.: wpłaty za rachunki (np. za media), nadawanie przekazów pieniężnych krajowych i zagranicznych, sprzedaż produktów niematerialnych oraz sprzedaż prostych produktów pośrednictwa finansowego: ubezpieczenie, pożyczka, karta kredytowa, itp.

 

Ponadto, spółka świadczy usługi outsourcingowe skierowane do banków oraz instytucji finansowych. W ramach specjalnej oferty InPost Finanse proponuje także klientom indywidualnym sprzedaż produktów bankowych i pożyczkowych za pośrednictwem listonoszy spółki InPost.

 

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie www.infinanse.pl

 

INPOST LOGISTYKA

 

Działalność spółki InPost Logistyka związana jest z procesami logistycznymi (magazynowanie, transport, sortownie) w obrębie całej Grupy kapitałowej Integer.pl. Spółka odpowiada m.in. za funkcjonowanie centrum logistycznego-w Piotrkowie Trybunalskim, optymalizację kosztów z tym związanych oraz współpracuje z podmiotami zewnętrznymi w zakresie zabezpieczania i plombowania przesyłek.

 

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie www.inpost.pl

 

Nasze marki

  • InpostInpost
  • Inpost PaczkomatyInpost Paczkomaty
  • Inpost FinanseInpost Finanse
  • easypackeasypack