Kontakt

Kontakt

INTEGER.pl SA
ul. Wielicka 28,
30-552 Kraków

tel. 12 619 98 00,
fax 12 619 98 01

InPost dla PGE Łódzkiego Zakładu Energetycznego

10 Czerwca 2009

InPost dla PGE Łódzkiego Zakładu Energetycznego

InPost - największy niezależny operator pocztowy o zasięgu ogólnokrajowym, należący do grupy kapitałowej Integer.pl - poszerzył grono strategicznych Klientów. Firma zawarła umowę z PGE Łódzkim Zakładem Energetycznym obejmującą świadczenie pełnego pakietu usług pocztowych.Wartość umowy podpisanej na rok wynosi 1,2 mln zł.

PGE Łódzki Zakład Energetyczny jest kolejną instytucją, która zdecydowała się na korzystanie z usług niezależnego operatora. Do podstawowych kompetencji InPost będzie należała kompleksowa obsługa firmy w zakresie przyjmowania, przemieszczania i doręczania przesyłek pocztowych o wadze powyżej 50g.

"Systematyczne poszerzanie grona naszych Klientów to efekt stale rosnącego zainteresowania ofertą InPost oraz podejmowanych przez spółkę działań zmierzających do podnoszenia efektywności i konkurencyjności świadczonych usług. Współpraca z łódzkim zakładem energetycznym jest dla nas tym bardziej znacząca, że instytucja zdecydowała się na obsługę korespondencji za pośrednictwem operatora prywatnego. To dobra prognoza na przyszłość. Liczymy, że tego typu instytucje będą coraz częściej korzystały z naszej oferty, a wzajemna współpraca wpłynie na dalszy dynamiczny rozwój rynku pocztowego" -powiedział Rafał Brzoska, prezes zarządu InPost.

Firma InPostświadczy usługi pocztowe na skalę ogólnokrajową od listopada 2006 roku. Odzwierciedleniem aktywności operatora oraz współpracy ze strategicznymi Klientami jest dynamika sprzedaży, osiągana m.in. dziękisystematycznemu uruchamianiu kolejnych Punktów Obsługi Klienta oraz rozbudowywaniu portfolio świadczonych usług.

W czerwcu 2009 InPost rozszerzył działalność o usługi z zakresu e-commerce, uruchamiając Paczkomaty 24/7. To zupełnie nowe, niespotykane dotąd na polskim rynku rozwiązanie umożliwia nadanie przesyłki przy znajomości wyłącznie adresu e-mail adresata. Samodzielny odbiór zakupów dokonanych on-line możliwy jest 24h/7, bez kolejek, w dowolnym czasie i dogodnej lokalizacji. W pierwszej fazie z usługi skorzystają mieszkańcy województwa małopolskiego, podkarpackiego, lubelskiego, świętokrzyskiego i łódzkiego. Projekt jest współfinansowany w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013.Obecnie Partnerami innowacyjnej usługi Paczkomaty 24/7 są kluczowi przedstawiciele sektora e-handlu: Intymna.pl, Komputronik.pl oraz Merlin.pl.

Informacje o Grupie Integer.pl:
Integer.plSA jest liderem na rynku kolportażu reklamowych przesyłek bezadresowych i adresowych. Firma posiada 75 oddziałów regionalnych, 15 magazynów centralnych spełniających wszelkie wymagania transportowe, 42 magazyny regionalne i 91 punktów przeładunkowych, a kurierzy Integera dostarczają przesyłki w ponad 500 miastach w Polsce. Na rzecz spółki pracuje łącznie 7300 osób. Średnio miesięcznie firma kolportuje od 65 do 75 mln sztuk ulotek i druków reklamowych. Dzięki nowoczesnej i rozbudowanej infrastrukturze - dopasowanej do prowadzonej działalności - Integer.pl gwarantuje w ciągu 48 godzin wsparcie logistyczne na transport 150 ton materiałów do każdego miejsca w Polsce.

Integer.pl współpracuje z największymi sieciami handlowymi w Polsce, takimi jak: Auchan, Elea, Leclerc, Lidl, Plus Discount czy Real.

Firma jest laureatem prestiżowej nagrody "Gazele Biznesu". Wyróżnienia otrzymują dynamicznie rozwijające się spółki krajowe, które osiągają dobre wyniki finansowe i są rzetelnym partnerem w biznesie. Firma jest także dwukrotnym laureatem programu "Jakość Roku 2006" i "Jakość Roku 2007"  w kategorii "Usługi". Integer.pl posiada również Certyfikat Jakości ISO 9001.

Więcej informacji o firmach znajdą Państwo na stronach www.integer.pl

InPost Usługi Pocztowe jest największym niezależnym operatorem pocztowym o zasięgu ogólnopolskim, należącym do grupy kapitałowej Integer.pl, notowanej od 2007 roku na GPW. InPost świadczy usługi pocztowe na skalę ogólnokrajową od listopada 2006 roku w obszarze przesyłek o masie powyżej 50 g.

InPost dysponuje własnym zapleczem techniczno-logistycznym umożliwiającym prowadzenie działalności o ogólnopolskim zasięgu. Obecnie spółka posiada swoje przedstawicielstwa w wielu miastach na terenie całej Polski. Zgodnie ze strategią rozwojową, do końca 2008 roku firma będzie obecna na terenie całego kraju - w 200 miastach Polski przez sieć 800 Punktów Obsługi Klienta. Cele strategiczno-rozwojowe InPost zakładają ponadto wprowadzanie 5 nowych usług rocznie.Docelowo - w 2008 roku - spółka będzie dysponować paletą 15 produktów z branży pocztowej i wprowadzi obsługę przesyłek międzynarodowych. Wśród nowych usług znajdą się także: paczka pobraniowa czyusługi ukierunkowane na e-handel.

InPost jest laureatem XVIII edycji konkursu TERAZ POLSKA. Firmę nagrodzono w kategorii Najlepsze Usługi za całokształt działań prowadzonych na rynku pocztowym..

 

www.inpost.pl, Infolinia: 0 801 400 100

InPost Finansew 50,2% należy do Grupy Kapitałowej Integer.pl. Pozostałe udziały posiada AQMET Nowiński sp. jawna.

Firma oferuje usługi finansowe dla klientów indywidualnych oraz masowych. Budowa sieci odbywa się w oparciu o dotychczasowe Punkty Obsługi Klienta InPost, przejęcia istniejących punktów w małych sieciach franczyzowych oraz wykorzystanie istniejących punktów kasowych, np.: spółdzielni mieszkaniowych, wodociągów, gazowni, zakładów energetycznych, itp.

Usługi oferowane w ramach InPost Finanse to m.in.: wpłaty za rachunki (np. za media), nadawanie przekazów pieniężnych krajowych i zagranicznych, sprzedaż produktów niematerialnych oraz sprzedaż prostych produktów pośrednictwa finansowego: ubezpieczenie, pożyczka, karta kredytowa, itp.

Ponadto, spółka świadczy usługi outsorcingowe skierowane do banków oraz instytucji finansowych. W ramach specjalnej oferty InPost Finanse proponuje także klientom indywidualnym sprzedaż produktów bankowych i pożyczkowych za pośrednictwem listonoszy spółki InPost.

Docelowo, dzięki połączeniu zakresu usług pocztowych i pośrednictwa finansowego,klient indywidualny będzie miał możliwość dokonania wpłat pieniężnych, opłat za rachunki, itp. również w miejscu zamieszkania korzystając z usług listonosza.

Nasze marki

  • InpostInpost
  • Inpost PaczkomatyInpost Paczkomaty
  • Inpost FinanseInpost Finanse
  • easypackeasypack