Kontakt

Kontakt

INTEGER.pl SA
ul. Malborska 130,
30-624 Kraków

tel. 12 619 98 00,
fax 12 619 98 01

InPost Finanse - kompleksowe usługi finansowo-pocztowe

22 Sierpnia 2007

InPost Finanse - kompleksowe usługi finansowo-pocztowe

InPost - pierwszy niezależny operator pocztowy o zasięgu ogólnopolskim, należący do grupy kapitałowej INTEGER.pl planującej w 2007 roku wejście na GPW - rozszerzając zakres świadczonych usług - rozpoczyna działalność w sektorze finansowo-ubezpieczeniowym za pośrednictwem InPost Finanse. Firma będzie oparta na działalności InPost Usługi Pocztowe, wykorzystując m.in. zasoby ludzkie oraz zaplecze logistyczno-techniczne spółki.Oferta skierowana będzie do klientów indywidualnych oraz instytucjonalnych. Do końca roku z usług InPost Finanse będzie można skorzystać w 50 miastach całej Polski.

Usługi oferowane w ramach InPost Finanse:

 • wpłaty za rachunki (np. za media)
 • nadawanie przekazów pieniężnych krajowych i zagranicznych
 • sprzedaż produktów niematerialnych - doładowanie kart pre-paid'owych GSM, VoIP
 • sprzedaż prostych produktów pośrednictwa finansowego: ubezpieczenie, pożyczka oraz karta kredytowa

"Duże zainteresowanie ofertą InPost Usługi Pocztowe, tak ze strony klientów biznesowych, jak i indywidualnych sprawiło, że - oprócz systematycznego rozszerzania sieci Punktów Obsługi Klienta o kolejne nowe miasta - rozpoczynamy świadczenie usług w sektorze finansowo-ubezpieczeniowym. Głównym założeniem oraz pewnym nowum rozpoczynanej przez nas działalności będzieświadczeniekompleksowych usług pocztowych wzbogaconych o szeroki wachlarz usług pośrednictwa finansowego. Nasza propozycja skierowana jest szczególnie do osób ceniących czas, dla których w codziennej pracy najważniejsza jest nie tylko jakość, ale też kompleksowość świadczonych usług. To właśnie oferuje spółka InPost Finanse. Wierzymy, że nasza nowa oferta spotka się z dużym zainteresowaniem dotychczasowych, jak również nowych klientów. Dążymy do tego, by być jak najbliżej Klientów oferując im przede wszystkim terminowość, wysoką jakość wykonywanych usług i atrakcyjne ceny, dzięki czemu zainteresowanie firmą nieustannie rośnie" - mówi Rafał Brzoska, Prezes Zarządu Spółki.

Docelowo, dzięki połączeniu zakresu usług pocztowych i pośrednictwa finansowego, klient indywidualny będzie miał możliwość dokonania wpłat pieniężnych, opłat za rachunki, itp. również w miejscu zamieszkania korzystając z usług listonosza.

Sieć firmy InPost Finanse oparta będzie na:

 • dotychczasowych Punktach Obsługi Klienta InPost
 • przejęciach istniejących punktów w małych sieciach franczyzowych
 • wykorzystaniu istniejących punktów kasowych, np.: spółdzielni mieszkaniowych, wodociągów, gazowni czy zakładów energetycznych

InPost Finanse w 51% należy do Grupy Kapitałowej INTEGER.pl - czołowej polskiej grupy kolportażowej, największego niezależnego operatora pocztowego i finansowego, planującej w 2007 roku debiut na GPW. Pozostałe udziały posiada AQMET Nowiński sp. jawna będąca współautorem koncepcji powołania spółki.

"Rok 2007 jest dla INTEGER.pl i spółek należących do Grupy - InPost Usługi Pocztowe i InPost Finanse - rokiem wyjątkowym. W pełni zrealizowaliśmy strategię rozwoju przewidzianą na I półrocze 2007 roku. W 60% wykonaliśmy założony plan uruchamiania sieci Punktów Obsługi Klienta przewidziany na rok bieżący - do sierpnia 2007 otworzyliśmy już 28 nowych oddziałów. Dzięki nowoczesnej infrastrukturze doręczamy miesięcznie ponad 2 mln przesyłek. Sukces odniesiony w ramach działalności pocztowej sprawił, że - wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów - rozszerzamy ofertę o usługi finansowe. Chcemy konsekwentnie realizować zapowiadaną strategię rozwijając firmę i inwestując, a w konsekwencji zwiększając wartość spółki. Nie bez znaczenia dla InPost Finanse i InPost Usługi Pocztowe jest fakt, że firma INTEGER.pl - do której należą spółki - zadebiutuje jeszcze w tym roku na GPW, a środki pozyskane z giełdy przeznaczymy na kolejne inwestycje w infrastrukturę działających firm"- mówi Krzysztof Kołpa, członek zarządu InPost.

Cele strategiczno-rozwojowe InPost Finanse zakładają systematyczny rozwój sieci placówek w całym kraju. Docelowo - w 2008 roku - spółka będzie dysponować paletą siedmiu produktów z branży finansowo-ubezpieczeniowej. InPost Usługi Pocztowe wprowadzą ponadto obsługę przesyłek międzynarodowych. Wśród nowych usług pocztowych znajdą się także:paczka za pobraniem czyusługi ukierunkowane na e-handel.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie: www.infinanse.pl

www.inpost.pl, Infolinia: 0 801 400 100

Informacje o Grupie INTEGER.pl:

INTEGER.plSA jest liderem na rynku kolportażu reklamowych przesyłek bezadresowych i adresowych. Firma posiada 75 oddziałów regionalnych, 15 magazynów centralnych spełniających wszelkie wymagania transportowe, 42 magazyny regionalne i 91 punktów przeładunkowych, a kurierzy INTEGERA dostarczają przesyłki w ponad 500 miastach w Polsce. Na rzecz spółki pracuje łącznie 7300 osób. Średnio miesięcznie firma kolportuje od 50 do 70 mln sztuk ulotek i druków reklamowych. Dzięki nowoczesnej i rozbudowanej infrastrukturze - dopasowanej do prowadzonej działalności - INTEGER.pl gwarantuje w ciągu 48 godzin wsparcie logistyczne na transport 150 ton materiałów do każdego miejsca w Polsce.

INTEGER.pl posiada tytuł "Jakość Roku 2006" przyznany przez Polskie Badań Centrum i Certyfikacji oraz Certyfikat Jakości ISO 9001.

Jednym z najważniejszych działań strategicznych spółki było połączenie z największym krajowym konkurentem Agencją Reklamową Fibra-Hallo oraz rozszerzenie prowadzonej działalności o świadczenie usług pocztowych. W 2007 roku INTEGER.pl  planuje swój debiut na warszawskiej giełdzie.

INTEGER.plSA specjalizuje się ponadto w dostarczaniu do firm książek branżowych, biuletynów oraz przeprowadzaniu badań ankietowych, oceniających efektywność zlecenia. W swojej ofercie posiada ponadto usługi związane z poligrafią reklamową - zapewnia projekt, produkcję i transport ulotek reklamowych. Firma zapewnia klientom szczegółową kontrolę jakości oraz system Hermes. Dzięki tym narzędziom klienci mają do dyspozycji stały monitoring wykonywanych zleceń oraz kontrolę kolportowanych przesyłek.

INTEGER.pl współpracuje ze wszystkimi największymi sieciami handlowymi w Polsce, takimi jak: Auchan, Elea, Leclerc, Lidl, Plus czy Discount.

Więcej informacji o firmach znajdą Państwo na stronach www.integer.pl

InPost jest największym niezależnym operatorem pocztowym o zasięgu ogólnopolskim, należącym do grupy kapitałowej INTEGER.pl planującej w 2007 roku wejście na GPW. InPost świadczy usługi pocztowe na skalę ogólnokrajową od listopada 2006 roku w obszarze przesyłek o masie powyżej 50 g.

InPost dysponuje własnym zapleczem techniczno-logistycznym umożliwiającym prowadzenie działalności o ogólnopolskim zasięgu. Obecnie spółka posiada swoje przedstawicielstwa w 129 miastach Polski. Zgodnie ze strategią rozwojową, do końca 2007 roku firma będzie obecna na terenie całego kraju - w 200 miastach Polski przez sieć 800 Punktów Obsługi Klienta. Cele strategiczno-rozwojowe InPost zakładają ponadto wprowadzanie 5 nowych usług rocznie.Docelowo - w 2008 roku - spółka będzie dysponować paletą 15 produktów z branży pocztowej, będzie świadczyła usługi finansowo-ubezpieczeniowe i wprowadzi obsługę przesyłek międzynarodowych.

InPost kieruje swoją ofertę zarówno do klientów masowych (korporacyjnych), jak i indywidualnych. Propozycją firmy są zupełnie nowe, kompleksowe usługi pocztowe odpowiadające wysokim wymaganiom odbiorców. Terminowość, jakość serwisu i atrakcyjne ceny determinują filozofię biznesową firmy InPost.

Więcej informacji o firmach znajdą Państwo na stronach www.inpost.pl

Nasze marki

 • InpostInpost
 • Inpost PaczkomatyInpost Paczkomaty
 • Inpost FinanseInpost Finanse
 • easypackeasypack