Kontakt

Kontakt

INTEGER.pl SA
ul. Wielicka 28,
30-552 Kraków

tel. 12 619 98 00,
fax 12 619 98 01

InPost Finanse - rozwój usług dla sektora bankowego

19 Września 2008

InPost Finanse - rozwój usług dla sektora bankowego

InPost Finanse - niezależny operator finansowo-ubezpieczeniowy o zasięgu ogólnokrajowym, należący do grupy kapitałowej Integer.pl - w związku z dynamicznym rozwojem rozpoczął świadczenie specjalistycznych usług z zakresu outsourcingu bankowego. Nowa propozycja firmy skierowana jest do instytucji działających w sektorze pożyczek i pośrednictwa finansowego. Jest to pierwsze w Polsce tego typu rozwiązanie oferowane przez niezależnego operatora pocztowego.

Sprzedaż przez InPost podstawowych produktów bankowych i pożyczkowych klientom indywidualnym w siedzibie lub miejscu zamieszkaniaumożliwi instytucjom finansowymbezpośrednie dotarcie z ofertą do ponad 3 mln osób, które otrzymują korespondencję za pośrednictwem firmy.

"Outsourcing - w zakresie specjalistycznych usług bankowych i pośrednictwa finansowego-świadczony przez niezależnego operatora pocztowego jest nowością w skali kraju. Dotychczas żadna z instytucji działających na tym rynku nie dostrzegła możliwości, jakie wynikają zezlecenia wyspecjalizowanej firmie zewnętrznej sprzedaży usług finansowych bezpośrednio w siedzibie lub miejscu zamieszkania klienta. Największym atutem InPost jest ponad 3 milionowa baza odbiorców, którym listonosze codziennie doręczają korespondencję. Daje to bankom i instytucjom finansowym dodatkowe możliwości dotarcia z ich ofertą do klientów, którzy być może nigdy nie wybraliby się do oddziału i nie skorzystaliby z internetowych usług bankowych" - powiedział Rafał Brzoska, prezes zarządu firmy InPost.

W ramach działań związanych z nową ofertą listonosze firmy - po weryfikacji danych osobowych klienta - upoważnieni są do wypłaty gotówki na podstawie podpisanej na miejscu umowy kredytowej oraz przyjęcia spłaty rat kredytu zaciągniętego w ten sam sposób. Dodatkowo, dla bezpieczeństwa i wygody osób korzystających z usług InPost Finanse, doręczyciele - w ramach kompleksowo świadczonych usług outsourcingu bankowego - wyposażeni są w urządzenia umożliwiająceakceptację kart płatniczych. Pozwala im to również na bieżące potwierdzanie dokonanych transakcji.

"Listonosze InPost - w roli mobilnych punktów bankowych -mogą w znaczący sposób przyczynić się do intensyfikacji i optymalizacji działań sprzedażowych prowadzonych przez kluczowe instytucje finansowe, które skorzystają z najnowszej oferty InPost Finanse"-dodaje Rafał Brzoska.

W związku z wejściem na rynek usług bankowych, InPost Finanse wdrożył w sierpniu 2008 roku zaawansowany system informatyczny. Nowe oprogramowanie umożliwia klientom firmy masowe wypłaty gotówkowe, nadawanie przekazów pieniężnych czy opłacanie rachunków za media. Ponadto, system ten pozwala firmie na prowadzenie działalności kredytowej skierowanej do klienta masowego oraz obsługę operacji na kontach bankowych.

Firma InPost konsekwentnie realizuje strategię, która zakłada stałą rozbudowę porfolio świadczonych usług. Docelowo - do 2009 roku - spółka będzie dysponować paletą 15 produktów z branży pocztowej. Z koleicele strategiczno-rozwojowe InPost Finanse zakładają systematyczny rozwój sieci placówek w kraju. Spółka zakłada, że do końca 2008 roku wprowadzi jeszcze jedno nowatorskie na polskim rynku rozwiązanie w zakresie finansów. W 2009 oku jej klienci będą mogli korzystać z palety 7 produktów z branży finansowo-ubezpieczeniowej w 50 miastach całej Polski.

Informacje o Grupie Integer.pl:
Integer.plSA jest liderem na rynku kolportażu reklamowych przesyłek bezadresowych i adresowych. Firma posiada 75 oddziałów regionalnych, 15 magazynów centralnych spełniających wszelkie wymagania transportowe, 42 magazyny regionalne i 91 punktów przeładunkowych, a kurierzy Integera dostarczają przesyłki w ponad 500 miastach w Polsce. Na rzecz spółki pracuje łącznie 7300 osób. Średnio miesięcznie firma kolportuje od 65 do 75 mln sztuk ulotek i druków reklamowych. Dzięki nowoczesnej i rozbudowanej infrastrukturze - dopasowanej do prowadzonej działalności - Integer.pl gwarantuje w ciągu 48 godzin wsparcie logistyczne na transport 150 ton materiałów do każdego miejsca w Polsce.

Integer.pl współpracuje z największymi sieciami handlowymi w Polsce, takimi jak: Auchan, Elea, Leclerc, Lidl, Plus Discount czy Real.

Firma jest laureatem prestiżowej nagrody "Gazele Biznesu". Wyróżnienia otrzymują dynamicznie rozwijające się spółki krajowe, które osiągają dobre wyniki finansowe i są rzetelnym partnerem w biznesie. Firma jest także dwukrotnym laureatem programu "Jakość Roku 2006" i "Jakość Roku 2007"  w kategorii "Usługi". Integer.pl posiada również Certyfikat Jakości ISO 9001.

Więcej informacji o firmach znajdą Państwo na stronach www.integer.pl

InPost Usługi Pocztowe jest największym niezależnym operatorem pocztowym o zasięgu ogólnopolskim, należącym do grupy kapitałowej Integer.pl, notowanej od 2007 roku na GPW. InPost świadczy usługi pocztowe na skalę ogólnokrajową od listopada 2006 roku w obszarze przesyłek o masie powyżej 50 g.

InPost dysponuje własnym zapleczem techniczno-logistycznym umożliwiającym prowadzenie działalności o ogólnopolskim zasięgu. Obecnie spółka posiada swoje przedstawicielstwa w wielu miastach na terenie całej Polski. Zgodnie ze strategią rozwojową, do końca 2008 roku firma będzie obecna na terenie całego kraju - w 200 miastach Polski przez sieć 800 Punktów Obsługi Klienta. Cele strategiczno-rozwojowe InPost zakładają ponadto wprowadzanie 5 nowych usług rocznie.Docelowo - w 2008 roku - spółka będzie dysponować paletą 15 produktów z branży pocztowej i wprowadzi obsługę przesyłek międzynarodowych. Wśród nowych usług znajdą się także: paczka pobraniowa czyusługi ukierunkowane na e-handel.

InPost jest laureatem XVIII edycji konkursu TERAZ POLSKA. Firmę nagrodzono w kategorii Najlepsze Usługi za całokształt działań prowadzonych na rynku pocztowym.

 

www.inpost.pl, Infolinia: 0 801 400 100

InPost Finansew 51% należy do Grupy Kapitałowej Integer.pl. Pozostałe udziały posiada AQMET Nowiński sp. jawna będąca współautorem koncepcji powołania spółki.

Firma oferuje usługi finansowe dla klientów indywidualnych oraz masowych. Budowa sieci odbywa się w oparciu o dotychczasowe Punkty Obsługi Klienta InPost, przejęcia istniejących punktów w małych sieciach franczyzowych oraz wykorzystanie istniejących punktów kasowych, np.: spółdzielni mieszkaniowych, wodociągów, gazowni, zakładów energetycznych, itp.

Usługi oferowane w ramach InPost Finanse to m.in.: wpłaty za rachunki (np. za media), nadawanie przekazów pieniężnych krajowych i zagranicznych, sprzedaż produktów niematerialnych oraz sprzedaż prostych produktów pośrednictwa finansowego: ubezpieczenie, pożyczka, karta kredytowa, itp.

Ponadto, spółka świadczy usługi outsorcingowe skierowane do banków oraz instytucji finansowych. W ramach specjalnej oferty InPost Finanse proponuje także klientom indywidualnym sprzedaż produktów bankowych i pożyczkowych  za pośrednictwem listonoszy spółki InPost.

Docelowo, dzięki połączeniu zakresu usług pocztowych i pośrednictwa finansowego,klient indywidualny będzie miał możliwość dokonania wpłat pieniężnych, opłat za rachunki, itp. również w miejscu zamieszkania korzystając z usług listonosza.

Klienci InPost Finanse mogą korzystać z usług firmy w 40 Punktach Obsługi Klienta.

Więcej informacji o firmach znajdą Państwo na stronachwww.infinanse.pl

Nasze marki

  • InpostInpost
  • Inpost PaczkomatyInpost Paczkomaty
  • Inpost FinanseInpost Finanse
  • easypackeasypack