Kontakt

Kontakt

INTEGER.pl SA
ul. Wielicka 28,
30-552 Kraków

tel. 12 619 98 00,
fax 12 619 98 01

InPost i Aramex transgraniczna sieć Paczkomatów na Bliskim Wschodzie oraz w Afryce

08 Maja 2014

Informacja prasowa                                                                                                                                                                                                                           7 maja 2014

 

InPost i Aramex: transgraniczna sieć Paczkomatów na Bliskim Wschodzie oraz w Afryce

 

InPost – właściciel największej na świecie sieci Paczkomatów – rozpoczyna współpracę z Aramex Group. Kooperacja z czołowym graczem na rynku usług logistyczno-transportowych doprowadzi do stworzenia pierwszej na Bliskim Wschodzie i w Afryce transgranicznej sieci terminali, umożliwiających samodzielne nadawanie i odbieranie przesyłek 24/7. Oficjalny start Paczkomatów InPost w tym regionie nastąpi pod koniec 2014 roku.

 

Budowana przez InPost oraz Aramex Group sieć ma objąć docelowo kilkanaście krajów, w tym m.in.: Zjednoczone Emiraty Arabskie, Arabię Saudyjską, Oman, Bahrajn, Katar, Jordanię, Liban, Kuwejt, Egipt oraz Republikę Południowej Afryki. Będzie to jeden najwiekszych projektów biznesowych w dotychczasowej historii transgranicznego rynku pocztowo-kurierskiego. Rozwiązanie proponowane przez nowych partnerów skierowane jest przede wszystkim do rynku e-commerce, podbijającego serca użytkowników na całym świecie.

 

„InPost ma wieloletnie, sprawdzone doświadczenie w rozwoju Paczkomatów oraz dostaw dla e-commerce w Europie i w Azji. To dla nas zaszczyt dołączyć do sieci partnerów InPost i wspólnie rozwijać Paczkomaty na Bliskim Wschodzie oraz w Afryce. Współpraca naszych firm oznacza wiele synergii, co pozwoli na dynamiczny rozwój przesyłek dla e-handlu, sukces w dostawach transgranicznych i rozwiązanie problemów ‘ostatniej mili’. Zauważamy skokowy wzrost e-commerce w regionie Bliskiego Wschodu i Afryki – partnerstwo z InPost pozwoli nam na istotne umocnienie pozycji w tym sektorze i wykorzystanie trendów rynkowych. Już dziś handel internetowy potrzebuje znacznie bardziej zaawansowanych narzędzi i usług, a współpraca z InPost pozwoli na ich wprowadzenie, odegra też znaczącą rolę w rozwoju tego rynku” – mówi Iyad Kamal, CEO Aramex Group.

 

„Kluczową przewagą konkurencyjną Aramex jest dogłębna znajomość rynków Bliskiego Wschodu i Afryki – stąd jest naturalnym partnerem dla rozwoju Paczkomatów InPost w tych regionach. Zbudowaliśmy już największą na świecie sieć Paczkomatów, a wejście z efektem pierwszeństwa na kolejne rynki ma dla nas niebagatelne znaczenie. Nawiązana kooperacja to także potwierdzenie, że dostrzegamy potencjał, jaki stoi przed rynkiem e-commerce na Bliskim Wschodzie” – dodaje Rafał Brzoska, prezes InPost.

 

Aramex to lider w dostawach dla sektora e-commerce na Bliskim Wschodzie oraz Afryce i jedna z 5-ciu największych międzynarodowych firm kurierskich na świecie. Posiada 354 oddziałów w 60 krajach, m.in. w: Ammanie, Dubaju, Hong Kongu, Londynie czy Nowym Jorku. Aramex jest notowany na Giełdzie w Dubaju i zatrudnia ponad 13.900 pracowników.

 

Współpraca z Grupą Integer.pl stanowi część strategii Aramex Group, mającej na celu dalszy rozwój usług spółki w zakresie transgranicznej dostawy towarów dla branży e-commerce. Według prognoz odnotowanych w Middle East B2C E-Commerce Report 2014, średnioroczne tempo wzrostu e-handlu na Bliskim Wschodzie w najbliższych latach wynosić będzie około 20%. Obecnie wartość tego rynku jest szacowana na 2,9 mld USD, do 2015 roku wzrośnie do 5,1 mld USD, zaś w 2018 wyniesie nawet 10 miliardów dolarów.

 

Więcej informacji na: www.integer.pl, www.inpost.ploraz aramex.com

Nasze marki

  • InpostInpost
  • Inpost PaczkomatyInpost Paczkomaty
  • Inpost FinanseInpost Finanse
  • easypackeasypack