Kontakt

Kontakt

INTEGER.pl SA
ul. Wielicka 28,
30-552 Kraków

tel. 12 619 98 00,
fax 12 619 98 01

InPost i Paczkomaty z tytułem Dobra Marka 2014!

09 Maja 2014

Informacja prasowa                                                                                                                                                                                                                           9 maja 2014

 

InPost i Paczkomaty z tytułem „Dobra Marka 2014”!

 

Spółka InPost oraz wdrażane przez nią Paczkomaty zostały uhonorowane tytułem „Dobra Marka 2014”, w kategorii „dostarczanie przesyłek”. Wyróżnienie przyznano na podstawie opinii i wskazań respondentów, a także Kapituły Programu „Dobra Marka – Jakość, Zaufanie, Renoma”.

 

 

W plebiscycie organizowanym przez redakcję Biznes Trendy w dzienniku Rzeczpospolita oraz redakcję Forum Biznesu w Dzienniku Gazecie Prawnej, InPost oraz Paczkomaty zostały nagrodzone jako jedne z najbardziej rozwojowych i rozpoznawalnych marek na polskim rynku. W badaniu realizowanym za pomocą wywiadu telefonicznego na grupie ponad 1000 osób, rewolucyjne terminale wraz ze spółką InPost znalazły się wśród marek najczęściej wskazywanych przez konsumentów. W trakcie badania ankietowani przywołują konkretne brandy z pamięci, a w przypadku gdy respondent nie przypomina sobie marki w danej kategorii, ankieter może posłużyć się przygotowaną wcześniej listą marek.

 

„Tytuł „Dobra Marka 2014” dla InPost oraz Paczkomatów ma dla nas szczególne znaczenie, ponieważ jest najlepszym odzwierciedleniem tego, jak ogromną popularnością cieszą się nasze usługi wśród konsumentów. Nic nie napędza nas do wprowadzania kolejnych rewolucyjnych rozwiązań, bardziej niż świadomość, że InPost i Paczkomaty są rozpoznawalne oraz cenione przez docelowych odbiorców naszych usług. Wszelkie działania prowadzone przez naszą firmę na rynku przesyłek pocztowych oraz w branży e-commerce mają od zawsze na celu zwiększanie zadowolenia i komfortu klientów” komentuje Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl.

 

Organizatorzy Programu „Dobra Marka – Jakość, Zaufanie, Renoma” prowadzonego pod patronatem Instytutu Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk już po raz piąty przeprowadzili badania rynkowe, których celem było określenie wartości, aktywności oraz rozpoznawalności konkretnych marek. Analizie poddano pozycję rynkową marki oraz jej rozwój. Dodatkowo zwrócono także uwagę na jakość związaną z konkretnym produktem oraz poziom zaufania konsumentów do wybranego brandu.

 

W Polsce do dyspozycji klientów uruchomionych zostało dotychczas aż 1100 Paczkomatów InPost. Z uwagi na możliwość łatwego i szybkiego odbioru zamówionego przez Internet produktu, terminale z roku podbijają serca jeszcze większej liczby użytkowników – w szczególności należą do nich klienci polskiego rynku e-commerce, którego wartość szacowana jest na 26 mld zł.

 

 

Dostawę za pomocą Paczkomatów InPost umożliwia obecnie blisko 5.000 e-sklepów funkcjonujących pod własną domeną (m.in. Merlin, MediaMarkt, Saturn, Komputronik, Agito, Gandalf.com.pl, Answear.com) oraz 30.000 e-detalistów oferujących swoje produkty na Allegro.

 

Wyróżnienie „Dobra Marka 2014” to kolejna nagroda dla InPost oraz Paczkomatów w 2014 roku. W lutym Paczkomaty® InPost zdobyły w Wielkiej Brytanii tytuł „The Delivery Excellence Award 2014”, w kategorii: „Best Carrier Contribution to Delivery Innovation”. W głosowaniu internautów innowacyjne urządzenia Grupy Integer.pl pokonały czołowych graczy rynku pocztowo-kurierskiego w Wielkiej Brytanii na czele z: DPD, Nightline, Arrows XL, ByBox oraz UK Mail. Z kolei w marcu 2014 roku Grupa Integer.pl, do której należy InPost – operator wdrażający rewolucyjne Paczkomaty® InPost, zdobyła tytuł Solidnego Pracodawcy 2013 roku, w plebiscycie nad którym patronat objęły „Rzeczpospolita”, „Dziennik Gazeta Prawna” oraz „Monitor Gospodarczy”.

 

Więcej informacji dostępnych jest na: www.paczkomaty.pl, www.inpost.pl, www.integer.pl, a także na blogu: http://blog.inpost.pl/ i profilu Paczkomatów na Facebooku.

Nasze marki

  • InpostInpost
  • Inpost PaczkomatyInpost Paczkomaty
  • Inpost FinanseInpost Finanse
  • easypackeasypack