Kontakt

Kontakt

INTEGER.pl SA
ul. Wielicka 28,
30-552 Kraków

tel. 12 619 98 00,
fax 12 619 98 01

InPost już po raz piąty z nominacją do międzynarodowej nagrody World Mail Awards!

18 Kwietnia 2012

Informacja prasowa
                                                                                                                                                                                                                                             Warszawa, 18 kwietnia 2012

 

InPost już po raz piąty z nominacją do międzynarodowej nagrody World Mail Awards

 

Pocztowe Oscary w zasięgu InPost za międzynarodową ekspansję Paczkomatów

 

Piąty rok z rzędu InPost – największy niezależny operator pocztowy, należący do Grupy Integer.pl – znalazł się w gronie firm nominowanych w kategorii Wzrost, czyli jednej z 13 nagród głównych w międzynarodowym konkursie ‘World Mail Awards’. Pocztowe Oscary wpisały się na stałe w kalendarium branżowych wydarzeń spółki, a zwycięstwa w tym prestiżowym konkursie stały się już tradycją w historii firmy. Finał 13. edycji ‘World Mail Awards’ odbędzie się 21 maja w Genewie.

 

W tegorocznej edycji ‘WMA’ największy polski niezależny operator pocztowy walczy – podobnie, jak w 2010 roku – o zwycięstwo w kategorii Wzrost.Nominacja do nagrody głównej została przyznana spółce za aktywną ekspansję usługi Paczkomaty® InPost na międzynarodowe rynki.Pretendentami do zwycięskiego tytułu w kategorii ‘Wzrost’ są – poza InPost – Deutsche Post DHL, Liban Post oraz Pony Express.

 

„Fakt, że światowej klasy eksperci branżowi od kilku lat dostrzegają nasz potencjał - widząc w InPost konkurencyjnego dostawcę usług pocztowo-kurierskich na globalnym rynku – pokazuje, jak wiele możemy jeszcze osiągać wyznaczając międzynarodowe trendy i wpisując się w światowe kierunki rozwoju całej branży” – mówi Rafał Brzoska, prezes zarządu InPost.

 

 

W 2011 roku InPost został niekwestionowanym liderem aż w dwóch kategoriach konkursu ‘World Mail Awards’: E-commerce oraz Innowacje, wygrywając tym samym z takimi międzynarodowymi tuzami rynku pocztowego, jak: Post Danmark, Sweden Post, Neopost oraz Pos Malaysia. Firma została doceniona przez światowej sławy ekspertów między innymi za kreowanie trendów na polskim rynku pocztowym oraz wdrażanie innowacyjnych narzędzi i rozwiązań w tym obszarze. Spółkę wyróżniono również za działalność biznesową w sektorze e-commerce oraz ponadstandardową aktywność z wykorzystaniem potencjału mediów społecznościowych w realizowanej strategii rynkowej.

 

Z kolei w 2010 roku InPost był bezkonkurencyjny w kategorii Wzrost. Spółka została doceniona za całokształt działań na - częściowo tylko zliberalizowanym - rynku pocztowym w Polsce.

 

„Wzrost, który rokrocznie notujemy – zarówno pod względem rozwoju operacyjnego, jak też międzynarodowej ofensywy – jest potwierdzeniem słuszności przyjętej przez nas strategii. Paczkomaty to największy i najtrudniejszy, ale jednocześnie najbardziej perspektywiczny projekt, który realizuje Grupa Integer.pl. Lubimy wyzwania! Swoją działalność rozpoczęliśmy na zmonopolizowanym przez Pocztę Polską rynku, osiągając z roku na rak coraz większy sukces biznesowy, a teraz – zaledwie 5 lat od wejścia na ten trudny rynek – walczymy o pozycję międzynarodowego lidera w zakresie usług paczkomatowych. Jesteśmy przekonani, że osiągniemy ten cel w perspektywie kolejnych czterech lat, lokując Paczkomaty® InPost niemal na całym świecie” – zapowiada Rafał Brzoska.

 

 

Eksterytorialna działalność sprawiła, że Grupa Integer.pl w zaledwie 12 miesięcy podpisała umowy inwestycyjne z 9 partnerami zagranicznymi, dzięki którym Paczkomaty® InPost będą dostępne - poza Polską – od Estonii, Litwy i Łotwy, przez Rosję, Cypr i Hiszpanię, aż po Irlandię, Arabię Saudyjską i Chile. Tym samym urządzenia do samodzielnego, całodobowego nadawania i odbierania przesyłek w niespełna rok stały się synonimem innowacyjności, promując Polskę na arenie międzynarodowej. Budowana od podstaw przez Grupę Integer.pl sieć innowacyjnych i rewolucyjnych Paczkomatów InPost jest aktualnie drugą co do wielkości strukturą logistyczną tego typu na świecie.

 

Grupa Integer.pl przygotowuje się jednocześnie do uruchomienia w ciągu kolejnych 4 lat aż 16 tys. Paczkomatów na całym świecie. Projekt wyceniany jest na 350 mln euro, a doradcą Grupy Integer.pl w jego realizacji jest Ernst&Young.

 

Międzynarodowa ekspansja Paczkomatów InPost

 

IRLANDIA - luty 2012
• Dostawa – w ramach pierwszego etapu umowy - aż 100 Paczkomatów InPost firmie Nightline Couriers, liderowi rynku kurierskiego w Irlandii
ŁOTWA - styczeń 2012
• Produkcja, dostawa oraz instalacja 29 paczkomatów na Łotwie w ramach realizacji III etapu kontraktu z Eesti Post
LITWA - grudzień 2011
• Produkcja, dostawa oraz instalacja 35 paczkomatów na Litwie w ramach realizacji II etapu kontraktu z Eesti Post
CHILE – październik 2011
• Wejście Grupy Integer.pl na amerykański kontynent - umowa z Correiros de Chile zakładająca sprzedaż technologii
ARABIA SAUDYJSKA – wrzesień 2011
• Pierwszy pozaeuropejski kontrakt Grupy Integer.pl - umowa z Saudi Post obejmująca produkcję, dostawę i uruchomienie Paczkomatów InPost w Arabii Saudyjskiej
CYPR – wrzesień 2011
• Kontrakt z cypryjską pocztą publiczną na produkcje i dostawę Paczkomatów InPost
HISZPANIA – sierpień 2011
• Umowa z lokalną firmą kurierską, obejmująca projekt, produkcję, dostawę oraz instalację kilkuset Paczkomatów na terenie Hiszpanii
• Pierwszy etap prac wyceniany jest na 0,5 mln euro, a wartość całego kontraktu szacowana jest na 8,5 mln euro
• Już w 2012 roku możliwe będzie nadawanie paczek za pośrednictwem Paczkomatów InPost zarówno do Hiszpanii, jak i odbiór w Polsce przesyłek zagranicznych z tego kraju
ROSJA – lipiec 2011
• Kontrakt Grupy Integer.pl z iTech – funduszem nowoczesnych technologii, należącym do Grupy QIWI, zakładający utworzenie spółki celowej QIWI Post, której celem jest rozwój biznesu paczkomatowego w ponad 30 miastach w Rosji
• Docelowo na ulicach rosyjskich miast stanie łącznie około 440 Paczkomatów InPost
• Grupa QIWI zainwestuje w projekt do 30 mln dolarów
ESTONIA – luty 2011
• Kontrakt na dostawę 38 Paczkomatów dla estońskiej poczty publicznej Eesti Post (I etap kontraktu)
• Umowa zakłada również partnerstwo technologiczne oraz doradztwo biznesowe i consulting w kwestii komercyjnego uruchomienia nowej usługi na terenie Estonii
• Wartość I etapu realizacji zlecenia wynosi 950 tys. euro

 

Więcej informacji dostępnych jest na: www.paczkomaty.pl,www.easypack24.eu, www.inpost.pl, www.integer.pl, a także na blogu: http://blog.inpost.pl/ i profilu Paczkomatów na Facebooku.

Nasze marki

  • InpostInpost
  • Inpost PaczkomatyInpost Paczkomaty
  • Inpost FinanseInpost Finanse
  • easypackeasypack