Kontakt

Kontakt

INTEGER.pl SA
ul. Wielicka 28,
30-552 Kraków

tel. 12 619 98 00,
fax 12 619 98 01

07 Maja 2014

Informacja prasowa                                                                                                                                                                                                   24 kwietnia 2014

 

InPost: kolejna umowa z Australia Post

 

InPost – spółka z Grupy Integer.pl – podpisała umowę z Australia Post na serwis i dostawy Paczkomatów. To kontynuacja trwającej od dwóch lat współpracy – od sierpnia 2014 roku usługi na rzecz narodowego operatora będzie świadczyć bezpośrednio InPost Australia. Obecnie pod marką Australia Post działa już 156 Paczkomatów dostarczonych przez Grupę Integer.pl, a sieć będzie systematycznie rozszerzana. Docelowo australijskie terminale będą mogły być zintegrowane z Paczkomatami InPost na innych kontynentach w ramach dostaw transgranicznych.

 

Paczkomaty zostały doskonale przyjęte przez australijskich e-konsumentów, którzy bardzo chętnie korzystają z oferowanej przez nie elastyczności 24/7. Umowa podpisana z InPost Australia jest nie tylko konsekwencją dotychczasowej współpracy – przewagą polskiego dostawcy jest przede wszystkim połączenie wiedzy i praktyki nie tylko w obszarze produkcji, ale też budowania i obsługi sieci. Takim doświadczeniem nie może legitymować się większość światowych producentów, którzy koncentrują się głównie na wytworzeniu maszyny.

 

„Przez ostatnie 2 lata współpracowaliśmy z Australia Post za pośrednictwem naszego partnera – teraz będziemy mogli bezpośrednio wspierać pocztę australijską naszym doświadczeniem i wiedzą w zakresie usług paczkomatowych. Niewątpliwie naszym atutem jest posiadanie sprawdzonych sieci własnych lub działających pod marką partnera na wielu światowych rynkach. W Polsce Paczkomaty® InPost to dojrzała, doskonale funkcjonująca struktura, podobnie kształtujemy sieć w Wielkiej Brytanii, a w krajach bałtyckich ponad 50% ruchu w sektorze e-commerce trafia właśnie do naszych maszyn.” powiedział Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl.

 

Australia Post jest jednym z wiodących operatorów pocztowych na świecie, który skoncentrował się na rozwoju usług paczkomatowych dla rynku e-commerce – oferując konsumentom wygodę odbioru paczek o dowolnym czasie w wybranym miejscu. Obecnie operator dysponuje siecią 156 paczkomatów i 719 punktami odbioru paczek w całej Australii.

 

Paczkomaty® InPost od kliku lat podbijają międzynarodowe rynki, a jak wskazują statystyki – aż 95% paczek jest gotowa do odbioru w ciągu 24 godzin od nadania. Innowacyjne terminale są już dostępne w 20 krajach na całym świecie. Zaledwie w kilka lat podbiły oprócz Polski: Arabię Saudyjską, Australię, Chile, Wielką Brytanię, Włochy, Irlandię, Islandię, Litwę, Łotwę, Ukrainę, Estonię, Rosję, Cypr, Słowację, Czechy, a także: Kolumbię, Kostarykę, Salwador oraz Gwatemalę. Na całym świecie funkcjonuje – w różnych modelach biznesowych – niemal 3500 Paczkomatów. Aż 98% użytkowników Paczkomatów deklaruje chęć ponownego skorzystania z usługi, a 94% z nich poleca je znajomym.

 

Międzynarodowa ekspansja Paczkomatów InPost jest realizowana we współpracy z funduszem PineBridge i zakłada uruchomienie 10.000 Paczkomatów w Europie w ciągu najbliższych 3 lat. Obecnie trwają prace nad pozyskaniem około 6000 lokalizacji na kolejne urządzenia. W ciągu najbliższych 3-4 lat Paczkomaty® InPost pojawią się nie tylko w Azji, ale również w obu Amerykach.

 

Najwyższą jakość i innowacyjność Paczkomatów InPost potwierdził tryumf InPost w międzynarodowym konkursie World Mail Awards 2013. Tym razem spółka zwyciężyła w kategorii ‘Obsługa Klienta’, pokonując operatorów takich, jak: Singapore Post oraz LibanPost.

 

Paczkomaty® InPost na stałe zagościły również w świadomości internetowych konsumentów. InPost wspólnie z NCR zwyciężył również w międzynarodowym konkursie Postal Technology International Awards, w kategorii ‘Retail Innovation of the Year’. Za ‘Innowację Roku’ Jury konkursu uznało Paczkomat modułowy V generacji.

 

Z kolei w Wielkiej Brytanii Paczkomaty® InPost zdobyły tytuł „The Delivery Excellence Award 2014”, w kategorii: „Best Carrier Contribution to Delivery Innovation”. W głosowaniu internautów innowacyjne urządzenia Grupy Integer.pl pokonały czołowych graczy rynku pocztowo-kurierskiego w Wielkiej Brytanii na czele z: DPD, Nightline, Arrow XL, ByBox oraz UK Mail.

 

Więcej informacji na: www.integer.pl, www.paczkomaty.pl, www.inpost.pl oraz auspost.com.au.

Nasze marki

  • InpostInpost
  • Inpost PaczkomatyInpost Paczkomaty
  • Inpost FinanseInpost Finanse
  • easypackeasypack