Kontakt

Kontakt

INTEGER.pl SA
ul. Wielicka 28,
30-552 Kraków

tel. 12 619 98 00,
fax 12 619 98 01

InPost Mistrzem Biznesu w kategorii transport i logistyka!

06 Lipca 2010

Kraków, 6 lipca 2010

 

InPost Mistrzem Biznesu w kategorii transport i logistyka!

 

InPost – największy, niezależny operator pocztowy należący do Grupy Integer.pl – został Mistrzem Biznesu w kategorii transport i logistyka. O zwycięstwie spółki zadecydowały m.in.: wyniki finansowe, śmiałość gospodarczej wizji, biegłość w zarządzaniu, podbój nowych – w tym zagranicznych – rynków oraz społeczna odpowiedzialność biznesu. Organizatorami rankingu są miesięcznik „Businessman.pl” oraz wydawnictwo Migut Media SA.

 

Misją przyświecającą organizatorom Mistrza Biznesu jest tworzenie warunków sprzyjających rozwojowi krajowej przedsiębiorczości oraz wspieranie konkurencyjnej, otwartej gospodarki rynkowej. Nagrody i wyróżnienia w 11 kategoriach przyznała kapituła konkursu, w skład której weszły osobistości polskiej gospodarki, administracji, polityki, mediów i prawa.

 

„Tytuł Mistrza Biznesu to dowód na to, że wszechstronna aktywność biznesowa InPost przynosi efekty nie tylko w postaci dobrej kondycji finansowej spółki i jej wysokiego, stale rosnącego potencjału, ale również uznania ze strony ekspertów z różnych branż. Etyczne i nowatorskie prowadzenie biznesu to zasady, które przyświecają wszystkim spółkom z Grupy Integer.pl. Będziemy nadal propagować tę postawę w polskiej gospodarce, nie ustając w podnoszeniu atrakcyjności i konkurencyjności InPost. Obecnie przygotowujemy się do wprowadzenia na rynek kolejnych, rewolucyjnych usług. Jeszcze na 2010 rok zaplanowaliśmy uruchomienie projektu poczty hybrydowej – realizowanego wspólnie z krakowską firmą Fibra-Hallo.pl – a także wdrożenie SMS płatności oraz utworzenie centrum outsourcingu e-faktur”– mówi Rafał Brzoska, prezes zarządu InPost Nowoczesna Poczta.

 

InPost z sukcesem prowadzi działalność w krajowym, stopniowo liberalizującym się sektorze usług pocztowych. Firma nie tylko dąży do wdrażania na polski rynek europejskich standardów w zakresie oferowanych produktów i obsługi klienta, ale również intensywnie działa na rzecz liberalizacji rynku w państwach UE, budując aktywny wizerunek Polski w segmencie pocztowo-kurierskim. Najnowszą inicjatywą InPost w tym kierunku jest powołanie międzynarodowego Stowarzyszenia Niezależnych Firm Pocztowych w celu wspólnej ochrony ich interesów oraz promowanie zasad wolnego rynku. Firma jest w trakcie powoływania organizacji wraz z reprezentantami Czech, Finlandii, Hiszpanii, Holandii, Szwecji, Słowacji oraz Wielkiej Brytanii.

 

Aktywność spółki doceniają krajowe i międzynarodowe kapituły. W czerwcu 2010 InPost zwyciężył w międzynarodowym konkursie World Mail Awards 2010. Spółka została niekwestionowanym liderem w kategorii: Wzrost (Growth) zyskując – na tle znaczącej, światowej konkurencji – uznanie jury za dynamiczny rozwój na polskim rynku usług pocztowych.

 

Więcej informacji o Grupie Integer.pl dostępnych jest na: www.integer.pl, www.inpost.pl, www.paczkomaty.pl oraz www.mobilneplatnosci.pl.

 

Informacje o Grupie Integer.pl:

 

INTEGER.PL – KOLPORTAŻ RZETELNY

 

Integer.pl jest liderem na rynku kolportażu reklamowych przesyłek bezadresowych i adresowych. Posiada 109 oddziałów regionalnych i 1 magazyn centralny w Piotrkowie Trybunalskim. Kurierzy Integer.pl dostarczają przesyłki w ponad 500 miastach w Polsce. Średnio miesięcznie firma kolportuje ok. 90 mln sztuk ulotek i druków reklamowych. Dzięki nowoczesnej i rozbudowanej infrastrukturze – dopasowanej do prowadzonej działalności – Integer.pl jest w stanie w ciągu 48 godzin zapewnić wsparcie logistyczne na transport 150 ton materiałów do każdego miejsca w Polsce. Integer.pl współpracuje z największymi sieciami handlowymi w Polsce, takimi jak: Auchan, Elea, Leclerc, Lidl czy Real. Firma świadczy usługi także na rzecz instytucji finansowych i telekomunikacyjnych.

 

Od października 2007 roku Integer.pl jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Pozyskane z publicznej emisji akcji spółki Integer.pl środki zostały przeznaczone na rozwój i unowocześnianie usług oferowanych przez firmę.

 

Integer.pl jest zdobywcą statuetki Byka i Niedźwiedzia w kategorii Najlepsza inwestycja w spółkę giełdową w 2008 roku. Wyróżnienie przyznawane przez gazetę „Parkiet” skierowane jest do instytucji i profesjonalistów, którzy przyczyniają się do rozwoju, upowszechniania i poszerzania rynku kapitałowego. Firma jest również laureatem prestiżowej nagrody „Gazele Biznesu” dla dynamicznie rozwijających się spółek krajowych, które osiągają dobre wyniki finansowe i są rzetelnym partnerem w biznesie. Integer.pl otrzymał także „Złotą Nagrodę” jako trzykrotny laureat „Jakości Roku”, konkursu organizowanego przez Polskie Centrum Badań i Certyfikacji przy współpracy z Gazetą Prawną. W uzasadnieniu podkreślono nieustanne dążenie do doskonalenia polityki jakościowej firmy.

 

Z kolei w 2010 roku Integer.pl znalazł się w gronie małopolskich Gepardów Biznesu.O wyróżnieniu zadecydowała wysoka dynamika przychodów i zysku netto spółki w latach 2006-2008.

 

Integer.pl działa zgodnie z Certyfikatem Jakości ISO 9001.

 

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie www.integer.pl

 

INTEGER.UA

 

Spółka Integer.ua rozpoczęła działalność na rynku ukraińskim w styczniu 2009 roku. Firma realizuje usługi w zakresie kolportażu reklamowych druków bezadresowych, przeznaczonego głównie dla klientów biznesowych (instytucjonalnych), w tym m.in. sieci handlowych. Celem strategicznym ukraińskiej spółki jest zdobycie 10-15% udziałów w sektorze kolportażu druków bezadresowych na tym rynku.

 

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie www.integer.pl/ua.

 

INPOST NOWOCZESNA POCZTA

 

InPost jest największym niezależnym operatorem pocztowym o zasięgu ogólnopolskim. Świadczy usługi pocztowe na skalę ogólnokrajową od listopada 2006 roku w obszarze przesyłek o masie powyżej 50 g.

 

InPost dysponuje własnym zapleczem techniczno-logistycznym umożliwiającym prowadzenie działalności o ogólnopolskim zasięgu. Zgodnie ze strategią rozwojową, w 2010 roku firma będzie obecna na terenie całego kraju – w 230 miastach Polski przez sieć 900 Punktów Obsługi Klienta. Priorytetem spółki są inwestycje w nowoczesne technologie. InPost chętnie wprowadza nowe udogodnienia, które mogą przyczynić się do zwiększenia dostępności i jakości świadczonych usług. Wśród nowych usług znajdą się m.in.: poczta hybrdowa czy mobilne płatności.

 

InPost jest laureatem XIX edycji konkursu TERAZ POLSKA. Firmę nagrodzono w kategorii Najlepsze Usługi za śledzenie przesyłek on-line.

 

Ponadto, spółka zwyciężyła w międzynarodowym konkursie operatorów pocztowych oraz dostawców technologicznych z całego świata – World Mail Awards 2010 w kategorii Wzrost. Tym samym doceniono dynamiczny rozwój InPost na polskim rynku usług pocztowych.

 

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie www.inpost.pl

 

INPOST PACZKOMATY

 

InPost Paczkomaty jest najmłodszą spółką wchodzącą w skład Grupy Integer.pl, powołaną do życia w listopadzie 2008 roku. Firma jest odpowiedzialna za zarządzanie projektem i serwisowaniem rewolucyjnych na polskim rynku paczkomatów – sterowanych automatycznie urządzeń, w których możliwy jest odbiór zakupów dokonanych on-line o dowolnej porze przez całą dobę, 7 dni w tygodniu.

 

Dzięki wprowadzeniu nowego rozwiązania przez InPost, większość występujących obecnie wad tradycyjnych usług kurierskich została wyeliminowana, a użytkownicy sieci zyskali profesjonalną i bezpieczną usługę będącą olbrzymim ułatwieniem w ich codziennych e-zakupach.

 

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie www.paczkomaty.pl

 

INPOST FINANSE

 

InPost Finanse – spółka należąca do grupy kapitałowej Integer.pl – oferuje usługi finansowo-ubezpieczeniowe dla klientów indywidualnych oraz masowych. Budowa sieci odbywa się w oparciu o dotychczasowe Punkty Obsługi Klienta InPost, przejęcia istniejących punktów w małych sieciach franczyzowych oraz wykorzystanie istniejących punktów kasowych, np.: spółdzielni mieszkaniowych, wodociągów, gazowni, zakładów energetycznych, itp.

 

Usługi oferowane w ramach InPost Finanse to przede wszystkim mobilne płatności oraz wpłaty za rachunki (np. za media), nadawanie przekazów pieniężnych krajowych i zagranicznych, sprzedaż produktów niematerialnych oraz sprzedaż prostych produktów pośrednictwa finansowego: ubezpieczenie, pożyczka, karta kredytowa, itp.

 

Ponadto, spółka świadczy usługi outsourcingowe skierowane do banków oraz instytucji finansowych. W ramach specjalnej oferty InPost Finanse proponuje także klientom indywidualnym sprzedaż produktów bankowych i pożyczkowych za pośrednictwem listonoszy spółki InPost.

 

W 2010 roku spółka wprowadziła na rynek kolejne rewolucyjne rozwiązania - płatności sms’owe i e-faktury. Usługa opłacania rachunków za pośrednictwem SMS jest najszybszym i najnowocześniejszym na polskim rynku sposobem regulowania opłat.

 

W 2010 roku InPost Finanse zakłada zwiększenie dostępności usług finansowych przede wszystkim w województwach wielkopolskim i mazowieckim. Strategicznymi punktami na mapie sieci POKów InPost Finanse będą Poznań i Warszawa. Firma planuje otwarcie w tych regionach około 40 placówek. Docelowo, do końca I półrocza 2010 roku, oferta InPost Finanse będzie dostępna dla klientów indywidualnych w 230 miastach w Polsce.

 

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie www.inpost.pl oraz www.mobilneplatnosci.pl

 

INPOST LOGISTYKA

 

Działalność spółki InPost Logistyka związana jest z procesami logistycznymi (magazynowanie, transport, sortownie) w obrębie całej Grupy kapitałowej Integer.pl. Spółka odpowiada m.in. za funkcjonowanie centrum logistycznego-w Piotrkowie Trybunalskim, optymalizację kosztów z tym związanych oraz współpracuje z podmiotami zewnętrznymi w zakresie zabezpieczania i plombowania przesyłek.

 

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie www.inpost.pl

 

Nasze marki

  • InpostInpost
  • Inpost PaczkomatyInpost Paczkomaty
  • Inpost FinanseInpost Finanse
  • easypackeasypack