Kontakt

Kontakt

INTEGER.pl SA
ul. Wielicka 28,
30-552 Kraków

tel. 12 619 98 00,
fax 12 619 98 01

InPost mobile - komórkowa wersja strony www

22 Kwietnia 2008

InPost mobile - komórkowa wersja strony www
Możliwość śledzenia listów przez komórkę

InPost - pierwszy niezależny operator pocztowy o zasięgu ogólnokrajowym - w ramach usprawniania komunikacji z Klientami i zwiększania dostępności do rozwiązań informatycznych wykorzystywanych przez spółkę - uruchomił m.inpost.pl - mobilną wersję serwisu internetowego www.inpost.pl. Rozwiązanie to przeznaczone jest przede wszystkim dla użytkowników telefonów komórkowych. Zastosowane przez firmę rozwiązania graficzne i techniczne pozwalają na szybki i tani transfer plików i tym samym łatwy dostęp do takich rozwiązań jak śledzenie wysyłanej korespondencji.

W ramach serwisu www.m.inpost.pl jego użytkownicy mają dostęp do podstawowych informacji o firmie oraz jej usługach i produktach. Największą zaletą nowego rozwiązaniajest możliwość śledzenia listów za pomocą telefonu komórkowego. Praktycznym ułatwieniem dla Klientów InPost, korzystających z m.inpost.pl jest również wyszukiwarka Punktów Obsługi Klienta. Aplikacja umożliwia także dostęp do informacji na temat usług świadczonych przez InPost Finanse, takich jak: szybki kredyt, opłata za rachunki czy nadawanie przekazów pieniężnych. Funkcjonalność serwisumobilnego będzie systematycznie zwiększana i dostosowana do potrzeb użytkowników.

"InPost aktywnie reaguje na wszelkie sygnały płynące z rynku, które dotyczą możliwości udoskonalenia i podwyższenia jakości świadczonych usług. Jesteśmy otwarci na wprowadzanie nowych udogodnień i takich aplikacji informatycznych, które mogą przyczynić się do zwiększenia dostępności naszych usług. Mamy świadomość, że wielu naszych Klientów to ludzie bardzo młodzi - dla nich właśnie dedykowane są innowacyjne rozwiązania technologiczne. Zakładamy, że łatwa i intuicyjna nawigacja serwisuwww.m.inpost.plzachęci wszystkich naszych Klientów do korzystania z mobilnej wersji serwisu internetowego" - powiedział Rafał Brzoska, prezes Zarządu InPost.

 

W grudniu 2007 roku InPost uruchomił także rewolucyjny na polskim rynku pocztowym system śledzenia przesyłek. Jest to pierwsza w Polsce usługa pozwalająca kontrolować on-line - za pośrednictwem strony www.inpost.pl - proces doręczania listów. Bezpłatna usługa dostępna jest dla klientów biznesowych i indywidualnych. Nowatorski system jest niezwykle dogodny szczególnie dla osób korzystających z usług e-commerce.

Nowoczesny system IT, wykorzystywany do nadzorowania procesów logistycznych i operacyjnych, został częściowo sfinansowany ze środków pozyskanych z publicznej emisji akcji spółki Integer.pl, do której należy InPost (1,5 mln zł). Pozostałe koszty związane z uruchomieniem modułu informującego o statusie przesyłanej korespondencji, spółka pokryła ze środków własnych.

 "Niespotykana dotąd na polskim rynku pocztowym usługarewolucjonizuje sektor przesyłek listowych. Dzięki niej w InPost w cenie listu rejestrowanego otrzymuje się usługę dodaną oferowaną dotychczas wyłącznie w  przypadku przesyłek kurierskich" -  dodaje Rafał Brzoska, prezes zarządu Spółki.

InPost - zgodnie z zapowiedziami złożonymi przez Integer.pl podczas oferty publicznej - intensyfikuje działania mające na celu rozwój firmy i tym samym wzrost jej atrakcyjności dla akcjonariuszy i inwestorów. Spółki z Grupy Integer.pl dążą bowiem do stałego podnoszenia efektywności i konkurencyjności. InPost, działający na rynku usług pocztowych, dynamizuje sprzedaż m.in. dziękisystematycznemu rozszerzanie sieci Punktów Obsługi Klienta.W ciągu 2007 roku firma podwoiła liczbę obsługiwanych miast, która wzrosła z 73 do 157.

Informacje o Grupie Integer.pl:
Integer.plSA jest liderem na rynku kolportażu reklamowych przesyłek bezadresowych i adresowych. Firma posiada 75 oddziałów regionalnych, 15 magazynów centralnych spełniających wszelkie wymagania transportowe, 42 magazyny regionalne i 91 punktów przeładunkowych, a kurierzy Integera dostarczają przesyłki w ponad 500 miastach w Polsce. Na rzecz spółki pracuje łącznie 7300 osób. Średnio miesięcznie firma kolportuje od 65 do 75 mln sztuk ulotek i druków reklamowych. Dzięki nowoczesnej i rozbudowanej infrastrukturze - dopasowanej do prowadzonej działalności - Integer.pl gwarantuje w ciągu 48 godzin wsparcie logistyczne na transport 150 ton materiałów do każdego miejsca w Polsce.

Integer.pl współpracuje z największymi sieciami handlowymi w Polsce, takimi jak: Auchan, Elea, Leclerc, Lidl, Plus Discount czy Real.

Firma jest laureatem prestiżowej nagrody "Gazele Biznesu". Wyróżnienia otrzymują dynamicznie rozwijające się spółki krajowe, które osiągają dobre wyniki finansowe i są rzetelnym partnerem w biznesie. Firma jest także dwukrotnym laureatem programu "Jakość Roku 2006" i "Jakość Roku 2007"  w kategorii "Usługi". Integer.pl posiada również Certyfikat Jakości ISO 9001.

Więcej informacji o firmach znajdą Państwo na stronach www.integer.pl

InPost Usługi Pocztowe jest największym niezależnym operatorem pocztowym o zasięgu ogólnopolskim, należącym do grupy kapitałowej Integer.pl, notowanej od 2007 roku na GPW. InPost świadczy usługi pocztowe na skalę ogólnokrajową od listopada 2006 roku w obszarze przesyłek o masie powyżej 50 g.

InPost dysponuje własnym zapleczem techniczno-logistycznym umożliwiającym prowadzenie działalności o ogólnopolskim zasięgu. Obecnie spółka posiada swoje przedstawicielstwa w 157 miastach Polski. Zgodnie ze strategią rozwojową, do końca 2007 roku firma będzie obecna na terenie całego kraju - w 200 miastach Polski. Cele strategiczno-rozwojowe InPost zakładają ponadto wprowadzanie 5 nowych usług rocznie.Docelowo - w 2008 roku - spółka będzie dysponować paletą 15 produktów z branży pocztowej i wprowadzi obsługę przesyłek międzynarodowych. Wśród nowych usług znajdą się także:paczka pobraniowa czyusługi ukierunkowane na e-handel.

www.inpost.pl, Infolinia: 0 801 400 100

InPost Finanse - oferuje usługi finansowe dla klientów indywidualnych oraz masowych. Budowa sieci odbywa się w oparciu o dotychczasowe Punkty Obsługi Klienta InPost, przejęcia istniejących punktów w małych sieciach franczyzowych oraz wykorzystanie istniejących punktów kasowych, np.: spółdzielni mieszkaniowych, wodociągów, gazowni, zakładów energetycznych, itp.

Usługi oferowane w ramach InPost Finanse to m.in.: wpłaty za rachunki (np. za media), nadawanie przekazów pieniężnych krajowych i zagranicznych,sprzedaż produktów niematerialnych oraz sprzedaż prostych produktów pośrednictwa finansowego: ubezpieczenie, pożyczka, karta kredytowa, itp.

Docelowo, dzięki połączeniu zakresu usług pocztowych i pośrednictwa finansowego, klient indywidualny będzie miał możliwość dokonania wpłat pieniężnych, opłat za rachunki, itp. również w miejscu zamieszkania korzystając z usług listonosza.

Więcej informacji o firmach znajdą Państwo na stronachwww.infinanse.pl

Nasze marki

  • InpostInpost
  • Inpost PaczkomatyInpost Paczkomaty
  • Inpost FinanseInpost Finanse
  • easypackeasypack