Kontakt

Kontakt

INTEGER.pl SA
ul. Wielicka 28,
30-552 Kraków

tel. 12 619 98 00,
fax 12 619 98 01

InPost podpisuje kolejne strategiczne umowy

16 Stycznia 2009

InPost podpisuje kolejne strategiczne umowy

InPost - największy niezależny operator pocztowy o zasięgu ogólnokrajowym - w ramach działań rozwojowych poszerzył grono strategicznych Klientów dzięki podpisaniu umowy z siecią sprzedaży z branży FMCG. Do podstawowych zadań operatora w ramach zawartego kontraktu należy kompleksowa obsługa pocztowa w zakresie przyjmowania, przemieszczania i doręczania przesyłek o wadze powyżej 50g. Umowa została zawarta na czas nieokreślony, a jej wartość w okresie 36 miesięcy szacowana jest na ok. 15 mln zł.

Firma InPostświadczy usługi pocztowe na skalę ogólnokrajową od listopada 2006 roku. Odzwierciedleniem aktywności firmy jest nie tylko współpraca ze strategicznymi Klientami biznesowymi, ale także dynamiczne zwiększanie liczby Punktów Obsługi Klienta, za pośrednictwem których Klienci indywidualni nadają przesyłki i korzystają z usług finansowo-ubezpieczeniowych oferowanych przez spółkę. Rosnącą pozycję InPost na rynku usług pocztowych w Polsce potwierdza również podwyższony w grudniu 2008 roku kapitał zakładowy, którego wartość wzrosła o 5 milionów złotych (tj. do kwoty 11,55 mln zł).

"Systematyczne poszerzanie grona naszych Klientów to efekt coraz większego zainteresowania ofertą firmy InPost oraz podejmowanych przez spółkę działań zmierzających do podnoszenia efektywności i konkurencyjności świadczonych usług. Podstawowym założeniem naszej strategii jest stały rozwój spółek wchodzących w skład Grupy Integer.pl. Rok 2009 będzie pod tym względem wyjątkowy, gdyż na rynku pojawi się niespotykana dotąd w Polsce usługa kurierska skierowana na rynek e-commerce. W kolejnych miesiącach się uruchomimy także - wspólnie z Fibrą Hallo - projekt poczty hybrydowej, który umożliwi Klientom zlecanie usług pocztowych za pośrednictwem internetu. Jesteśmy przekonani, że nasze innowacyjne podejście do biznesu umożliwi nam dalszy rozwój i zachęci kolejnych kontrahentów do nawiązywania współpracy" -powiedział Rafał Brzoska, prezes zarządu InPost.

InPost w ramach dywersyfikacji oferty produktowej zaangażował się w innowacyjny na polskim rynku projekt poczty hybrydowej. Spółka - we współpracy z krakowską firmą outsourcingową Fibra-Hallo.pl - w III kwartale 2009 roku będzie uczestniczyła w nowatorskim procesie kompleksowej obsługi korespondencji. Rozwiązanie łączy funkcjonalność poczty elektronicznej i cechy tradycyjnych usług pocztowych i poligraficznych. Usługaumożliwia przeniesienie całego procesu związanego z nadawaniem korespondencji - włącznie z dostarczeniem jej odbiorcy końcowemu - na podmioty zewnętrzne. Jej schemat działania zakłada, że klienci zarejestrowani w systemie przesyłają do Centralnego Ośrodka zarządzanego przez Fibrę-Hallo - za pośrednictwem e-maila lub formularza ze strony www zawierającego opcjętzw. wirtualnej drukarki - pliki w dowolnym formacie, które zostaną przetworzone w konkretny list. Usługa skierowana jest do klientów indywidualnych oraz biznesowych.

Fibra-Hallo.pl otrzymała na realizację przedsięwzięcia dofinansowanie w kwocie 7 mln zł z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka "Nowe inwestycje o wysokim potencjale innowacyjnym". Całkowita wartość projektu wyniesie 12,49 mln zł.

Informacje o Grupie Integer.pl:
Integer.plSA jest liderem na rynku kolportażu reklamowych przesyłek bezadresowych i adresowych. Firma posiada 75 oddziałów regionalnych, 15 magazynów centralnych spełniających wszelkie wymagania transportowe, 42 magazyny regionalne i 91 punktów przeładunkowych, a kurierzy Integera dostarczają przesyłki w ponad 500 miastach w Polsce. Na rzecz spółki pracuje łącznie 7300 osób. Średnio miesięcznie firma kolportuje od 65 do 75 mln sztuk ulotek i druków reklamowych. Dzięki nowoczesnej i rozbudowanej infrastrukturze - dopasowanej do prowadzonej działalności - Integer.pl gwarantuje w ciągu 48 godzin wsparcie logistyczne na transport 150 ton materiałów do każdego miejsca w Polsce.

Integer.pl współpracuje z największymi sieciami handlowymi w Polsce, takimi jak: Auchan, Elea, Leclerc, Lidl, Plus Discount czy Real.

Firma jest laureatem prestiżowej nagrody "Gazele Biznesu". Wyróżnienia otrzymują dynamicznie rozwijające się spółki krajowe, które osiągają dobre wyniki finansowe i są rzetelnym partnerem w biznesie. Firma jest także dwukrotnym laureatem programu "Jakość Roku 2006" i "Jakość Roku 2007"  w kategorii "Usługi". Integer.pl posiada również Certyfikat Jakości ISO 9001.

Więcej informacji o firmach znajdą Państwo na stronach www.integer.pl

InPost Usługi Pocztowe jest największym niezależnym operatorem pocztowym o zasięgu ogólnopolskim, należącym do grupy kapitałowej Integer.pl, notowanej od 2007 roku na GPW. InPost świadczy usługi pocztowe na skalę ogólnokrajową od listopada 2006 roku w obszarze przesyłek o masie powyżej 50 g.

InPost dysponuje własnym zapleczem techniczno-logistycznym umożliwiającym prowadzenie działalności o ogólnopolskim zasięgu. Obecnie spółka posiada swoje przedstawicielstwa w wielu miastach na terenie całej Polski. Zgodnie ze strategią rozwojową, do końca 2008 roku firma będzie obecna na terenie całego kraju - w 200 miastach Polski przez sieć 800 Punktów Obsługi Klienta. Cele strategiczno-rozwojowe InPost zakładają ponadto wprowadzanie 5 nowych usług rocznie.Docelowo - w 2008 roku - spółka będzie dysponować paletą 15 produktów z branży pocztowej i wprowadzi obsługę przesyłek międzynarodowych. Wśród nowych usług znajdą się także: paczka pobraniowa czyusługi ukierunkowane na e-handel.

InPost jest laureatem XVIII edycji konkursu TERAZ POLSKA. Firmę nagrodzono w kategorii Najlepsze Usługi za całokształt działań prowadzonych na rynku pocztowym..

 

www.inpost.pl, Infolinia: 0 801 400 100

InPost Finansew 50,2% należy do Grupy Kapitałowej Integer.pl. Pozostałe udziały posiada AQMET Nowiński sp. jawna.

Firma oferuje usługi finansowe dla klientów indywidualnych oraz masowych. Budowa sieci odbywa się w oparciu o dotychczasowe Punkty Obsługi Klienta InPost, przejęcia istniejących punktów w małych sieciach franczyzowych oraz wykorzystanie istniejących punktów kasowych, np.: spółdzielni mieszkaniowych, wodociągów, gazowni, zakładów energetycznych, itp.

Usługi oferowane w ramach InPost Finanse to m.in.: wpłaty za rachunki (np. za media), nadawanie przekazów pieniężnych krajowych i zagranicznych, sprzedaż produktów niematerialnych oraz sprzedaż prostych produktów pośrednictwa finansowego: ubezpieczenie, pożyczka, karta kredytowa, itp.

Ponadto, spółka świadczy usługi outsorcingowe skierowane do banków oraz instytucji finansowych. W ramach specjalnej oferty InPost Finanse proponuje także klientom indywidualnym sprzedaż produktów bankowych i pożyczkowych za pośrednictwem listonoszy spółki InPost.
Docelowo, dzięki połączeniu zakresu usług pocztowych i pośrednictwa finansowego,klient indywidualny będzie miał możliwość dokonania wpłat pieniężnych, opłat za rachunki, itp. również w miejscu zamieszkania korzystając z usług listonosza.

Klienci InPost Finanse mogą korzystać z usług firmy w 100 Punktach Obsługi Klienta.

Więcej informacji o firmach znajdą Państwo na stronachwww.infinanse.pl

Nasze marki

  • InpostInpost
  • Inpost PaczkomatyInpost Paczkomaty
  • Inpost FinanseInpost Finanse
  • easypackeasypack