Kontakt

Kontakt

INTEGER.pl SA
ul. Wielicka 28,
30-552 Kraków

tel. 12 619 98 00,
fax 12 619 98 01

03 Września 2008

InPost przyłączył kolejne miasta

InPost - największy niezależny operator pocztowy o zasięgu ogólnokrajowym należący do Grupy Integer.pl - intensywnie rozwija sieć oddziałów w całej Polsce. Spółka poszerzyła zasięg działania o kolejne miasta w województwie łódzkim: Aleksandrów Łódzki, Konstantynów Łódzki, Sieradz, Zelów i województwie śląskim: Bieruń, Kobiór, Lędziny, Łaziska, Wyry. Nowe Punkty Obsługi Klienta powstały także w województwie małopolskim: Bochnia; warmińsko-mazurskim: Ełk; wielkopolskim: Jarocin oraz pomorskim: Kwidzyn, Malbork, a także Sztum. Z usług InPost mogą już także korzystać mieszkańcy Nowej Rudy, Zgorzelca (woj. dolnośląskie) oraz Stargardu Szczecińskiego (woj. zachodniopomorskie) i Wesołej (woj. mazowieckie).

W ramach realizowanej strategii rozwoju od początku 2008 roku InPost zwiększył zaplecze handlowe o 20 nowych punktów. Tym samym klienci operatora mogą korzystać z jego usług już w około 200 miastach w Polsce. W 40 placówkach świadczone są dodatkowo usługi finansowo-ubezpieczeniowe w ramach działalności InPost Finanse.

"Rozbudowa sieci oddziałów to podstawowy element strategii rozwojowej firmy InPost. Uruchamianie kolejnych POKów pozwala nam skutecznie pozyskiwać nowych Klientów. Dotyczy to zarówno oddziałów pocztowych, jak i finansowychnależących do InPost Finanse. Podejmujemy także działania mające na celu wdrażanie nowoczesnych technologii informatycznych. Przykładem może być nowoczesny system IT uruchomiony przez InPost Finanse, który docelowo usprawni działalność wszystkich placówek spółki i umożliwi rozbudowę oferty skierowanej do klienta masowego. Dzięki tego rodzaju przedsięwzięciom jesteśmy postrzegani przez naszych odbiorców jako profesjonalny partner biznesowy"- powiedział Rafał Brzoska, prezes zarządu firmy InPost.

Firma InPost konsekwentnie realizuje strategię, która zakłada także stałą rozbudowę porfolio świadczonych usług. Jedną z ostatnich propozycji firmy jest możliwość ubezpieczenia przesyłek. Oferta skierowana do klientów wysyłających wartościowe listy polecone ekspresowe i paczki obowiązuje na terenie całego kraju, we wszystkich Punktach Obsługi Klienta oraz oddziałach InPost.

"Koniec roku będzie bardzo pracowity. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami - jeszcze przed Bożym Narodzeniem -uruchomimy rewolucyjną na polskim rynku usługę pocztową skierowaną do sektora e-commerce. Umożliwi nam ona wejście na rynki niszowe, na których nie działa ani narodowy monopolista, ani inni niezależni operatorzy. Dzięki inwestycji w ten niedoceniony segment dotrzemy donowej grupy odbiorców" - dodaje Rafał Brzoska.

Docelowo - do 2009 roku - spółka będzie dysponować paletą 15 produktów z branży pocztowej. Z koleicele strategiczno-rozwojowe InPost Finanse zakładają systematyczny rozwój sieci placówek w kraju. Do końca 2008 roku spółka będzie dysponować paletą siedmiu produktów z branży finansowo-ubezpieczeniowej, a z jej usług będzie można skorzystać w 50 miastach całej Polski.

Informacje o Grupie Integer.pl:
Integer.plSA jest liderem na rynku kolportażu reklamowych przesyłek bezadresowych i adresowych. Firma posiada 75 oddziałów regionalnych, 15 magazynów centralnych spełniających wszelkie wymagania transportowe, 42 magazyny regionalne i 91 punktów przeładunkowych, a kurierzy Integera dostarczają przesyłki w ponad 500 miastach w Polsce. Na rzecz spółki pracuje łącznie 7300 osób. Średnio miesięcznie firma kolportuje od 65 do 75 mln sztuk ulotek i druków reklamowych. Dzięki nowoczesnej i rozbudowanej infrastrukturze - dopasowanej do prowadzonej działalności - Integer.pl gwarantuje w ciągu 48 godzin wsparcie logistyczne na transport 150 ton materiałów do każdego miejsca w Polsce.

Integer.pl współpracuje z największymi sieciami handlowymi w Polsce, takimi jak: Auchan, Elea, Leclerc, Lidl, Plus Discount czy Real.

Firma jest laureatem prestiżowej nagrody "Gazele Biznesu". Wyróżnienia otrzymują dynamicznie rozwijające się spółki krajowe, które osiągają dobre wyniki finansowe i są rzetelnym partnerem w biznesie. Firma jest także dwukrotnym laureatem programu "Jakość Roku 2006" i "Jakość Roku 2007"  w kategorii "Usługi". Integer.pl posiada również Certyfikat Jakości ISO 9001.

Więcej informacji o firmach znajdą Państwo na stronach www.integer.pl

InPost Usługi Pocztowe jest największym niezależnym operatorem pocztowym o zasięgu ogólnopolskim, należącym do grupy kapitałowej Integer.pl, notowanej od 2007 roku na GPW. InPost świadczy usługi pocztowe na skalę ogólnokrajową od listopada 2006 roku w obszarze przesyłek o masie powyżej 50 g. Firma kieruje swoją ofertę zarówno do klientów masowych (korporacyjnych), jak i indywidualnych. Propozycją firmy są zupełnie nowe, kompleksowe usługi pocztowe odpowiadające wysokim wymaganiom odbiorców.Terminowość, jakość serwisu i atrakcyjne ceny determinują filozofię biznesową firmy InPost.

InPost dysponuje własnym zapleczem techniczno-logistycznym umożliwiającym prowadzenie działalności o ogólnopolskim zasięgu. Obecnie spółka posiada swoje przedstawicielstwa w 157 miastach Polski.

InPost jest laureatem wielu prestiżowych nagród, które potwierdzają jakość świadczonych usług. W 2008 roku firma została wyróżniona godłem TERAZ POLSKA. Firmę nagrodzono w kategorii Najlepsze Usługi za całokształt działań prowadzonych na rynku pocztowym.

W 2008 roku InPost otrzymał również Medal Europejski w konkursieorganizowanym przez Business Centre Club orazUrząd Komitetu Integracji Europejskiej.Celem projektu jest promocja spółek, które w biznesie i zarządzaniu firmą kierują się najwyższymi standardami jakości.

Dodatkowo, w październiku 2007 roku InPost został laureatem Międzynarodowego Konkursu "EuroCertyfikat". Ideą przyznawanych corocznie nagród jest promowanie najlepszych firm z terenu Unii Europejskiej, które w swoim działaniu kierują się wysokimi standardami zarządzania i jakości, uczestniczą w unijnych programach pomocowych i korzystają z ich środków, a także dbają o etyczne postępowanie w biznesie.

www.inpost.pl, Infolinia: 0 801 400 100

InPost Finansew 51% należy do Grupy Kapitałowej Integer.pl. Pozostałe udziały posiada AQMET Nowiński sp. jawna będąca współautorem koncepcji powołania spółki.

Firma oferuje usługi finansowe dla klientów indywidualnych oraz masowych. Budowa sieci odbywa się w oparciu o dotychczasowe Punkty Obsługi Klienta InPost, przejęcia istniejących punktów w małych sieciach franczyzowych oraz wykorzystanie istniejących punktów kasowych, np.: spółdzielni mieszkaniowych, wodociągów, gazowni, zakładów energetycznych, itp.

Usługi oferowane w ramach InPost Finanse to m.in.: wpłaty za rachunki (np. za media), nadawanie przekazów pieniężnych krajowych i zagranicznych, sprzedaż produktów niematerialnych oraz sprzedaż prostych produktów pośrednictwa finansowego: ubezpieczenie, pożyczka, karta kredytowa, itp.

Ponadto, spółka świadczy usługi outsorcingowe skierowane do banków oraz instytucji finansowych. W ramach specjalnej oferty InPost Finanse proponuje także klientom indywidualnym sprzedaż produktów bankowych i pożyczkowych  za pośrednictwem listonoszy spółki InPost.

Docelowo, dzięki połączeniu zakresu usług pocztowych i pośrednictwa finansowego, klient indywidualny będzie miał możliwość dokonania wpłat pieniężnych, opłat za rachunki, itp. również w miejscu zamieszkania korzystając z usług listonosza.

Więcej informacji o firmach znajdą Państwo na stronachwww.infinanse.pl

Nasze marki

  • InpostInpost
  • Inpost PaczkomatyInpost Paczkomaty
  • Inpost FinanseInpost Finanse
  • easypackeasypack