Kontakt

Kontakt

INTEGER.pl SA
ul. Wielicka 28,
30-552 Kraków

tel. 12 619 98 00,
fax 12 619 98 01

InPost szykuje kolejne ułatwienia dla użytkowników Paczkomatów!

24 Stycznia 2013

Informacja prasowa
                                                                                                                                                                                                                                                   Kraków, 24 stycznia 2013

 

InPost szykuje kolejne ułatwienia dla użytkowników Paczkomatów!

 

Automat modułowy V generacji zintegrowany z bankomatem NCR

 

Grupa Integer.pl podnosi funkcjonalność Paczkomatów InPost! Najnowsze automaty modułowe V serii - w pełni zintegrowane z bankomatami firmy NCR, światowego lidera w zakresie produkcji bankomatów oraz urządzeń samoobsługowych - łączą dotychczasową funkcjonalność w zakresie całodobowego nadawania i odbierania przesyłek z usługami finansowymi. W efekcie użytkownicy zyskają możliwość korzystania z Paczkomatu bezpośrednio przez interfejs bankomatu. Pozwoli to nie tylko na łatwy i szybki odbiór paczki, ale również dokonanie płatności za usługę i wypłatę gotówki na poziomie jednego automatu.

 

 

Ponadto, od stycznia 2013 roku NCR odpowiedzialny jest za obsługę serwisową ponad 250 z 650 Paczkomatów InPost działających na polskim rynku z opcją rozszerzenia w II połowie roku współpracy w tym zakresie o takie kraje, jak: Czechy, Węgry, Wielka Brytania i Rosja. Równolegle Grupa Integer.pl jest w trakcie zawierania umów z największymi sieciami bankomatów w Wielkiej Brytanii, a urządzenia będą dostępne na polskim oraz międzynarodowym rynku już w pierwszym kwartale 2013 roku.

 

Integracja Paczkomatu z bankomatem jest realizowana wspólnie przez Grupę Integer.pl oraz firmę NCR. Dzięki temu z poziomu monitora bankomatuwspólnego dla obu terminali – możliwa będzie realizacja usług kurierskich i finansowych. Dodatkowo, modułowa konstrukcja automatów Grupy Integer.pl umożliwia – poza instalowaniem zintegrowanych już urządzeń - dołączenie do funkcjonujących bankomatów firmy NCR dowolnej liczby skrytek depozytowych, służących do nadawania i odbierania przesyłek. Nowa funkcjonalność technologiczna Paczkomatów InPost daje Grupie Integer.pl perspektywę dostępu do tysięcy dodatkowych lokalizacji tylko w samej Europie w ramach istniejącej sieci bankomatów NCR, obsługujących aktualnie wielomilionową rzeszę klientów.

 

Grupa Integer.pl zarządza drugą co do wielkości na świecie siecią około 1,4 tys. Paczkomatów brandowanych marką EasyPack, oferując usługi paczkomatowe w 13 – poza Polską – krajach. Całodobowa opcja nadawania i odbierania przesyłek jest już – lub będzie w najbliższym czasie – dostępna dla mieszkańców: Brazylii, Chile, Arabii Saudyjskiej, Australii, Estonii, Litwy, Łotwy, Rosji, Hiszpanii, Cypru, Irlandii, Czech i Słowacji. Do końca 2013 roku na zagranicznych rynkach funkcjonować będzie 5 tys., a w 2016 roku już 16 tys. Paczkomatów InPost. Projekt międzynarodowej ekspansji – wyceniany na 300 mln euro - realizowany jest przez Grupę Integer.pl wspólnie z PineBridge Investments, globalnym funduszem private equity.

 

Współpraca z firmą NCR - światowym liderem w dziedzinie produkcji bankomatów - jest z naszej perspektywy ogromnym osiągnięciem biznesowym. Wspólny projekt – na tak zaawansowanym technologicznie poziomie – jest również potwierdzeniem tego, że Grupa Integer.pl za pośrednictwem Paczkomatów InPost oferuje produkt porównywalny pod względem funkcjonalności, jak też dostępności i bezpieczeństwa transakcji do powszechnie używanych na całym świecie bankomatów. Dzisiaj już nikt nie wyobraża sobie wypłaty gotówki jedynie w oddziałach bankowych. Podobnie jest z Paczkomatami tyle, że w odniesieniu do nadawania i odbierania przesyłek w stacjonarnych punktach pocztowych. Jesteśmy przekonani, że już niebawem Paczkomaty® InPost zdobędą na rynku taką samą popularność, zwłaszcza dzięki zintegrowaniu naszych urządzeń z bankomatami firmy NCR - zapowiada Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl.

 

Współpraca Grupy Integer.pl z rynkowym liderem w zakresie produkcji bankomatów i urządzeń samoobsługowych obejmuje także usługi utrzymania sieci, które świadczone będą przez wykwalifikowany personel NCR. Inżynierowie korzystać będą z części zamiennych dostarczonych przez firmę InPost wprost do serwisowanego urządzenia. Tym samym naprawa uszkodzonych Paczkomatów odbywać się będzie w oparciu o infrastrukturę logistyczną Grupy Integer.pl.

 

Pilotażowa współpraca Grupy Integer.pl z firmą NCR - połączona ze szkoleniem inżynierów – trwa w wybranych lokalizacjach już od grudnia 2012 roku. Rozpoczęcie wspólnego projektu w pełnym zakresie zaplanowane jest na pierwszy kwartał 2013 roku. Ponadto, usługi serwisowe zostaną rozszerzone w drugiej połowie 2013 roku na Czechy i Węgry, a później - wraz z prognozowanym przez InPost wejściem do kolejnych krajów – obejmą także m.in.: Wielką Brytanię i Rosję.

 

Równolegle InPost pilotażowo wdraża na europejskich rynkach automatyczne terminale pocztowe, łączące funkcjonalność paczkomatu, listomatu i bankomatu, które w przyszłości mogązastąpić tradycyjne placówki pocztowe. Projekt realizowany jest również wspólnie z firmą NCR. Pierwsze terminale pojawią się na zagranicznych rynkach jeszcze w 2013 roku.

 

Więcej informacji dostępnych jest na: www.paczkomaty.pl, www.easypack24.eu, www.inpost.pl, www.integer.pl, a także na blogu: http://blog.inpost.pl/ i profilu Paczkomatów na Facebooku

Nasze marki

  • InpostInpost
  • Inpost PaczkomatyInpost Paczkomaty
  • Inpost FinanseInpost Finanse
  • easypackeasypack