Kontakt

Kontakt

INTEGER.pl SA
ul. Wielicka 28,
30-552 Kraków

tel. 12 619 98 00,
fax 12 619 98 01

15 Kwietnia 2008

InPost wspiera działania charytatywne

InPost - pierwszy niezależny operator pocztowy o zasięgu ogólnokrajowym, należący do grupy kapitałowej Integer.pl - aktywnie wspiera działania charytatywne. Oprócz wsparcia finansowego dwóch Fundacji - "Akogo?" Ewy Błaszczyk oraz "Mimo Wszystko" Anny Dymnej, firma prowadzi kampanie informacyjne dla pracowników oraz angażuje się w akcję promującą przekazywanie 1% podatku na organizacje pożytku publicznego.

Firma InPost prowadzi kampanię informacyjną wśród pracowników w związku ogólnopolską akcją społeczną dotyczącą przekazywania 1% podatku na cele statutowe organizacji pożytku publicznego. Zarząd spółki skierował do wszystkich zatrudnionych w firmie list informujący o możliwości wsparcia Fundacji "Akogo?" oraz "Mimo Wszystko", zachęcając jednocześnie do udziału w projekcie. Ponadto, na stronie www.inpost.pl zamieszczone zostały banery Fundacji, które promują działania organizacji i jednocześnie informują o możliwości ich wsparcia przez przekazywanie 1% podatku. Banery zawieszone zostały na stronie internetowej w ramach współpracy pozafinansowej i są jednym z elementów działań podejmowanych na rzecz organizacji pożytku publicznego.

"Wiemy jak wielu nakładów potrzeba, aby móc dynamicznie się rozwijać i realizować swoje plany. Chcemy, aby taką możliwość otrzymały również instytucje, które same niosą pomoc innym. Współpraca z organizacjami pożytku publicznego przynosi nam wiele satysfakcji - poczucie, że możemy wesprzeć działania Fundacji i aktywnie uczestniczyć w realizacji ich celów to dla nas niezwykłe doświadczenie. Mamy nadzieję, że nasza pomoc umożliwi Fundacjom "Akogo?" oraz "Mimo Wszystko" wprowadzanie w życie nowych projektów i podejmowanie kolejnych wyzwań" - mówi Rafał Brzoska, prezes zarządu InPost.

W styczniu 2008 InPost podpisał z Fundacją kolejną umowę o współpracy, która będzie kontynuacją dotychczasowych działań prowadzonych na rzecz Fundacji od lipca 2007 roku. W ramach współpracy z Fundacją Ewy Błaszczyk "Akogo?" InPost wspiera budowę kliniki "Budzik" - wzorca przy Rehabilitacji Neurologicznej w Centralnym Szpitalu Dziecięcym w Polsce. Z każdego sprzedanego znaczka InPost na pomoc Fundacji zostanie przekazany 1 grosz.

"Jest nam niezmiernie miło, że możemy kontynuować naszą współpracę z InPost. Podpisanie kolejnej umowy dowodzi tego, że dotychczas prowadzone działania były dla obu stron niezwykle owocne. Liczymy, że InPost swoim zaangażowaniem i chęcią współpracy będzie nadal pomagał nam w budowie Kliniki "Budzik" - dodaje Anna Krzysztofowicz, dyrektor Fundacji "Akogo?".

InPost aktywną działalność charytatywną rozpoczął w czerwcu 2007 roku. Od tego czasu współpracuje z Fundacją Anny Dymnej, na rzecz której, firma przekazuje każdy 1 grosz od sprzedanej koperty lub wysłanej za pośrednictwem InPost paczki. W ten sposób InPost dofinansowuje budowę ośrodka dla osób niepełnosprawnych w Radwanowicach.
Więcej informacji o Fundacjach można znaleźć na stronach internetowych: www.akogo.pl i www.mimowszystko.org

Informacje o Grupie Integer.pl:
Integer.plSA jest liderem na rynku kolportażu reklamowych przesyłek bezadresowych i adresowych. Firma posiada 75 oddziałów regionalnych, 15 magazynów centralnych spełniających wszelkie wymagania transportowe, 42 magazyny regionalne i 91 punktów przeładunkowych, a kurierzy Integera dostarczają przesyłki w ponad 500 miastach w Polsce. Na rzecz spółki pracuje łącznie 7300 osób. Średnio miesięcznie firma kolportuje od 65 do 75 mln sztuk ulotek i druków reklamowych. Dzięki nowoczesnej i rozbudowanej infrastrukturze - dopasowanej do prowadzonej działalności - Integer.pl gwarantuje w ciągu 48 godzin wsparcie logistyczne na transport 150 ton materiałów do każdego miejsca w Polsce.

Integer.pl współpracuje z największymi sieciami handlowymi w Polsce, takimi jak: Auchan, Elea, Leclerc, Lidl, Plus Discount czy Real.

Firma jest laureatem prestiżowej nagrody "Gazele Biznesu". Wyróżnienia otrzymują dynamicznie rozwijające się spółki krajowe, które osiągają dobre wyniki finansowe i są rzetelnym partnerem w biznesie. Firma jest także dwukrotnym laureatem programu "Jakość Roku 2006" i "Jakość Roku 2007"  w kategorii "Usługi". Integer.pl posiada również Certyfikat Jakości ISO 9001.

Więcej informacji o firmach znajdą Państwo na stronach www.integer.pl

InPost Usługi Pocztowe jest największym niezależnym operatorem pocztowym o zasięgu ogólnopolskim, należącym do grupy kapitałowej Integer.pl, notowanej od 2007 roku na GPW. InPost świadczy usługi pocztowe na skalę ogólnokrajową od listopada 2006 roku w obszarze przesyłek o masie powyżej 50 g.

InPost dysponuje własnym zapleczem techniczno-logistycznym umożliwiającym prowadzenie działalności o ogólnopolskim zasięgu. Obecnie spółka posiada swoje przedstawicielstwa w 157 miastach Polski. Zgodnie ze strategią rozwojową, do końca 2007 roku firma będzie obecna na terenie całego kraju - w 200 miastach Polski. Cele strategiczno-rozwojowe InPost zakładają ponadto wprowadzanie 5 nowych usług rocznie.Docelowo - w 2008 roku - spółka będzie dysponować paletą 15 produktów z branży pocztowej i wprowadzi obsługę przesyłek międzynarodowych. Wśród nowych usług znajdą się także:paczka pobraniowa czyusługi ukierunkowane na e-handel.

www.inpost.pl, Infolinia: 0 801 400 100

InPost Finanse - oferuje usługi finansowe dla klientów indywidualnych oraz masowych. Budowa sieci odbywa się w oparciu o dotychczasowe Punkty Obsługi Klienta InPost, przejęcia istniejących punktów w małych sieciach franczyzowych oraz wykorzystanie istniejących punktów kasowych, np.: spółdzielni mieszkaniowych, wodociągów, gazowni, zakładów energetycznych, itp.

Usługi oferowane w ramach InPost Finanse to m.in.: wpłaty za rachunki (np. za media), nadawanie przekazów pieniężnych krajowych i zagranicznych,sprzedaż produktów niematerialnych oraz sprzedaż prostych produktów pośrednictwa finansowego: ubezpieczenie, pożyczka, karta kredytowa, itp.

Docelowo, dzięki połączeniu zakresu usług pocztowych i pośrednictwa finansowego, klient indywidualny będzie miał możliwość dokonania wpłat pieniężnych, opłat za rachunki, itp. również w miejscu zamieszkania korzystając z usług listonosza.

Więcej informacji o firmach znajdą Państwo na stronachwww.infinanse.pl

Nasze marki

  • InpostInpost
  • Inpost PaczkomatyInpost Paczkomaty
  • Inpost FinanseInpost Finanse
  • easypackeasypack