Kontakt

Kontakt

INTEGER.pl SA
ul. Wielicka 28,
30-552 Kraków

tel. 12 619 98 00,
fax 12 619 98 01

InPost wspiera ogólnokrajową akcję wymiany skrzynek pocztowych

28 Marca 2007

InPost wspiera ogólnokrajową akcję wymiany skrzynek pocztowych

InPost – pierwszy niezależny operator pocztowy o zasięgu ogólnokrajowym, należący do grupy kapitałowej INTEGER.pl SA planującej w  2007 roku wejście na GPW – wychodząc naprzeciw trudnościom związanym z obowiązkową wymianą skrzynek pocztowych, rozszerzył swoją ofertę o świadczenie usług związanych z produkcją i montażem Euroskrzynek. Zgodnie z ustawodawstwem Unii Europejskiej, jak również obowiązującą od stycznia 2007 roku częściową liberalizacją prawa pocztowego, Polska do 24 sierpnia 2008 zobowiązana jest do wymiany skrzynek pocztowych na euroskrzynki spełniające standardy unijne. Za wymianę skrzynek odpowiedzialni są właściciele, współwłaściciele lub zarządcy nieruchomości (art.  37 ustawy z 12 czerwca 2003 r. Prawa pocztowego).

W Polsce zaledwie kilka procent skrzynek, z których wyjmujemy codziennie listy, to tzw. euroskrzynki umożliwiające dostęp wszystkim działającym na rynku operatorom pocztowym. Dotychczasowe skrzynki stanowią własność Poczty Polskiej, co sprawia, że wyłącznie ona może z nich korzystać. Sytuacja taka sprzyja działaniom monopolistycznym i ogranicza prawo obywateli do korzystania z usług innych operatorów pocztowych, dlatego też firma InPost - będąca alternatywą dla operatora narodowego - postanowiła wziąć czynny udział w ogólnokrajowej akcji wymiany skrzynek pocztowych.

InPost podejmuje współpracę ze spółdzielniami mieszkaniowymi, wspólnotami oraz osobami prywatnymi przy wymianie skrzynek, co ma ułatwić im sprostanie wymaganiom stawianym przez prawo unijne. Już dziś znamy opinię prawników potwierdzającą, iż inni operatorzy będą mogli wytoczyć proces tym administratorom, którzy nie będą dysponowali euroskrzynkami po 24 sierpnia 2008 roku. Dlatego postanowiliśmy wesprzeć ich działania w tym zakresie. Mamy nadzieję, że z sukcesem” – mówiRafał Brzoska, Prezes Zarządu  InPost.

InPost oferuje swoim Klientom produkty wysokiej jakości odpowiadające standardom technicznym obowiązującym w Unii Europejskiej. Konkurencyjna oferta cenowa firmy InPost sprawia, że jednostkowy koszt zakupu skrzynki dla jednego mieszkania wraz z jej montażem wynosi 39 PLN netto. Ponadto przy każdym dużym zleceniu przygotowywana jest każdorazowo specjalna propozycja cenowa.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.inpost.pl/euroskrzynki.

Informacje dodatkowe:

22 marca 2007 roku InPost poinformował, że usługi pocztowe świadczone przez firmę cieszą się dużym zainteresowaniem Internautów. Wyniki sondy internetowej zamieszczonej na stronie www.inpost.pl wskazują, że niemal 88% Internautów często korzysta z tradycyjnego sposobu nadawania korespondencji, a 91% z nich opowiada się za liberalizacją rynku usług pocztowych.

Mimo stałego rozwoju technologii i niemal powszechnego dostępu do Internetu, w tym poczty elektronicznej, okazuje się, że zainteresowanie pocztą tradycyjną nie spada. Wyniki sondy wskazują, że największą popularnością wśród Internautów cieszą się listy polecone oraz paczki. Ponadto 77,3% z nich deklaruje, że wysyła tradycyjne kartki świąteczne.

Szersze informacje dostępne są na stronie: www.inpost.pl

InPost jest pierwszym niezależnym operatorem pocztowym o zasięgu ogólnopolskim, należącym do grupy kapitałowej INTEGER.pl SA planującej w 2007 roku wejście na GPW. Rozpoczął świadczenie usług pocztowych na skalę ogólnokrajową jesienią 2006 roku. W związku z częściową liberalizacją rynku usług pocztowych poza obszarem zastrzeżonym dla Poczty Polskiej - definiowanym przez Ustawę Prawo Pocztowe z dn. z 12 czerwca 2003 r. - znalazły się przesyłki ważące od 50 do 350 g. W tym właśnie obszarze (przesyłki o masie powyżej 50 g) swoje usługi świadczy InPost.

Firma dysponuje własnym zapleczem techniczno-logistycznym umożliwiającym prowadzenie działalności o ogólnopolskim zasięgu. Obecnie spółka posiada swoje przedstawicielstwa w 87 miastach Polski oraz 800 Punktów Obsługi Klienta. Zgodnie ze strategią rozwojową, do końca 2007 r. firma będzie obecna na terenie całego kraju, w 110 miastach Polski poprzez sieć 1000 Punktów Obsługi Klienta.

InPost kieruje swoją ofertę zarówno do klientów masowych (korporacyjnych), jak i indywidualnych. Propozycją firmy są zupełnie nowe, kompleksowe usługi pocztowe odpowiadające wysokim wymaganiom odbiorców. Terminowość, jakość serwisu i atrakcyjne ceny determinują filozofię biznesową firmy InPost.

Więcej informacji o firmach znajdą Państwo na stronach www.inpost.pl

INTEGER.plSA jest liderem na rynku kolportażu reklamowych przesyłek bezadresowych i adresowych. Firma posiada 75 oddziałów regionalnych. Codziennie kurierzy INTEGERA dostarczają przesyłki w ponad 500 miastach w Polsce. Na rzecz spółki pracuje łącznie 7300 osób. Średnio miesięcznie firma kolportuje od  50 do 70 mln sztuk ulotek i druków reklamowych. INTEGER.pl SA posiada tytuł „Jakość Roku 2006” przyznany przez Polskie Centrum Badań i Certyfikacji oraz Certyfikat Jakości ISO 9001.

W 2007 roku spółka planuje swój debiut na warszawskiej giełdzie.

Więcej informacji o firmach znajdą Państwo na stronach www.integer.pl.

Nasze marki

  • InpostInpost
  • Inpost PaczkomatyInpost Paczkomaty
  • Inpost FinanseInpost Finanse
  • easypackeasypack