Kontakt

Kontakt

INTEGER.pl SA
ul. Wielicka 28,
30-552 Kraków

tel. 12 619 98 00,
fax 12 619 98 01

InPost wśród laureatów "Ten, który zmienia polski przemysł"

11 Stycznia 2013

Informacja prasowa
                                                                                                                                                                                                                                                   Kraków, 11 stycznia 2013

 

InPost wśród laureatów "Ten, który zmienia polski przemysł"

 

Innowacyjność we wszystkich aspektach działania, nieobecna dotąd na rynku pocztowym, wizjonerskie postrzeganie branży, promocja Polski na arenie międzynarodowej dzięki Paczkomatom® InPost oraz ogromny wkład w rozwój sektora pocztowo-kurierskiego – to osiągnięcia, dzięki którym InPost znalazł się w gronie firm ‘zmieniających polski przemysł’. Miesięcznik Nowy Przemysł i portal wnp.pl wybrali właśnie laureatów corocznego – trwającego od ponad 10 lat – konkursu, którego ideą jest wyróżnienie osób, firm, instytucji lub wydarzeń w istotnym stopniu wpływających na pozytywne zmiany w polskim przemyśle i całej gospodarce. Wręczenie wyróżnień odbędzie się 11 lutego 2013 roku w Warszawie podczas Forum ‘Zmieniamy Polski Przemysł’.

 

 

Wśród nagrodzonych tytułem „Ten, który zmienia polski przemysł” – poza InPost – znaleźli się także m.in.: Jan Kulczyk, BASF Polska, producenci taboru kolejowego: PESA i Newag, PG Silesia czy takie wydarzenia, jak: połączenie zakładów azotowych w Tarnowie i Puławach oraz mistrzostwa EURO 2012. Tytuły "Tego, który zmienia polski przemył" za rok 2012 zostały nadane według nowej formuły. Dotąd przy wyborze redakcję swoimi opiniami wspomagali laureaci wcześniejszych edycji wyróżnienia. Teraz swoich kandydatów wskazywali także użytkownicy portalu wnp.pl.

 

InPost, utworzony dzięki strategicznej i wielowymiarowej wizji biznesowej Rafała Brzoski, działa w jednym z kluczowych dla polskiej gospodarki – i jednocześnie zdominowanym do 31 grudnia 2012 roku przez dotychczasowego monopolistę Pocztę Polską – sektorze pocztowo-kurierskim. Firma oferuje również usługi dla dynamicznie rozwijającej się branży e-commerce, tworząc nową erę i wyznaczając nieznane dotąd standardy działalności polskich przedsiębiorstw na arenie międzynarodowej.

 

„To był bardzo dobry i niezwykle aktywny dla nas rok. W przeddzień liberalizacji sektora pocztowego w Polsce, do ostatniego momentu walczyliśmy o równouprawnienie i możliwość zrównoważonego rozwoju tego rynku. Jednocześnie intensywnie wdrażaliśmy na całym świecie - na mocy umów z międzynarodowymi partnerami - setki nowych Paczkomatów. W 2012 roku urządzenia te stanęły między innymi w Australii, Chile, Hiszpanii, w Czechach i na Słowacji, w Irlandii oraz na Łotwie. A już na początku 2013 roku rozpoczęliśmy realizację kontraktu na rzecz brazylijskiego operatora. Równocześnie wdrażamy na europejskich rynkach projekt bazujący na automatycznych terminalach pocztowych, które w przyszłości będą mogły zastępować tradycyjne placówki pocztowe. Tym bardziej cieszy nas fakt, że wyróżnienie miesięcznika ‘Nowoczesny Przemysł’ otrzymaliśmy właśnie za innowacyjność przejawianą na różnych poziomach działalności i dostosowaną do rzeczywistych oczekiwań rynku i klientów” – podsumowuje wyniki rankingu Rafał Brzoska, prezes InPost.

 

 

Strategia Grupy Integer.pl oparta jest na nowatorskich – nie wdrożonych dotychczas – rozwiązaniach, rewolucjonizujących nie tylko sferę biznesu, ale przede wszystkim sektor usług skierowanych do klienta indywidualnego. Grupa Integer.pl – m.in. dzięki Paczkomatom® InPost, czyli samoobsługowym automatom do nadawania i odbierania przesyłek, 7 dni w tygodniu, 24 h na dobę, w wybranej przez klienta lokalizacji – dokonała spektakularnego przełomu w mentalności i postrzeganiu przez Polaków rynku pocztowo-kurierskiego. Sektor ten od lat zaniedbywany był przez Pocztę Polską, dla której brak konkurencji był sprzyjającą okolicznością do rynkowej „bezczynności”, pogłębiającej wieloletnią stagnację w tej branży.

 

Paczkomaty® InPost są bez wątpienia jedną z najbardziej perspektywicznych polskich marek eksportowych, czego dowodzą podpisywane przez nas kontrakty na całym świecie. Nie mieliśmy wątpliwości, że oferowane przez nas rozwiązanie zawojuje całą Europę. Dzięki nim promujemy Polskę jako kraj innowacyjny i otwarty na nowe przedsięwzięcia biznesowe. Pokazujemy tym samym, że na globalnym rynku jest jeszcze wiele miejsce na nowatorskie usługi, które doskonale wpisują się wmakrogospodarcze trendy rynkowe” - dodaje Rafał Brzoska.

 

W październiku 2012 roku Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl znalazł się w prestiżowym gronie „Wizjonerów 2012”. W rankingu najbardziej wpływowych osobowości biznesu – stworzonym przez Dziennika Gazetę Prawną – poza Rafałem Brzoską uplasowali się również m.in.: Wojciech Sobieraj, prezes Alior Banku czy Herbert Wirth, prezes KGHM Polska Miedź.

 

Jednocześnie Grupa Integer.pl zdobyła w 2012 roku tytuł Ambasadora Polskiej Gospodarki 2012 w kategorii MARKA EUROPEJSKA. To prestiżowe wyróżnienie zostało przyznane spółce przez Business Centre Club. Patronat nad konkursem sprawowało Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

 

Więcej informacji dostępnych jest na: www.paczkomaty.pl, www.easypack24.eu, www.inpost.pl, www.integer.pl, a także na blogu: http://blog.inpost.pl/ i profilu Paczkomatów na Facebooku. Zapraszamy również na stronę:http://www.wnp.pl/wiadomosci/187692.html

Nasze marki

  • InpostInpost
  • Inpost PaczkomatyInpost Paczkomaty
  • Inpost FinanseInpost Finanse
  • easypackeasypack