Kontakt

Kontakt

INTEGER.pl SA
ul. Wielicka 28,
30-552 Kraków

tel. 12 619 98 00,
fax 12 619 98 01

03 Lutego 2009

InPost zmienia polski przemysł!

InPost - największy niezależny operator pocztowy o zasięgu ogólnokrajowym, należący do grupy kapitałowej Integer.pl - otrzymał tytuł "Tego, który zmienia polski przemysł", przyznawany przez Miesięcznik Gospodarczy "Nowy Przemysł". Firma została uhonorowana za skuteczne przełamywanie monopolu na rynku usług pocztowych. W uzasadnieniu podkreślono efektywność oraz szeroki zasięg prowadzonej na polskim rynku działalności. Forum "Zmieniamy Polski Przemysł" oraz wieczorna Gala, podczas której wręczone zostaną wyróżnienia odbędzie się dziś w Hotelu Sheraton w Warszawie.

 W ramach konkursu redakcja wyróżniła te firmy, których wpływ na przemiany ekonomiczne w 2008 roku był największy. W przypadku InPost kapituła podkreśliła wysoką dynamikę, odwagę i kreatywność charakteryzujące operatora w prowadzonej przez niego walce na wciąż ograniczonym i pełnym barier prawnych rynku. Firmę określono również mianem pioniera przecierającego szlak innym przedsiębiorcom, dla których prorynkowa aktywność i innowacyjna oferta InPost stanowią wzór oraz stwarzają nowe możliwości rozwoju.

"Głównym założeniem, na którym opieramy naszą działalność jest innowacyjne podejście do biznesu. Staramy się szybko i elastycznie reagować na potrzeby rynku proponując niestandardowe rozwiązania oraz stale rozbudowując pakiet oferowanych usług. Cieszę się, że podejmowana przez InPost Usługi Pocztowe aktywność w widoczny sposób wpływa na zmianę polskiego życia gospodarczego. Nie ustajemy w naszych działaniach, by borykający się z wieloma problemami sektor pocztowy w Polsceosiągnął międzynarodowe standardy, a Klient miał poczucie wyboru, bezpieczeństwa oraz wysokiej jakości świadczonych na jego rzecz usług" - powiedział Rafał Brzoska, prezes InPost.

Program "Zmieniamy Polski Przemysł"realizowany jest już od dziewięciu lat. Celem projektu jest promowanie inicjatyw na rzecz rozwoju polskiej gospodarki oraz kreowanie idei nowoczesnych i konkurencyjnych przedsiębiorstw. W ramach programu organizowanych jest również szereg konferencji, debat publicznych oraz spotkań z mediami pod wspólnym tytułem "Zmieniamy Polski Przemysł".Podczas corocznej realizacji projektu organizatorzy zwracają uwagę publiczną na sprawy ważne dla gospodarki, promują działania korzystne ekonomicznie oraz piętnują to, co stoi na drodze do dalszego rozwoju. Pan Prezes Brzoska przyłączy się do debaty w charakterze panelisty podczas sesji "Zarządzanie".

Otrzymany przez InPost tytuł jest kolejnym wyróżnieniem prowadzonej przez firmę działalności. O wysokim poziomie i zakresie świadczonych przez operatora usług dowodzą liczne krajowe i zagraniczne wyróżnienia. InPost jestlaureatem konkursu TERAZ POLSKA w kategorii Najlepsze Usługi za całokształt działań prowadzonych na rynku pocztowym. Firma znalazła się również w groniePrzedsiębiorstw Fair Play, czyli firm działających zgodnie z prawem i zasadami etyki,została nominowana do tytułuPrzedsiębiorca Roku 2008 w kategorii Usługioraz otrzymała nagrodę w ogólnopolskim konkursie Medal Europejskipromującym spółki, które w biznesie i zarządzaniu kierują się najwyższymi standardami jakości. Działalność operatora została także doceniona przez międzynarodowych ekspertów z branży nominacją w konkursieWorld Mail Awards 2008 w kategorii Wzrost.

InPost - w ramach dywersyfikacji oferty produktowej - zaangażował się w innowacyjny na polskim rynku projekt poczty hybrydowej. Spółka - we współpracy z krakowską firmą outsourcingową Fibra-Hallo.pl - w III kwartale 2009 roku będzie uczestniczyła w nowatorskim procesie kompleksowej obsługi korespondencji. Usługa skierowana jest do klientów indywidualnych oraz biznesowych. Rozwiązaniełączyfunkcjonalność poczty elektronicznej i cechy tradycyjnych usługpocztowych i poligraficznych.Dzięki zastosowanemu systemowi IT działalność wielu przedsiębiorstw zostanie zoptymalizowana pod względem kosztów, czasu i zasobów zaangażowanych w proces przygotowania i wysyłania korespondencji.

Informacje o Grupie Integer.pl:
Integer.plSA jest liderem na rynku kolportażu reklamowych przesyłek bezadresowych i adresowych. Firma posiada 75 oddziałów regionalnych, 15 magazynów centralnych spełniających wszelkie wymagania transportowe, 42 magazyny regionalne i 91 punktów przeładunkowych, a kurierzy Integera dostarczają przesyłki w ponad 500 miastach w Polsce. Na rzecz spółki pracuje łącznie 7300 osób. Średnio miesięcznie firma kolportuje od 65 do 75 mln sztuk ulotek i druków reklamowych. Dzięki nowoczesnej i rozbudowanej infrastrukturze - dopasowanej do prowadzonej działalności - Integer.pl gwarantuje w ciągu 48 godzin wsparcie logistyczne na transport 150 ton materiałów do każdego miejsca w Polsce.

Integer.pl współpracuje z największymi sieciami handlowymi w Polsce, takimi jak: Auchan, Elea, Leclerc, Lidl, Plus Discount czy Real.

Firma jest laureatem prestiżowej nagrody "Gazele Biznesu". Wyróżnienia otrzymują dynamicznie rozwijające się spółki krajowe, które osiągają dobre wyniki finansowe i są rzetelnym partnerem w biznesie. Firma jest także dwukrotnym laureatem programu "Jakość Roku 2006" i "Jakość Roku 2007"  w kategorii "Usługi". Integer.pl posiada również Certyfikat Jakości ISO 9001.

Więcej informacji o firmach znajdą Państwo na stronach www.integer.pl

InPost Usługi Pocztowe jest największym niezależnym operatorem pocztowym o zasięgu ogólnopolskim, należącym do grupy kapitałowej Integer.pl, notowanej od 2007 roku na GPW. InPost świadczy usługi pocztowe na skalę ogólnokrajową od listopada 2006 roku w obszarze przesyłek o masie powyżej 50 g.

InPost dysponuje własnym zapleczem techniczno-logistycznym umożliwiającym prowadzenie działalności o ogólnopolskim zasięgu. Obecnie spółka posiada swoje przedstawicielstwa w wielu miastach na terenie całej Polski. Zgodnie ze strategią rozwojową, do końca 2008 roku firma będzie obecna na terenie całego kraju - w 200 miastach Polski przez sieć 800 Punktów Obsługi Klienta. Cele strategiczno-rozwojowe InPost zakładają ponadto wprowadzanie 5 nowych usług rocznie.Docelowo - w 2008 roku - spółka będzie dysponować paletą 15 produktów z branży pocztowej i wprowadzi obsługę przesyłek międzynarodowych. Wśród nowych usług znajdą się także: paczka pobraniowa czyusługi ukierunkowane na e-handel.

InPost jest laureatem XVIII edycji konkursu TERAZ POLSKA. Firmę nagrodzono w kategorii Najlepsze Usługi za całokształt działań prowadzonych na rynku pocztowym..

 

www.inpost.pl, Infolinia: 0 801 400 100

InPost Finansew 50,2% należy do Grupy Kapitałowej Integer.pl. Pozostałe udziały posiada AQMET Nowiński sp. jawna.

Firma oferuje usługi finansowe dla klientów indywidualnych oraz masowych. Budowa sieci odbywa się w oparciu o dotychczasowe Punkty Obsługi Klienta InPost, przejęcia istniejących punktów w małych sieciach franczyzowych oraz wykorzystanie istniejących punktów kasowych, np.: spółdzielni mieszkaniowych, wodociągów, gazowni, zakładów energetycznych, itp.

Usługi oferowane w ramach InPost Finanse to m.in.: wpłaty za rachunki (np. za media), nadawanie przekazów pieniężnych krajowych i zagranicznych, sprzedaż produktów niematerialnych oraz sprzedaż prostych produktów pośrednictwa finansowego: ubezpieczenie, pożyczka, karta kredytowa, itp.

Ponadto, spółka świadczy usługi outsorcingowe skierowane do banków oraz instytucji finansowych. W ramach specjalnej oferty InPost Finanse proponuje także klientom indywidualnym sprzedaż produktów bankowych i pożyczkowych za pośrednictwem listonoszy spółki InPost.
Docelowo, dzięki połączeniu zakresu usług pocztowych i pośrednictwa finansowego,klient indywidualny będzie miał możliwość dokonania wpłat pieniężnych, opłat za rachunki, itp. również w miejscu zamieszkania korzystając z usług listonosza.

Klienci InPost Finanse mogą korzystać z usług firmy w 100 Punktach Obsługi Klienta.

Więcej informacji o firmach znajdą Państwo na stronachwww.infinanse.pl

Nasze marki

  • InpostInpost
  • Inpost PaczkomatyInpost Paczkomaty
  • Inpost FinanseInpost Finanse
  • easypackeasypack