Kontakt

Kontakt

INTEGER.pl SA
ul. Malborska 130,
30-624 Kraków

tel. 12 619 98 00,
fax 12 619 98 01

Integer.pl Gepardem Biznesu województwa małopolskiego!

09 Czerwca 2010

Kraków, 9 czerwca 2010

 

Integer.pl Gepardem Biznesu województwa małopolskiego!

 

Rosnąca wartość spółki doceniona w kolejnym rankingu
 

Integer.pl – czołowa polska grupa pocztowa i niezależny operator finansowy – znalazł się w gronie małopolskich Gepardów Biznesu. O wyróżnieniu zadecydowała wysoka dynamika przychodów i zysku netto spółki w latach 2006-2008. Ranking przeprowadził Instytut Lokalnego Biznesu we współpracy z Wywiadownią Handlową InfoCredit. Podsumowanie wyników zestawienia odbędzie się 30 czerwca 2010 w Krakowie podczas Konferencji Lokalnego Biznesu Województwa Małopolskiego. Patronat honorowy nad spotkaniem objął Marszałek Województwa Małopolskiego, Marek Nawara.

 

Instytut Lokalnego Biznesu wspiera rozwój przedsiębiorczości promując firmy i instytucje finansowe najbardziej zaangażowane w poprawę koniunktury w poszczególnych regionach kraju. Organizacja aktywizuje również przedsiębiorców i samorządy do zacieśniania wzajemnej współpracy na rzecz wzrostu wartości gospodarczej polskich województw.

 

„Ranking Instytutu Lokalnego Biznesu uwzględnia początek naszej działalności. Miejsce w gronie kluczowych przedsiębiorców Małopolski o największej dynamice rozwoju jest zatem dla nas tym bardziej znaczące. Strategia rozwoju przez innowacje oraz wyznaczanie trendów w sektorze pocztowo-kurierskim zapewniają nam stały wzrost wartości rynkowej. Rozszerzamy zakres prowadzonej działalności o nowe segmenty oraz rozwijamy współpracę międzynarodową nie pozostając przy tym obojętnym na ekonomiczny rozwój naszego regionu. Czujemy się mocno związani z Małopolską, dlatego w planowaniu i realizacji kolejnych przedsięwzięć mamy na względzie zmniejszanie bezrobocia, a tym samym wzrost atrakcyjności gospodarczej całego województwa”– powiedział Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl.

 

Dynamiczny rozwój Grupy oraz rosnącą wartość giełdową Integer.pl doceniają krajowe i międzynarodowe instytucje. W maju 2010 Integer.pl znalazł się wśród Pereł Polskiej Giełdy – w zestawieniu najbardziej wartościowych spółek na warszawskiej giełdzie, przygotowanym przez Gazetę Giełdy „Parkiet”. Firma uplasowała się na 79. pozycji z 348. O jej miejscu w rankingu zadecydowały dobre wyniki finansowe w latach 2007-2009 (przychody, zysk, rentowność kapitału, stopa zmiany kapitalizacji), wartość rynkowa oraz dynamiczny wzrost cen akcji spółki.

 

Ponadto, Integer.pl został nagrodzony przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) w konkursie Efektywny przedsiębiorca/firma. Spółkę doceniono za największą skuteczność w wykorzystywaniu wsparcia finansowego, pozyskanego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka na lata 2004-2006 oraz 2007-2013. Celem rankingu jest popularyzacja nowoczesnych i innowacyjnych rozwiązań w biznesie – realizowanych dzięki funduszom unijnym, pozyskanym przez krajowe przedsiębiorstwa przy wsparciu PARP. Inicjatywa ma również za zadanie wskazać firmy, które wykorzystały pozyskane środki w sposób najbardziej efektywny.

 

Sukces spółek z Grupy Integer.pl jest efektem elastycznego podejścia do prowadzonego biznesu oraz odważnych i szybkich decyzji w zależności od zmieniających się warunków rynkowych. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii oraz niespotykanych na krajowym rynku rozwiązań, Grupa skutecznie zmienia wizerunek polskiej branży pocztowo-kurierskiej. Aktywna polityka biznesowa i dobre wyniki finansowe w I kwartale 2010 roku stanowią fundament dla dynamicznego wzrostu wartości przedsiębiorstwa w kolejnych latach.

 

Więcej informacji o Grupie Integer.pl dostępnych jest na: www.integer.pl, www.inpost.pl, www.paczkomaty.pl oraz www.mobilneplatnosci.pl, a także na blogu: http://blog.inpost.pl/

 

Informacje o Grupie Integer.pl:

 

INTEGER.PL – KOLPORTAŻ RZETELNY

 

Integer.pl jest liderem na rynku kolportażu reklamowych przesyłek bezadresowych i adresowych. Posiada 109 oddziałów regionalnych i 1 magazyn centralny w Piotrkowie Trybunalskim. Kurierzy Integer.pl dostarczają przesyłki w ponad 500 miastach w Polsce. Średnio miesięcznie firma kolportuje ok. 90 mln sztuk ulotek i druków reklamowych. Dzięki nowoczesnej i rozbudowanej infrastrukturze – dopasowanej do prowadzonej działalności – Integer.pl jest w stanie w ciągu 48 godzin zapewnić wsparcie logistyczne na transport 150 ton materiałów do każdego miejsca w Polsce. Integer.pl współpracuje z największymi sieciami handlowymi w Polsce, takimi jak: Auchan, Elea, Leclerc, Lidl czy Real. Firma świadczy usługi także na rzecz instytucji finansowych i telekomunikacyjnych.

 

Od października 2007 roku Integer.pl jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Pozyskane z publicznej emisji akcji spółki Integer.pl środki zostały przeznaczone na rozwój i unowocześnianie usług oferowanych przez firmę.

 

Integer.pl jest zdobywcą statuetki Byka i Niedźwiedzia w kategorii Najlepsza inwestycja w spółkę giełdową w 2008 roku. Wyróżnienie przyznawane przez gazetę „Parkiet” skierowane jest do instytucji i profesjonalistów, którzy przyczyniają się do rozwoju, upowszechniania i poszerzania rynku kapitałowego. Firma jest również laureatem prestiżowej nagrody „Gazele Biznesu” dla dynamicznie rozwijających się spółek krajowych, które osiągają dobre wyniki finansowe i są rzetelnym partnerem w biznesie. Integer.pl otrzymał także „Złotą Nagrodę” jako trzykrotny laureat „Jakości Roku”, konkursu organizowanego przez Polskie Centrum Badań i Certyfikacji przy współpracy z Gazetą Prawną. W uzasadnieniu podkreślono nieustanne dążenie do doskonalenia polityki jakościowej firmy.

 

Integer.pl działa zgodnie z Certyfikatem Jakości ISO 9001.

 

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie www.integer.pl

 

INTEGER.UA

 

Spółka Integer.ua rozpoczęła działalność na rynku ukraińskim w styczniu 2009 roku. Firma realizuje usługi w zakresie kolportażu reklamowych druków bezadresowych, przeznaczonego głównie dla klientów biznesowych (instytucjonalnych), w tym m.in. sieci handlowych. Celem strategicznym ukraińskiej spółki jest zdobycie 10-15% udziałów w sektorze kolportażu druków bezadresowych na tym rynku.

 

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie www.integer.pl/ua

 

INPOST NOWOCZESNA POCZTA

 

InPost jest największym niezależnym operatorem pocztowym o zasięgu ogólnopolskim. Świadczy usługi pocztowe na skalę ogólnokrajową od listopada 2006 roku w obszarze przesyłek o masie powyżej 50 g.

 

InPost dysponuje własnym zapleczem techniczno-logistycznym umożliwiającym prowadzenie działalności o ogólnopolskim zasięgu. Zgodnie ze strategią rozwojową, w 2010 roku firma będzie obecna na terenie całego kraju – w 230 miastach Polski przez sieć 900 Punktów Obsługi Klienta. Priorytetem spółki są inwestycje w nowoczesne technologie. InPost chętnie wprowadza nowe udogodnienia, które mogą przyczynić się do zwiększenia dostępności i jakości świadczonych usług. Wśród nowych usług znajdą się m.in.: poczta hybrdowa czy mobilne płatności.

 

InPost jest laureatem XIX edycji konkursu TERAZ POLSKA. Firmę nagrodzono w kategorii Najlepsze Usługi za śledzenie przesyłek on-line.

 

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie www.inpost.pl

 

INPOST PACZKOMATY

 

InPost Paczkomaty jest najmłodszą spółką wchodzącą w skład Grupy Integer.pl, powołaną do życia w listopadzie 2008 roku. Firma jest odpowiedzialna za zarządzanie projektem i serwisowaniem rewolucyjnych na polskim rynku paczkomatów – sterowanych automatycznie urządzeń, w których możliwy jest odbiór zakupów dokonanych on-line o dowolnej porze przez całą dobę, 7 dni w tygodniu.

 

Dzięki wprowadzeniu nowego rozwiązania przez InPost, większość występujących obecnie wad tradycyjnych usług kurierskich została wyeliminowana, a użytkownicy sieci zyskali profesjonalną i bezpieczną usługę będącą olbrzymim ułatwieniem w ich codziennych e-zakupach.

 

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie www.paczkomaty.pl

 

INPOST FINANSE

 

InPost Finanse – spółka należąca do grupy kapitałowej Integer.pl – oferuje usługi finansowo-ubezpieczeniowe dla klientów indywidualnych oraz masowych. Budowa sieci odbywa się w oparciu o dotychczasowe Punkty Obsługi Klienta InPost, przejęcia istniejących punktów w małych sieciach franczyzowych oraz wykorzystanie istniejących punktów kasowych, np.: spółdzielni mieszkaniowych, wodociągów, gazowni, zakładów energetycznych, itp.

 

Usługi oferowane w ramach InPost Finanse to m.in.: wpłaty za rachunki (np. za media), nadawanie przekazów pieniężnych krajowych i zagranicznych, sprzedaż produktów niematerialnych oraz sprzedaż prostych produktów pośrednictwa finansowego: ubezpieczenie, pożyczka, karta kredytowa, itp.

 

Ponadto, spółka świadczy usługi outsourcingowe skierowane do banków oraz instytucji finansowych. W ramach specjalnej oferty InPost Finanse proponuje także klientom indywidualnym sprzedaż produktów bankowych i pożyczkowych za pośrednictwem listonoszy spółki InPost.

 

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie www.infinanse.pl

 

INPOST LOGISTYKA

 

Działalność spółki InPost Logistyka związana jest z procesami logistycznymi (magazynowanie, transport, sortownie) w obrębie całej Grupy kapitałowej Integer.pl. Spółka odpowiada m.in. za funkcjonowanie centrum logistycznego-w Piotrkowie Trybunalskim, optymalizację kosztów z tym związanych oraz współpracuje z podmiotami zewnętrznymi w zakresie zabezpieczania i plombowania przesyłek.

 

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie www.inpost.pl

 

Nasze marki

  • InpostInpost
  • Inpost PaczkomatyInpost Paczkomaty
  • Inpost FinanseInpost Finanse
  • easypackeasypack