Kontakt

Kontakt

INTEGER.pl SA
ul. Wielicka 28,
30-552 Kraków

tel. 12 619 98 00,
fax 12 619 98 01

Integer.pl i Midven inwestują w Inkubator Technologiczny

13 Listopada 2014

Integer.pl SA i Midven SA – fundusz inwestycyjny notowany na NewConnect - zainwestowały w spółkę InQuibit (Mlogos), która jest inkubatorem nowych technologii. Celem spółki są inwestycje w projekty i pomysły w obszarze logistyki oraz e-commerce, które jednocześnie mogą być kompatybilne dla usług Grupy Integer.pl. Integer.pl jest większościowym udziałowcem Inkubatora Technologicznego.
 

„Zamierzamy skupiać swoją uwagę inwestycyjną na przedsięwzięciach, które potencjalnie tworzą efekty synergii z usługami grupy Integer.pl. Interesują nas głównie projekty z obszaru rozwiązań e-commerce, które jednocześnie można adaptować na wielu rynkach, na których rozwijana jest sieć Paczkomatów® InPost” – powiedział Rafał Markiewicz, prezes zarządu InQubit.

 „Paczkomaty® InPost rewolucjonizują dostawy i rynek e-commerce na każdym rynku, na który wchodzą. Ale to tylko mała próbka możliwości automatyzacji usług, jaka czeka świat. Nasze urządzenia można zastosować w wielu obszarach – czego dowodem są Pralniomaty Hi’Shine, wdrażane przez Aqmet i obsługiwane logistycznie przez InPost. Mamy masę pomysłów na to, jak wykorzystać potencjał Paczkomatów® InPost we wszystkich krajach, gdzie budujemy własne sieci automatycznych terminali click&collect” – mówi Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl.

„Inkubator Technologiczny będzie docelowo koncentrował się także na rozwiązaniach mobilnych, ułatwiających komunikację z użytkownikami korzystającymi z usług wdrażanych w Grupie Integer.pl”– dodał Andrzej Zając, prezes zarządu Midven.

 Paczkomaty® InPost są już dostępne na 22 międzynarodowych rynkach. Zaledwie w kilka lat podbiły oprócz Polski: Australię, Chile, Wielką Brytanię, Włochy, Francję, Irlandię, Islandię, Litwę, Łotwę, Ukrainę, Estonię, Rosję, Cypr, Słowację, Malezję, Czechy, a także:, Kolumbię, Arabię Saudyjską, Kostarykę, Salwador oraz Gwatemalę. Na całym świecie funkcjonuje – w różnych modelach biznesowych – ponad 3500 Paczkomatów®. Spółka planuje instalację kolejnych 6000 terminali na terenie Europy, Azji, obu Ameryk, a także na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

Więcej informacji na: www.integer.pl, www.paczkomaty.pl, www.inpost.pl, a także www.Midven.pl.

Nasze marki

  • InpostInpost
  • Inpost PaczkomatyInpost Paczkomaty
  • Inpost FinanseInpost Finanse
  • easypackeasypack