Kontakt

Kontakt

INTEGER.pl SA
ul. Wielicka 28,
30-552 Kraków

tel. 12 619 98 00,
fax 12 619 98 01

16 Lutego 2009

Integer.pl już od 10 lat na rynku!

Integer.pl - czołowa polska grupa kolportażowa, niezależny operator pocztowy i finansowy - świętuje swoje 10te urodziny! Spółka - dzięki licznym inwestycjom w rozwój technologiczny - w ciągu kilku lat działalności stała sięliderem na rynku kolportażu reklamowych przesyłek bezadresowych i adresowych. Integer.pl - od debiutu na Giełdzie Papierów Wartościowych w październiku 2007 - intensywnie wspiera podmioty należące do Grupy. Środki pozyskane z emisji przeznacza na poszerzenie sieci obsługi Klienta oraz wdrażanie nowoczesnych technologii informatycznych w spółkach InPost, InPost Finanse i Integer.pl. Podejmowane przedsięwzięcia przynoszą wymierne efekty w postaci nowych kontraktów oraz strategicznych umów handlowych, a tym samym skutkują dobrymiwynikami finansowymi.

integerPozycja rynkowa spółki Integer.pl to efekt konsekwentnie realizowanych inwestycji, które mają na celu stałe poszerzanie wachlarza świadczonych usług.Grupa systematycznie zwiększa aktywność na rynku usług pocztowych oraz w sektorze finansowo-ubezpieczeniowym, podejmuje kroki zmierzające do rozpoczęcia działalności na ukraińskim rynku przesyłek bezadresowych, jak również wzrostu udziału w krajowym rynku. Działalność Integer.pl zyskała również zaufanie ze strony inwestorów i akcjonariuszy, dzięki którym wycena spółki na Giełdzie Papierów Wartościowych jest stabilna. Ponadto,Integer.pl - jako jeden z nielicznych podmiotów notowanych na giełdzie - znalazł się w wąskim gronie spółek, które mimo kryzysu, utrzymały tendencję wzrostową. Roczna stopa zwrotu wyniosła 20%, a akcje wzrosły w ciągu 2008 roku o 18,7%. Potwierdzeniem znakomitej pozycji na GPW jest przyznana w lutym 2009 roku prestiżowa statuetka Byka i Niedźwiedzia w kategoriiNajlepsza inwestycja w spółkę giełdową w 2008 roku.

"Naszym głównym założeniem strategii jest rozwój. Dlatego z roku na rok konsekwentnie podejmujemy nowe - niespotykane często - na polskim rynku inwestycje. Wierzymy, że zapewni nam to wzrost wartości spółki dla inwestorów i akcjonariuszy. Obecna pozycja rynkowa to wynik wieloletnich prac i zaangażowania osób, które przyczyniły się do realizacji przyjętych celów. Najbliższe lata zapowiadają się równie pracowite - planujemy uruchomienie kolejnych nowatorskich usług w ramach działalności InPost Usługi Pocztowe i rozszerzymy także zakres świadczeń oferowanych przez InPost Finanse. Spółka Integer.pl zrealizuje natomiast, planowaną już podczas debiutu na GPW, inwestycję związaną z wejściem na rynek ukraiński. Mamy nadzieję, że kolejne 10 lat Grupy Integer.pl zaowocuje równie pomyślnymi przedsięwzięciami, które wpłyną pozytywnie na wizerunek firmy" - powiedział Rafał Brzoska, prezes zarządu Integer.pl.

Integer.pl zapewnia Klientom wysoką jakość usług dzięki rozbudowanej sieci logistycznej oraz nowoczesnej infrastrukturze. Pozwala to spółce z sukcesem współpracować z największymi sieciami handlowymi w Polsce, doręczając od 65 do 75 milionów sztuk ulotek i druków reklamowych miesięcznie. Wśród firm, które zaufały Integerowi są m.in.: Auchan, Elea, Leclerc, Lidl, Plus Discount czy sieć sklepów Real. Codziennie kurierzy firmy dostarczają przesyłki w ponad 500 miastach w Polsce. Spółka posiada 75 oddziałów regionalnych,15 magazynówcentralnych spełniających wszelkie wymagania transportowe, 42 magazyny regionalne i 91 punktów przeładunkowych. Integer.pl jest w stanie w ciągu 48 godzin zapewnić wsparcie logistyczne na transport 150 ton materiałówdo każdego miejsca w Polsce. Zgodnie z przyjętymi planami rozwojowymi - w ramach realizacji celów emisji zapowiedzianych podczas pierwszej oferty publicznej - Integer.pl rozpocznie w 2009 roku działalność na rynku ukraińskim. Zakres usług proponowanych przez firmę na Ukrainie obejmie kolportaż reklamowych druków bezadresowych. Oferta skierowana będzie przede wszystkim do klientów instytucjonalnych, w tym głównie do sieci handlowych.

Informacje o Grupie Integer.pl:
Integer.plSA jest liderem na rynku kolportażu reklamowych przesyłek bezadresowych i adresowych. Firma posiada 75 oddziałów regionalnych, 15 magazynów centralnych spełniających wszelkie wymagania transportowe, 42 magazyny regionalne i 91 punktów przeładunkowych, a kurierzy Integera dostarczają przesyłki w ponad 500 miastach w Polsce. Na rzecz spółki pracuje łącznie 7300 osób. Średnio miesięcznie firma kolportuje od 65 do 75 mln sztuk ulotek i druków reklamowych. Dzięki nowoczesnej i rozbudowanej infrastrukturze - dopasowanej do prowadzonej działalności - Integer.pl gwarantuje w ciągu 48 godzin wsparcie logistyczne na transport 150 ton materiałów do każdego miejsca w Polsce.

Integer.pl współpracuje z największymi sieciami handlowymi w Polsce, takimi jak: Auchan, Elea, Leclerc, Lidl, Plus Discount czy Real.

Firma jest laureatem prestiżowej nagrody "Gazele Biznesu". Wyróżnienia otrzymują dynamicznie rozwijające się spółki krajowe, które osiągają dobre wyniki finansowe i są rzetelnym partnerem w biznesie. Firma jest także dwukrotnym laureatem programu "Jakość Roku 2006" i "Jakość Roku 2007"  w kategorii "Usługi". Integer.pl posiada również Certyfikat Jakości ISO 9001.

Więcej informacji o firmach znajdą Państwo na stronach www.integer.pl

InPost Usługi Pocztowe jest największym niezależnym operatorem pocztowym o zasięgu ogólnopolskim, należącym do grupy kapitałowej Integer.pl, notowanej od 2007 roku na GPW. InPost świadczy usługi pocztowe na skalę ogólnokrajową od listopada 2006 roku w obszarze przesyłek o masie powyżej 50 g.

InPost dysponuje własnym zapleczem techniczno-logistycznym umożliwiającym prowadzenie działalności o ogólnopolskim zasięgu. Obecnie spółka posiada swoje przedstawicielstwa w wielu miastach na terenie całej Polski. Zgodnie ze strategią rozwojową, do końca 2008 roku firma będzie obecna na terenie całego kraju - w 200 miastach Polski przez sieć 800 Punktów Obsługi Klienta. Cele strategiczno-rozwojowe InPost zakładają ponadto wprowadzanie 5 nowych usług rocznie.Docelowo - w 2008 roku - spółka będzie dysponować paletą 15 produktów z branży pocztowej i wprowadzi obsługę przesyłek międzynarodowych. Wśród nowych usług znajdą się także: paczka pobraniowa czyusługi ukierunkowane na e-handel.

InPost jest laureatem XVIII edycji konkursu TERAZ POLSKA. Firmę nagrodzono w kategorii Najlepsze Usługi za całokształt działań prowadzonych na rynku pocztowym..

 

www.inpost.pl, Infolinia: 0 801 400 100

InPost Finansew 50,2% należy do Grupy Kapitałowej Integer.pl. Pozostałe udziały posiada AQMET Nowiński sp. jawna.

Firma oferuje usługi finansowe dla klientów indywidualnych oraz masowych. Budowa sieci odbywa się w oparciu o dotychczasowe Punkty Obsługi Klienta InPost, przejęcia istniejących punktów w małych sieciach franczyzowych oraz wykorzystanie istniejących punktów kasowych, np.: spółdzielni mieszkaniowych, wodociągów, gazowni, zakładów energetycznych, itp.

Usługi oferowane w ramach InPost Finanse to m.in.: wpłaty za rachunki (np. za media), nadawanie przekazów pieniężnych krajowych i zagranicznych, sprzedaż produktów niematerialnych oraz sprzedaż prostych produktów pośrednictwa finansowego: ubezpieczenie, pożyczka, karta kredytowa, itp.

Ponadto, spółka świadczy usługi outsorcingowe skierowane do banków oraz instytucji finansowych. W ramach specjalnej oferty InPost Finanse proponuje także klientom indywidualnym sprzedaż produktów bankowych i pożyczkowych za pośrednictwem listonoszy spółki InPost.
Docelowo, dzięki połączeniu zakresu usług pocztowych i pośrednictwa finansowego,klient indywidualny będzie miał możliwość dokonania wpłat pieniężnych, opłat za rachunki, itp. również w miejscu zamieszkania korzystając z usług listonosza.

Klienci InPost Finanse mogą korzystać z usług firmy w 100 Punktach Obsługi Klienta.

Więcej informacji o firmach znajdą Państwo na stronachwww.infinanse.pl

Nasze marki

  • InpostInpost
  • Inpost PaczkomatyInpost Paczkomaty
  • Inpost FinanseInpost Finanse
  • easypackeasypack