Kontakt

Kontakt

INTEGER.pl SA
ul. Wielicka 28,
30-552 Kraków

tel. 12 619 98 00,
fax 12 619 98 01

Integer.pl: kolejna seria obligacji wprowadzona na rynek Catalyst

22 Grudnia 2014

Integer.pl S.A. – właściciel największej międzynarodowej sieci innowacyjnych Paczkomatów® (pod marką InPost) oraz prywatnego operatora pocztowego w Polsce – wprowadził na rynek Catalyst kolejną serię obligacji. Do alternatywnego systemu obrotu trafiło 60 tysięcy obligacji na okaziciela serii INT0918 o łącznej wartości nominalnej 60,44 miliona złotych. Integer.pl S.A. zadebiutował na Catalyst 24 lipca br., wprowadzając 30 tysięcy obligacji na okaziciela serii INT0617 o łącznej wartości nominalnej 30 milionów złotych.

Obligacje w bieżącej emisji zostały wyemitowane jako obligacje niezabezpieczone i zaoferowane po cenie emisyjnej równej wartości nominalnej (1 tysiąc złotych) za każdy walor. Data wykupu została określona na dzień 28 września 2018 roku. Obligacje są oprocentowane według zmiennej stopy procentowej w wysokości wskaźnika WIBOR 6M, powiększonego o marżę. Oprocentowanie wypłacane będzie w okresach co 6 miesięcy.

„To kolejna zakończona sukcesem emisja obligacji Integer.pl w tym roku. Podobnie jak w przypadku wcześniejszej serii – walory po przydziale wprowadzamy na rynek Catalyst. Cieszy nas zaufanie inwestorów, którzy - podobnie jak ja – wierzą w projekt easyPack i nasze rewolucyjne Paczkomaty® InPost. Szacujemy, że easyPack osiągnie break-even operacyjny już pod koniec 2015 roku – mówi Rafał Brzoska, prezes spółki Integer.pl. - Obecnie finalizujemy również pozyskiwanie inwestorów dla easyPack - jesteśmy w trakcie zamykania term-sheet. Najprawdopodobniej wybierzemy dwa podmioty - będą to znaczące fundusze private equity. Naszym celem jest pozyskanie 100-130 milionów euro na dalszy rozwój easyPack”dodaje Rafał Brzoska.

Grupa Integer.pl wypracowała po 3 kwartałach 2014 roku skonsolidowane przychody ze sprzedaży w wysokości 436,73 mln zł, co oznacza wzrost o 82% rok do roku. Skonsolidowany wskaźnik EBITDA wyniósł 21,66 mln zł, a zysk netto przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej osiągnął poziom 9,49 mln zł.

Grupa Integer.pl intensywnie rozwija się w 3 głównych obszarach:

Paczkomaty® InPost

•    W Polsce działa 1.100 Paczkomatów® InPost, które będą systematycznie rozbudowywane jeśli chodzi o pojemność. Ponadto InPost zawarł porozumienie z Allegro o strategicznej współpracy w ramach dostaw produktów zamawianych online. Teraz w opcjach przesyłki każdy e-sprzedawca może dodać nowe możliwości: Allegro Paczkomaty® InPost (7,99 zł) i Allegro Polecony InPost (3,94 zł). Będzie to najtańsza dostępna forma dostawy – zarówno w odniesieniu do listu poleconego, jak i paczki. W każdej z tych opcji klienci mają zagwarantowany darmowy zwrot kupionego towaru. Poza Allegro, konsumenci kupujący we wszystkich sklepach internetowych także mają możliwość bezpłatnej wymiany towaru lub zwrotu za pośrednictwem Paczkomatów® InPost i serwisu SzybkieZwroty.pl. Wszystkie Paczkomaty® InPost są wyposażone w czytniki kart płatniczych, część obsługuje też płatności zbliżeniowe - docelowo funkcjonalność ta będzie wprowadzona we wszystkich urządzeniach. Spółka nie wyklucza, że w 2015 roku zainstaluje kolejne 400 maszyn w Polsce.

•    Na świecie funkcjonuje – w różnych modelach biznesowych – ponad 3500 Paczkomatów® InPost. Innowacyjne terminale Grupy Integer.pl są już dostępne na 22 międzynarodowych rynkach. Budowa własnych sieci Paczkomatów® InPost na świecie jest realizowana przez spółkę easyPack we współpracy z funduszem PineBridge Investments i obejmuje uruchomienie 12 – 16 tys. maszyn w Europie do końca 2016 roku. EasyPack kontynuuje dynamiczną ekspansję Paczkomatów® InPost – sieć terminali istotnie zwiększyła swój zasięg na terytorium kluczowych europejskich rynków e-commerce, m.in. w Wielkiej Brytanii i Włoszech. Grupa Integer.pl zintensyfikowała swoje działania także na pozostałych kontynentach, rozpoczynając instalację urządzeń w: Azji, na Bliskim Wschodzie oraz Ameryce Północnej.

InPost – usługi pocztowe

Największy prywatny operator pocztowy w Polsce – na koniec III kwartału 2014 roku realizował kontrakty na obsługę korespondencji na rzecz aż 2600 przedsiębiorstw w Polsce, zarówno instytucji publicznych, jak i firm prywatnych. Oznacza to wzrost o 20% od początku roku. InPost oferuje atrakcyjne ceny usług pocztowych – nawet o 40% niższe niż konkurencja, najwyższą na rynku skuteczność doręczeń (93% dla listów zwykłych, 95% dla poleconych) oraz nowoczesne rozwiązania technologiczne, takie jak Elektroniczne Potwierdzenie Odbioru (EPO).

W listopadzie 2014 roku InPost wygrał przetarg na obsługę przesyłek KRUS o wartości 22,71 mln zł. W ostatnich miesiącach InPost wygrał też przetargi m.in. na rzecz: Urzędu Skarbowego w Mielcu, Powiatowego Urzędu Pracy w Pile czy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego w Katowicach.

Spółka zwyciężyła także w przetargu na obsługę przesyłek Centrum Usług Wspólnych o wartości około 33 mln zł. Dwuletnia umowa wejdzie w życie od 1 stycznia 2015 roku i obejmie dostarczanie korespondencji na rzecz ponad 100 krajowych instytucji, w skład których wchodzą: ministerstwa, prokuratury, urzędy wojewódzkie oraz centralne, takie jak np.: Urząd Komunikacji Elektronicznej.

InPost dysponuje siecią ponad 8.300 punktów obsługi klienta w całej Polsce, z których 76% czynna jest także w soboty, a 8 proc. w niedziele. Codziennie ponad 10.000 doręczycieli dostarcza pocztę do drzwi mieszkańców w całej Polsce. Adresaci i nadawcy mogą śledzić drogę listów na stronach inpost.pl.

W 2013 roku liczba przesyłek obsłużonych przez InPost wyniosła około 240 mln sztuk, zaś w 2014 roku poziom ten wzrósł do średnio 25 mln sztuk miesięcznie. Listy i paczki dostarczane przez InPost są sekwencjonowane w nowoczesnej sortowni o powierzchni 10 tysięcy m2, która obsługuje nawet 1,2 mln przesyłek dziennie dzięki ultranowoczesnym sorterom.

InPost Finanse

InPost Finanse działa w oparciu o zezwolenie Komisji Nadzoru Finansowego na działalność w charakterze krajowej instytucji płatniczej. Spółka posiada bogatą ofertę produktową w obszarze: ubezpieczeń, dostarczania przekazów pieniężnych czy mobilnych płatności. Firma obsługuje miesięcznie ponad 100 tys. przekazów, m.in. na rzecz KRUS, Urzędów Miasta czy MOPS. Ponadto InPost Finanse uruchamia punkty kasowe w urzędach skarbowych.

InPost Finanse – w IV kwartale 2014 roku – po raz kolejny istotnie rozszerzył zasięg awizacji przekazów pieniężnych. Dzięki umowie partnerskiej z PKO Bankiem Polskim przekazy dostarczane przez operatora są awizowane do prawie 2300 nowych punktów zlokalizowanych w oddziałach własnych oraz agencyjnych największego polskiego banku na terenie całego kraju.

W segmencie ubezpieczeń InPost Finanse działa we współpracy z czołowymi rynkowymi graczami, m.in.: Generali T.U., LINK4, Liberty Ubezpieczenia oraz Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych.

Spółka – na szeroką skalę – świadczy również outsourcing procesów rozliczeniowo-transakcyjnych. W tym zakresie obsługuję m.in. największe telekomy w Polsce.

Więcej informacji na: www.integer.pl, www.paczkomaty.pl oraz www.inpost.pl.

Nasze marki

  • InpostInpost
  • Inpost PaczkomatyInpost Paczkomaty
  • Inpost FinanseInpost Finanse
  • easypackeasypack