Kontakt

Kontakt

INTEGER.pl SA
ul. Wielicka 28,
30-552 Kraków

tel. 12 619 98 00,
fax 12 619 98 01

Integer.pl Krajowym Liderem Innowacji i Rozwoju!

17 Grudnia 2010

Kraków, 17 grudnia 2010

 

Integer.pl wyróżniony w Krajowych Liderach Innowacji i Rozwoju!

 

Integer.pl – lider na rynku przesyłek bezadresowych i adresowych, notowany na warszawskiej GPW od 2007 roku – został uhonorowany w ogólnopolskim konkursie „Krajowi Liderzy Innowacji i Rozwoju – 2010”. Spółka zdobyła wyróżnienie w kategorii Innowacyjna Usługa – za Paczkomaty 24/7.

 

Konkurs „Krajowi Liderzy Innowacji i Rozwoju” – od 3 lat organizowany przez Fundację Innowacji i Rozwoju – ma charakter otwarty. Mogą w nim brać udział przedsiębiorcy (w trzech kategoriach – firmy małe, średnie i duże), gminy, organizacje oraz podmioty, takie jak fundacje czy stowarzyszenia. Integer.pl w tegorocznym konkursie zwyciężył również w pierwszej, regionalnej edycji plebiscytu – w województwie małopolskim. Spółki, które zgłosiły się do konkursu w sektorze „Firmy Duże” oceniane były w trzech kategoriach: Innowacyjna Firma, Innowacyjny Produkt oraz Innowacyjna Usługa, a zwycięstwo w dwóch z nich zostało przyznane Grupie Integer.pl.

 

Ideą rankingu „Krajowi Liderzy Innowacji i Rozwoju” jest identyfikowanie oraz promocja inicjatyw społecznych, gospodarczych i biznesowycho innowacyjnym czy rozwojowym charakterze. Rekordowa liczba zgłoszeń – dotyczących wielu nowatorskich rozwiązań wprowadzanych przez przedsiębiorstwa na polski rynek – świadczy o dużym zainteresowaniu tego typu projektami.

 

Konkursowy projekt Grupy Integer.pl – innowacyjna usługa pocztowo-kurierska Paczkomaty 24/7 – to najnowocześniejsze w Polsce rozwiązanie wysyłkowe, które umożliwia samodzielne nadanie i odbiór przesyłek w wybranym miejscu i o dowolnej przez przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. Automaty zostały zlokalizowane zarówno w małych, jak i dużych miastach, dzięki czemu usługa jest szeroko dostępna. Paczkomaty 24/7 to jedyna usługa pozwalająca nadać przesyłkę jedynie przy znajomości adresu e-mail w atrakcyjnych cenach.Rozwiązanie gwarantuje oszczędność czasu i terminowość oraz znacząco obniża koszty przesyłki. Urządzenia są wsparciem dynamicznie rozwijającej się branży e-commerce, ale ich funkcjonalność i praktyczność doceniają – poza klientami i właścicielami e-sklepów – również osoby prywatne i firmy nie zajmujące się sprzedażą w internecie.

 

„Ogromnie cieszy nas fakt, że kapituła konkursu doceniła działalność Integer.pl w zakresie rozwoju i wdrażanych innowacji czego przykładem są choćby Paczkomaty 24/7. Ale to nie jedyna rewolucyjna usługa, którą oferujemy na rynku pocztowo-kurierskim i kolportażowym, w branży e-commerce oraz sektorze finansowo-ubezpieczeniowym, wdrażając jednocześnie usługi oparte na sieci telefonii komórkowej (MVNO). W planach na przyszły rok mamy dalsze inwestycje oraz rozszerzenie działalności w sektorach, w których jesteśmy obecni i nie wykluczamy wejścia w kolejne niszowe rynki. Wierzymy, że kolejne innowacyjne przedsięwzięcia Grupy Integer.pl – podobnie jak Paczkomaty 24/7 – spotkają się z uznaniem klientów oraz ekspertów branżowych” – powiedział Rafał Brzoska, prezes zarządu Integer.pl.

 

Znaczącą pozycję Integer.pl podkreślają nagrody oraz wyróżnienia, które Grupa uzyskała w 2010 roku w ogólnopolskich zestawieniach:

 

Nagrody międzynarodowe:

 • World Mail Awards 2010 dla InPost w kategorii Wzrost w międzynarodowym konkursie operatorów pocztowych oraz dostawców technologicznych z całego świata
 •  

Wyróżnienia ogólnopolskie:

 • Integer.pl Przedsiębiorstwem Fair Play 2010 za całokształt działań według KIG
 • 79. pozycja z 348. dla Integer.pl w zestawieniu Pereł Polskiej Giełdy – rankingu najbardziej wartościowych spółek na warszawskiej GPW, przygotowanym przez Gazetę Giełdy „Parkiet”
 • „Spółka Wysokiej Reputacji” dla Integer.pl w 3. edycji prestiżowego badania PremiumBrand dla spółek giełdowych
 • Integer.pl Efektywnym Przedsiębiorcą według Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP)
 • „Mistrz Biznesu” dla InPost w kategorii transport i logistyka w rankingu miesięcznika „Businessman.pl” oraz wydawnictwa Migut Media SA.
 •  

Wyróżnienie regionalne:

 • Małopolski Gepard Biznesu dla Integer.pl w rankingu Instytutu Lokalnego Biznesu oraz Wywiadowni Handlowej InfoCredit
 • Małopolski Lider Innowacji i Rozwoju dla Integer.pl w rankingu Fundacji Innowacji i Rozwoju
 •  

Rafał Brzoska – prezes innowacyjnych spółek należących do Grupy Integer.pl – dzielił się swoim doświadczeniem biznesowym podczas 58. spotkania z cyklu „Aula Polska”. Wykorzystując praktyczną wiedzę na temat branży opowiadał młodym przedsiębiorcom i wszystkim zainteresowanym o dotychczasowych sukcesach w sektorze nowych technologii. Ponadto, wspominał swoje pierwsze kroki stawiane w biznesie, a także drogę Integer.pl do uzyskania statusu spółki publicznej. Aula Polska to szereg imprez, podczas których przedstawiciele najbardziej innowacyjnych i cenionych spółek z branży technologicznej poruszają kluczowe zagadnienia związane z prowadzeniem działalności w tym sektorze oraz z jego rozwojem w Polsce i Europie.

 

Więcej informacji o Grupie Integer.pl dostępnych jest na: www.inpost.pl, www.paczkomaty.pl oraz www.mobilneplatnosci.pl, a także na blogu: http://blog.inpost.pl/

Nasze marki

 • InpostInpost
 • Inpost PaczkomatyInpost Paczkomaty
 • Inpost FinanseInpost Finanse
 • easypackeasypack