Kontakt

Kontakt

INTEGER.pl SA
ul. Wielicka 28,
30-552 Kraków

tel. 12 619 98 00,
fax 12 619 98 01

31 Stycznia 2008

Integer.pl na CEE Market Forum

Integer.pl - czołowa polska grupa kolportażowa, niezależny operator pocztowy i finansowy - podczas tegorocznego CEE Market Forum w Warszawie zaprezentuje ofertę spółek zależnych oraz przedstawi plany i strategię rozwoju na 2008 rok. CEE Market Forumto największe spotkanie inwestorów ispółek w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Impreza - organizowana po raz pierwszy w Polsce - odbywa się pod patronatem Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie oraz Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych. CEE Market Forum to spektakularne na rynku kapitałowym wydarzenie, któremu towarzyszą prezentacje spółek giełdowych, specjalistyczne warsztaty czy debaty panelowe z udziałem profesjonalistów.

"Udział w Central & Eastern European Market Forum to dla nas szansa na zaprezentowanie oferty spółek należących do Grupy Integer.pl inwestorom indywidualnym i instytucjonalnym, którzy zainteresowani są rynkiem giełdowym w Polsce. Poza tym, udział w konferencji to okazja, aby wymienić się doświadczeniami z innymi spółkami z regionu Europy Środkowo-Wschodniej notowanymi na warszawskiej giełdzie. Liczymy, że obecność na konferencji wpłynie na jeszcze większe zainteresowanie inwestorów akcjami spółki, której stabilna pozycja na giełdzie zaowocowała zaproszeniem do udziału w CEE Forum Market" - mówi Rafał Brzoska, prezes Integer.pl.

Integer.pl zadebiutował na GPW 30 października 2007 roku. Oferta publiczna spółki zakończyła się nadsubskrypcją: 83,71% dla osób uczestniczących w book buildingu i 91,86% dla pozostałych osób. Wartość oferty wyniosła ponad 20,93 mln zł.

Środki uzyskane z emisji akcji spółka przeznacza przede wszystkim na inwestycje w infrastrukturę dystrybucyjną i sprzętową w całej Polsce oraz rozpoczęcie działalności na ukraińskim rynku przesyłek bezadresowych. Planuje także otwarcie dwóch nowych sortowni oraz własnego call center.

Dobrą kondycję spółki potwierdzają liczne nagrody. W 2007 roku Integer.pl został m.in. laureatem prestiżowej nagrody "Gazele Biznesu". Wyróżnienia otrzymują dynamicznie rozwijające się spółki krajowe, które osiągają dobre wyniki finansowe i są rzetelnym partnerem w biznesie. Firma jest także laureatem programu "Jakość Roku 2006" w kategorii "Usługi". Konkurs organizuje gazeta Biznes Raport, a oceny spółek dokonują eksperci ds. jakości Polskiego Centrum Badań i Certyfikacji. Integer.pl posiada również Certyfikat Jakości ISO 9001.

Informacje o Grupie Integer.pl:
Integer.plSA jest liderem na rynku kolportażu reklamowych przesyłek bezadresowych i adresowych. Firma posiada 75 oddziałów regionalnych, 15 magazynów centralnych spełniających wszelkie wymagania transportowe, 42 magazyny regionalne i 91 punktów przeładunkowych, a kurierzy Integera dostarczają przesyłki w ponad 500 miastach w Polsce. Na rzecz spółki pracuje łącznie 7300 osób. Średnio miesięcznie firma kolportuje od 50 do 70 mln sztuk ulotek i druków reklamowych. Dzięki nowoczesnej i rozbudowanej infrastrukturze - dopasowanej do prowadzonej działalności - Integer.pl gwarantuje w ciągu 48 godzin wsparcie logistyczne na transport 150 ton materiałów do każdego miejsca w Polsce.

Integer.pl współpracuje ze wszystkimi największymi sieciami handlowymi w Polsce, takimi jak: Auchan, Elea, Leclerc, Lidl, Plus Discount.

Firma jest laureatem prestiżowej nagrody "Gazele Biznesu". Wyróżnienia otrzymują dynamicznie rozwijające się spółki krajowe, które osiągają dobre wyniki finansowe i są rzetelnym partnerem w biznesie. Firma jest także laureatem programu "Jakość Roku 2006" w kategorii "Usługi". Integer.pl posiada również Certyfikat Jakości ISO 9001.

W 2006 roku przychody skonsolidowane Integer.pl wyniosły 44,78 mln zł, a zysk netto 1,58 mln zł.

Więcej informacji o firmach znajdą Państwo na stronach www.integer.pl

InPost Usługi Pocztowe jest największym niezależnym operatorem pocztowym o zasięgu ogólnopolskim, należącym do grupy kapitałowej Integer.pl planującej w 2007 roku wejście na GPW. InPost świadczy usługi pocztowe na skalę ogólnokrajową od listopada 2006 roku w obszarze przesyłek o masie powyżej 50 g.

InPost dysponuje własnym zapleczem techniczno-logistycznym umożliwiającym prowadzenie działalności o ogólnopolskim zasięgu. Obecnie spółka posiada swoje przedstawicielstwa w 153 miastach Polski. Zgodnie ze strategią rozwojową, do końca 2007 roku firma będzie obecna na terenie całego kraju - w 200 miastach Polski. Cele strategiczno-rozwojowe InPost zakładają ponadto wprowadzanie 5 nowych usług rocznie.Docelowo - w 2008 roku - spółka będzie dysponować paletą 15 produktów z branży pocztowej, będzie świadczyła usługi finansowo-ubezpieczeniowe i wprowadzi obsługę przesyłek międzynarodowych. Wśród nowych usług znajdą się także:paczka pobraniowa czyusługi ukierunkowane na e-handel.

Więcej informacji o firmach znajdą Państwo na stronach www.inpost.pl

InPost Finanse - oferuje usługi finansowe dla klientów indywidualnych oraz masowych. Budowa sieci odbywa się w oparciu o dotychczasowe Punkty Obsługi Klienta InPost, przejęcia istniejących punktów w małych sieciach franczyzowych oraz wykorzystanie istniejących punktów kasowych, np.: spółdzielni mieszkaniowych, wodociągów, gazowni, zakładów energetycznych, itp.

Usługi oferowane w ramach InPost Finanse to m.in.: wpłaty za rachunki (np. za media), nadawanie przekazów pieniężnych krajowych i zagranicznych,sprzedaż produktów niematerialnych oraz sprzedaż prostych produktów pośrednictwa finansowego: ubezpieczenie, pożyczka, karta kredytowa, itp.

Docelowo, dzięki połączeniu zakresu usług pocztowych i pośrednictwa finansowego, klient indywidualny będzie miał możliwość dokonania wpłat pieniężnych, opłat za rachunki, itp. również w miejscu zamieszkania korzystając z usług listonosza.

Więcej informacji o firmach znajdą Państwo na stronachwww.infinanse.pl

Więcej informacji o firmach znajdą Państwo na stronachwww.infinanse.pl

Nasze marki

  • InpostInpost
  • Inpost PaczkomatyInpost Paczkomaty
  • Inpost FinanseInpost Finanse
  • easypackeasypack