Kontakt

Kontakt

INTEGER.pl SA
ul. Wielicka 28,
30-552 Kraków

tel. 12 619 98 00,
fax 12 619 98 01

Integer.pl najlepszą inwestycją giełdową 2008!

12 Lutego 2009

Integer.pl najlepszą inwestycją giełdową 2008!

Integer.pl - czołowa polska grupa kolportażowa, niezależny operator pocztowy i finansowy - otrzymał prestiżową statuetkę Byka i Niedźwiedzia w kategorii Najlepsza inwestycja w spółkę giełdową w 2008 roku. Organizatorem rankingu jest Gazeta Giełdy Parkiet. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się dziś, 12 lutego 2009 o godz. 16.30 w Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

nagrodaPrzyznawana przez jeden z najbardziej opiniotwórczych dzienników gospodarczych w Polsce statuetka "Byka i Niedźwiedzia"przeznaczona jest dla instytucji i profesjonalistów, którzy przyczyniają się do rozwoju, upowszechniania i poszerzania rynku kapitałowego. Gazeta wyróżnia zasłużonych dla polskiego życia gospodarczego już od 15 lat.

 

"Działalność Integer.pl jest przykładem skutecznej walki z bessą. Dzięki ciągłym inwestycjom w nowe technologie i innowacyjne systemy informatyczne wartość i atrakcyjność spółki stale rośnie. Naszą zaletąjest też podejmowanie działań na rynkach niszowych oraz oferowanie konkurencyjnej cenowo i pod względem zakresu oferty przeznaczonej zarówno dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Jestem przekonany, że pozycja Integer.pl będzie się dalej umacniać, a otrzymana statuetka zmobilizuje nas do jeszcze większej aktywności" - powiedział Rafał Brzoska, prezes zarządu Integer.pl.

Integer.pl - jako jedna z nielicznych firm - oparł się trudnej sytuacji gospodarczej i utrzymał notowania wzrostowe w III kwartale 2008 roku. Spółka - od debiutu na Giełdzie Papierów Wartościowych w październiku 2007 - intensyfikuje swoją działalność inwestycyjną w podmioty należące do Grupy. Środki pozyskane z emisji przeznacza na rozbudowę infrastruktury dystrybucyjnej i sprzętowej w całej Polsce oraz wdrażanie nowoczesnych systemów IT. Firma zwiększa aktywność na rynku usług pocztowych oraz w sektorze finansowo-ubezpieczeniowym, podejmuje przedsięwzięcia zmierzające do rozpoczęcia działalności na ukraińskim rynku przesyłek bezadresowych, jak również wzrostu udziału w krajowym rynku.

Wysoką pozycję spółki Integer.pl na rynku kolportażu reklamowych przesyłek bezadresowych i adresowych potwierdza- obok otrzymanej statuetki Byka i Niedźwiedzia - tytuł Lidera Rynku 2008 - Euro Lider w kategorii Usługaprzyznany przez InterRES International Fair. Spółkę wyróżniono za całokształt działalności związanej z kolportażem reklamowych druków bezadresowych. W marcu 2008 Integer.pl po raz kolejny został laureatem programu "Jakość Roku 2007" w kategorii "Usługi". Firma otrzymała ponadto prestiżową nagrodę Gazele Biznesu 2007 jako dynamicznie rozwijająca się spółka krajowa, która osiąga dobre wyniki finansowe i jest rzetelnym partnerem w biznesie. Prezes Integer.pl, Pan Rafał Brzoska jest natomiast laureatem tytułu Managera Roku przyznanego w prestiżowym konkursie "Laury Magellana" organizowanym przez Korporację Absolwentów Akademii Ekonomicznej w Krakowie. W uzasadnieniu podkreślono zasługi firmy w kruszeniu - mimo istniejących barier - monopolu Poczty Polskiej oraz podwojenie udziału rynkowego InPost w 2008 roku.

Informacje o Grupie Integer.pl:
Integer.plSA jest liderem na rynku kolportażu reklamowych przesyłek bezadresowych i adresowych. Firma posiada 75 oddziałów regionalnych, 15 magazynów centralnych spełniających wszelkie wymagania transportowe, 42 magazyny regionalne i 91 punktów przeładunkowych, a kurierzy Integera dostarczają przesyłki w ponad 500 miastach w Polsce. Na rzecz spółki pracuje łącznie 7300 osób. Średnio miesięcznie firma kolportuje od 65 do 75 mln sztuk ulotek i druków reklamowych. Dzięki nowoczesnej i rozbudowanej infrastrukturze - dopasowanej do prowadzonej działalności - Integer.pl gwarantuje w ciągu 48 godzin wsparcie logistyczne na transport 150 ton materiałów do każdego miejsca w Polsce.

Integer.pl współpracuje z największymi sieciami handlowymi w Polsce, takimi jak: Auchan, Elea, Leclerc, Lidl, Plus Discount czy Real.

Firma jest laureatem prestiżowej nagrody "Gazele Biznesu". Wyróżnienia otrzymują dynamicznie rozwijające się spółki krajowe, które osiągają dobre wyniki finansowe i są rzetelnym partnerem w biznesie. Firma jest także dwukrotnym laureatem programu "Jakość Roku 2006" i "Jakość Roku 2007"  w kategorii "Usługi". Integer.pl posiada również Certyfikat Jakości ISO 9001.

Więcej informacji o firmach znajdą Państwo na stronach www.integer.pl

InPost Usługi Pocztowe jest największym niezależnym operatorem pocztowym o zasięgu ogólnopolskim, należącym do grupy kapitałowej Integer.pl, notowanej od 2007 roku na GPW. InPost świadczy usługi pocztowe na skalę ogólnokrajową od listopada 2006 roku w obszarze przesyłek o masie powyżej 50 g.

InPost dysponuje własnym zapleczem techniczno-logistycznym umożliwiającym prowadzenie działalności o ogólnopolskim zasięgu. Obecnie spółka posiada swoje przedstawicielstwa w wielu miastach na terenie całej Polski. Zgodnie ze strategią rozwojową, do końca 2008 roku firma będzie obecna na terenie całego kraju - w 200 miastach Polski przez sieć 800 Punktów Obsługi Klienta. Cele strategiczno-rozwojowe InPost zakładają ponadto wprowadzanie 5 nowych usług rocznie.Docelowo - w 2008 roku - spółka będzie dysponować paletą 15 produktów z branży pocztowej i wprowadzi obsługę przesyłek międzynarodowych. Wśród nowych usług znajdą się także: paczka pobraniowa czyusługi ukierunkowane na e-handel.

InPost jest laureatem XVIII edycji konkursu TERAZ POLSKA. Firmę nagrodzono w kategorii Najlepsze Usługi za całokształt działań prowadzonych na rynku pocztowym..

 

www.inpost.pl, Infolinia: 0 801 400 100

InPost Finansew 50,2% należy do Grupy Kapitałowej Integer.pl. Pozostałe udziały posiada AQMET Nowiński sp. jawna.

Firma oferuje usługi finansowe dla klientów indywidualnych oraz masowych. Budowa sieci odbywa się w oparciu o dotychczasowe Punkty Obsługi Klienta InPost, przejęcia istniejących punktów w małych sieciach franczyzowych oraz wykorzystanie istniejących punktów kasowych, np.: spółdzielni mieszkaniowych, wodociągów, gazowni, zakładów energetycznych, itp.

Usługi oferowane w ramach InPost Finanse to m.in.: wpłaty za rachunki (np. za media), nadawanie przekazów pieniężnych krajowych i zagranicznych, sprzedaż produktów niematerialnych oraz sprzedaż prostych produktów pośrednictwa finansowego: ubezpieczenie, pożyczka, karta kredytowa, itp.

Ponadto, spółka świadczy usługi outsorcingowe skierowane do banków oraz instytucji finansowych. W ramach specjalnej oferty InPost Finanse proponuje także klientom indywidualnym sprzedaż produktów bankowych i pożyczkowych za pośrednictwem listonoszy spółki InPost.
Docelowo, dzięki połączeniu zakresu usług pocztowych i pośrednictwa finansowego,klient indywidualny będzie miał możliwość dokonania wpłat pieniężnych, opłat za rachunki, itp. również w miejscu zamieszkania korzystając z usług listonosza.

Klienci InPost Finanse mogą korzystać z usług firmy w 100 Punktach Obsługi Klienta.

Więcej informacji o firmach znajdą Państwo na stronachwww.infinanse.pl

Nasze marki

  • InpostInpost
  • Inpost PaczkomatyInpost Paczkomaty
  • Inpost FinanseInpost Finanse
  • easypackeasypack