Kontakt

Kontakt

INTEGER.pl SA
ul. Wielicka 28,
30-552 Kraków

tel. 12 619 98 00,
fax 12 619 98 01

Integer.pl otrzymał ponad 5 mln zł dotacji unijnych!

01 Czerwca 2009

Integer.pl otrzymał ponad 5 mln zł dotacji unijnych!

Integer.pl - czołowa polska grupa kolportażowa, niezależny operator pocztowy i finansowy - uzyskał ponad 5 mln złotych dotacji unijnych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013. Otrzymane przez spółkę środki zostaną przeznaczone na dywersyfikację działalności przez wdrożenie innowacyjnej sieci paczkomatów w województwie podkarpackim. Całkowita wartość projektu wynosi 8,9 mln zł.

Uzyskane dofinansowanie to kolejne unijne wparcie działań Integer.pl we wdrożeniu projektu w zakresie doręczania przesyłek. Planowana przez spółkę usługa wytyczy nowe standardy w polskim e-handlu. Będzie to najnowocześniejsze rozwiązanie w Europie zapewniające oszczędność czasu i kosztów przy zwiększeniu komfortu kupujących w sieci. Zapewni Klientowi samodzielny odbiór zakupów dokonanych on-line 24h/7, bez kolejek, w dowolnym czasie i dogodnej lokalizacji.

"Unijne wsparcie polskiej przedsiębiorczości jest doskonałym rozwiązaniem zwłaszcza w obliczu obecnego spowolnienia gospodarczego. W sytuacji, gdy środki pozyskiwane z rynku kapitałowego są znacznie niższe od oczekiwanych, a banki niechętnie udzielają kredytów fundusze unijne okazują się najlepszym sposobem na realizację planów inwestycyjnych. Grupa Integer.pl złożyła w 2008 roku 25 wniosków. Po rozpatrzeniu jedynie pierwszych kilku - pozyskaliśmy na rozwój innowacyjności już niemal 40 mln zł" - powiedział Rafał Brzoska, prezes zarządu Grupy Integer.pl.

Dzięki funduszom pochodzącym z Unii Europejskiej Grupa Integer.pl pozyskała już ponad 15 mln zł więcej niż z emisji akcji na Giełdzie Papierów Wartościowych. Wysoka kwota dotacji jest potwierdzeniem najwyższej klasy specjalistów odpowiedzialnych w ramach Grupy Integer.pl za merytoryczne przygotowanie wniosków o dofinansowanie.

Integer.pl odnotowuje stały wzrost wyników na przekór ogólnym rynkowym trendom. W I kwartale 2009 roku skonsolidowane przychody spółki wyniosły 24,4 mln zł i były wyższe o 48,13% od osiągniętych w I kwartale 2008 roku. Zysk netto wyniósł 2,9 mln zł, co oznacza wzrost o 79,23% w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego. Systematyczne inwestycje w nowoczesne technologie oraz wdrażanie innowacji zwiększają atrakcyjność spółki zarówno w sektorze, w którym prowadzi swoją działalność, jak i wśród inwestorów.

Informacje o Grupie Integer.pl:
Integer.plSA jest liderem na rynku kolportażu reklamowych przesyłek bezadresowych i adresowych. Firma posiada 75 oddziałów regionalnych, 15 magazynów centralnych spełniających wszelkie wymagania transportowe, 42 magazyny regionalne i 91 punktów przeładunkowych, a kurierzy Integera dostarczają przesyłki w ponad 500 miastach w Polsce. Na rzecz spółki pracuje łącznie 7300 osób. Średnio miesięcznie firma kolportuje od 65 do 75 mln sztuk ulotek i druków reklamowych. Dzięki nowoczesnej i rozbudowanej infrastrukturze - dopasowanej do prowadzonej działalności - Integer.pl gwarantuje w ciągu 48 godzin wsparcie logistyczne na transport 150 ton materiałów do każdego miejsca w Polsce.

Integer.pl współpracuje z największymi sieciami handlowymi w Polsce, takimi jak: Auchan, Elea, Leclerc, Lidl, Plus Discount czy Real.

Firma jest laureatem prestiżowej nagrody "Gazele Biznesu". Wyróżnienia otrzymują dynamicznie rozwijające się spółki krajowe, które osiągają dobre wyniki finansowe i są rzetelnym partnerem w biznesie. Firma jest także dwukrotnym laureatem programu "Jakość Roku 2006" i "Jakość Roku 2007"  w kategorii "Usługi". Integer.pl posiada również Certyfikat Jakości ISO 9001.

Więcej informacji o firmach znajdą Państwo na stronach www.integer.pl

InPost Usługi Pocztowe jest największym niezależnym operatorem pocztowym o zasięgu ogólnopolskim, należącym do grupy kapitałowej Integer.pl, notowanej od 2007 roku na GPW. InPost świadczy usługi pocztowe na skalę ogólnokrajową od listopada 2006 roku w obszarze przesyłek o masie powyżej 50 g.

InPost dysponuje własnym zapleczem techniczno-logistycznym umożliwiającym prowadzenie działalności o ogólnopolskim zasięgu. Obecnie spółka posiada swoje przedstawicielstwa w wielu miastach na terenie całej Polski. Zgodnie ze strategią rozwojową, do końca 2008 roku firma będzie obecna na terenie całego kraju - w 200 miastach Polski przez sieć 800 Punktów Obsługi Klienta. Cele strategiczno-rozwojowe InPost zakładają ponadto wprowadzanie 5 nowych usług rocznie.Docelowo - w 2008 roku - spółka będzie dysponować paletą 15 produktów z branży pocztowej i wprowadzi obsługę przesyłek międzynarodowych. Wśród nowych usług znajdą się także: paczka pobraniowa czyusługi ukierunkowane na e-handel.

InPost jest laureatem XVIII edycji konkursu TERAZ POLSKA. Firmę nagrodzono w kategorii Najlepsze Usługi za całokształt działań prowadzonych na rynku pocztowym..

 

www.inpost.pl, Infolinia: 0 801 400 100

InPost Finansew 50,2% należy do Grupy Kapitałowej Integer.pl. Pozostałe udziały posiada AQMET Nowiński sp. jawna.

Firma oferuje usługi finansowe dla klientów indywidualnych oraz masowych. Budowa sieci odbywa się w oparciu o dotychczasowe Punkty Obsługi Klienta InPost, przejęcia istniejących punktów w małych sieciach franczyzowych oraz wykorzystanie istniejących punktów kasowych, np.: spółdzielni mieszkaniowych, wodociągów, gazowni, zakładów energetycznych, itp.

Usługi oferowane w ramach InPost Finanse to m.in.: wpłaty za rachunki (np. za media), nadawanie przekazów pieniężnych krajowych i zagranicznych, sprzedaż produktów niematerialnych oraz sprzedaż prostych produktów pośrednictwa finansowego: ubezpieczenie, pożyczka, karta kredytowa, itp.

Ponadto, spółka świadczy usługi outsorcingowe skierowane do banków oraz instytucji finansowych. W ramach specjalnej oferty InPost Finanse proponuje także klientom indywidualnym sprzedaż produktów bankowych i pożyczkowych za pośrednictwem listonoszy spółki InPost.

Docelowo, dzięki połączeniu zakresu usług pocztowych i pośrednictwa finansowego,klient indywidualny będzie miał możliwość dokonania wpłat pieniężnych, opłat za rachunki, itp. również w miejscu zamieszkania korzystając z usług listonosza.

Więcej informacji o firmach znajdą Państwo na stronachwww.infinanse.pl

Nasze marki

  • InpostInpost
  • Inpost PaczkomatyInpost Paczkomaty
  • Inpost FinanseInpost Finanse
  • easypackeasypack