Kontakt

Kontakt

INTEGER.pl SA
ul. Wielicka 28,
30-552 Kraków

tel. 12 619 98 00,
fax 12 619 98 01

Integer.pl podpisał umowę z Austrian Post

15 Maja 2012

                                                                                                                                                                                                                                          Kraków / Wiedeń, 4 maja 2012

 

Integer.pl podpisał umowę z Austrian Post

 

Sprzedaż spółki Kolportaż Rzetelny

 

Grupa Integer.pl – czołowa polska grupa pocztowa, niezależny operator finansowy oraz dostawca innowacyjnych rozwiązań pocztowo-kurierskich i usług z zakresu e-commerce – podpisał umowę sprzedaży spółki Kolportaż Rzetelny na rzecz Austrian Post. Transakcja została zatwierdzona przez UOKiK. Kolportaż Rzetelny to lider w sektorze druków bezadresowych, z udziałem rynkowym na poziomie 36%. Przychody spółki w 2011 roku wyniosły 44 mln zł (11,3 mln euro).
Wejście w segment dystrybucji bezadresowej jest pierwszym krokiem do rozwoju Austrian Post na polskim rynku Firma jest znaczącym podmiotem w tej branży w krajach Europy Centralnej i Wschodniej.

 

„Jesteśmy dumni, że to za naszym pośrednictwem tacy silni gracze, jak Austrian Post, wchodzą na polski rynek. Nie mam wątpliwości, że to dopiero początek europejskiego zainteresowania naszym sektorem pocztowym” – mówi Rafał Brzoska, prezes zarządu Grupy Integer.pl.

 

„Akwizycja Kolportażu Rzetelnego jest konsekwencją strategii ekspansji Austrian Post w Europie Centralnej i Wschodniej. Dystrybucja druków bezadresowych za pośrednictwem oddziałów to kluczowy obszar naszego biznesu, a transakcja z Integer.pl otwiera nam drogę do rozwoju w kolejnych krajach, zwłaszcza w obliczu liberalizacji rynku pocztowego” – mówi Walter Hitziger, członek zarządu Austrian Post.

 

O Austrian Post

 

Austrian Post jest wiodącym operatorem usług logistycznych, zatrudniającym 24.000 pracowników i działającym za pośrednictwem oddziałów w ponad 10 krajach europejskich. Firma oferuje najwyższej jakości usługę dostarczania listów i paczek, jest także operatorem narodowym (publicznym) w Austrii. Austrian Post ma istotne znaczenie dla krajowej gospodarki, osiągając roczne przychody na poziomie 2,35 mld euro i zysk operacyjny w wysokości 169 mln euro (w 2011 roku).

 

W ciagu ostatnich kilku lat region CEE rozwinął się i obecnie stanowi kluczowy cel rozwojowy dla wielu firm austriackich. Tym samym, dla przedsiębiorców istotne jest utrzymywanie kontaktów z obecnymi I potencjalnymi klientami. Austrian Post – wraz ze swoimi oddziałami – planuje testowanie kolejnych narzędzi tek komunikacji, zarówno w obszarze przesyłek adresowych, jak i bezadresowych. Dzięki liberalizacji rynku firma planuje także oferowanie usług alternatywnych dla tradycyjnych listów.

 

O Grupie Integer.pl

 

Grupę Integer.pl tworzy 10 innowacyjnych, dynamicznie rozwijających się spółek, działających w branży pocztowo-kurierskiej i kolportażowej, w sektorze e-commerce oraz na rynku usług finansowych.
Grupa Integer.pl odnotowała narastająco po czterech kwartałach 2011 roku 23,3 mln zł skonsolidowanego zysku netto, co oznacza wzrost o 41% w porównaniu z 2010 rokiem. Przychody Grupy wyniosły narastająco 251,6 mln zł i są wyższe od osiągniętych w analogicznym okresie roku ubiegłego o 24%. Rentowność netto po czterech kwartałach 2011 ukształtowała się na poziomie 9,26%.
Jednocześnie spółka Integer.pl uplasowała się na 9. pozycji w zestawieniu firm o najwyższych stopach zwrotu w 2011 roku.

 

O spółce Kolportaż Rzetelny

 

Kolportaż Rzetelny to lider na rynku druków bezadresowych. Wartość tego segmentu w Polsce szacowana jest na około 180 mln zł. W 2011 roku spółka doręczyła około 1,23 mld druków bezadresowych względem 1,16 mld w 2010 roku, co daje jej 36% udziału w tym rynku. Wieloletnie funkcjonowanie spółki z Grupy Integer.pl na rynku kolportażu druków bezadresowych, ugruntowana pozycja biznesowa i dobrze rozwinięte zaplecze technologiczno-logistyczne zapewniają bardzo dobre wyniki finansowe. Kolportaż Rzetelny ma kontrakty z największymi w Polsce, międzynarodowymi sieciami handlowymi, tj. Rossmann, Deichmann, Eurocash, Nomi, Obi, Leclerc, Lidl, Carrefour czy Real.

Nasze marki

  • InpostInpost
  • Inpost PaczkomatyInpost Paczkomaty
  • Inpost FinanseInpost Finanse
  • easypackeasypack