Kontakt

Kontakt

INTEGER.pl SA
ul. Malborska 130,
30-624 Kraków

tel. 12 619 98 00,
fax 12 619 98 01

Integer.pl pozyskuje kolejne środki z funduszy unijnych!

31 Lipca 2009

Integer.pl pozyskuje kolejne środki z funduszy unijnych!

Integer.pl - czołowa polska grupa kolportażowa, niezależny operator pocztowy i finansowy - już po raz drugi w ostatnim tygodniu lipca 2009 zwiększył kwotę dofinansowań pozyskanych z funduszy UE. W dniu 31 lipca spółka otrzymała niemal 5,1 mln zł na projekt, którego wartość wynosi 10,52 mln zł. Dotacja z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka na lata 2007-2013 zostanie przeznaczona na rozwój usług pocztowych w sektorze B2B. Z kolei 30 lipca Integer.pl zdobył dotację z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego w wysokości 3, 014 mln zł na rozwój usługi Paczkomaty 24/7.

Dofinansowanie uzyskane przez Integer.pl w ramach Działania 4.4 "Nowe inwestycje o wysokim potencjale innowacyjnym" spółka wykorzysta na realizację projektu "Pierwsze Centrum outsourcingu e-faktur - innowacyjna usługa masowej e-faktury". Założeniem najnowszej propozycji Grupy Integer.pl jest obsługa firm w zakresie doręczania dokumentów elektronicznych. Rozwiązanie to pozwoli na dywersyfikację działalności całej Grupy i zabezpieczy ją w kolejnych latach przed wahaniami koniunktury, związanymi z potencjalnym spadkiem liczby listów tradycyjnych. Skuteczne przewidywanie trendów na rynku usług pocztowych i wchodzenie w niedostrzeżone przez konkurencję obszary działalności zapewnią Grupie Integer.pl znaczącą pozycję na dynamicznie rozwijającym się rynku e-dokumentów.

"Po raz kolejny Grupa Integer.pl udowadnia, że rynek pocztowo-kurierski w Polsce ma ogromny potencjałInnowacyjne podejście Integer.pl do prowadzonego biznesu pozwala na podejmowanie niestandardowych działań i dynamiczny rozwój portfela świadczonych usług. Nasze pionierskie przedsięwzięcia przyniosą bez wątpienia korzyści nie tylko klientom, ale również samej spółce. Z każdą podjętą przez Integer.pl czy InPost inicjatywą, wzrasta nasza konkurencyjność. Ma to ogromne znaczenie, szczególnie w przeddzień liberalizacji rynku pocztowego" - powiedział Rafał Brzoska, prezes zarządu Grupy Integer.pl.

Grupa Integer.pl złożyła od 2008 roku 25 wniosków na inwestycje o wartości ok. 90 mln zł, z czego pozyskane dotacje wynoszą aktualnie niemal 63%. W okresie od 2008 do 2009 roku Grupa otrzymała na wdrażanie i rozwój nowoczesnych rozwiązańinwestycje w modernizację zaplecza logistycznego oraz szkolenia pracowników już niemal 56,6 mln zł.

Najnowszą  propozycją spółki InPost - również współfinansowaną z funduszy europejskich - są Paczkomaty 24/7. Ta innowacyjna usługa z zakresu e-commercezakłada możliwość nadawania i odbierania przesyłek zamawianych on-line, 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Jeszcze w 2009 roku operator zaangażuje się także w nowatorski projekt poczty hybrydowejRozwiązanie łączy funkcjonalność poczty elektronicznej i cechy tradycyjnych usług pocztowych i poligraficznych. Nadawca korespondencji przesyła elektroniczną wersję wiadomości do operatora pocztowego, który drukuje, kopertuje i doręcza przesyłkę. Poczta hybrydowa umożliwia zatem przeniesienie całego procesu związanego z nadawaniem korespondencji - włącznie z dostarczeniem jej odbiorcy końcowemu - na podmioty zewnętrzne.

O aktywności spółek z Grupy świadczy nie tylko poszerzanie wachlarza świadczonych usług, ale również nawiązywanie współpracy z kolejnymi strategicznymi Klientami. W lipcu 2009 Integer.pl - w ramach intensyfikacji działań z zakresu B2C podpisał nową umowę obejmującą kolportaż materiałów reklamowych. Firma będzie współpracowała z jednym z wiodących polskich wydawnictw do 31 grudnia 2011 rokuWartość zlecenia szacuje się na ok. 11 mln zł. Z kolei InPost dzięki udanej współpracy z ogólnopolskim operatorem sieci kablowej bezterminowo przedłużył dotychczasową umowę. Wartość transakcji w okresie 5 lat wyniesie ok. 9 mln zł

Informacje o Grupie Integer.pl:
Integer.plSA jest liderem na rynku kolportażu reklamowych przesyłek bezadresowych i adresowych. Firma posiada 75 oddziałów regionalnych, 15 magazynów centralnych spełniających wszelkie wymagania transportowe, 42 magazyny regionalne i 91 punktów przeładunkowych, a kurierzy Integera dostarczają przesyłki w ponad 500 miastach w Polsce. Na rzecz spółki pracuje łącznie 7300 osób. Średnio miesięcznie firma kolportuje od 65 do 75 mln sztuk ulotek i druków reklamowych. Dzięki nowoczesnej i rozbudowanej infrastrukturze - dopasowanej do prowadzonej działalności - Integer.pl gwarantuje w ciągu 48 godzin wsparcie logistyczne na transport 150 ton materiałów do każdego miejsca w Polsce.

Integer.pl współpracuje z największymi sieciami handlowymi w Polsce, takimi jak: Auchan, Elea, Leclerc, Lidl, Plus Discount czy Real.

Firma jest laureatem prestiżowej nagrody "Gazele Biznesu". Wyróżnienia otrzymują dynamicznie rozwijające się spółki krajowe, które osiągają dobre wyniki finansowe i są rzetelnym partnerem w biznesie. Firma jest także dwukrotnym laureatem programu "Jakość Roku 2006" i "Jakość Roku 2007"  w kategorii "Usługi". Integer.pl posiada również Certyfikat Jakości ISO 9001.

Więcej informacji o firmach znajdą Państwo na stronach www.integer.pl

InPost Usługi Pocztowe jest największym niezależnym operatorem pocztowym o zasięgu ogólnopolskim, należącym do grupy kapitałowej Integer.pl, notowanej od 2007 roku na GPW. InPost świadczy usługi pocztowe na skalę ogólnokrajową od listopada 2006 roku w obszarze przesyłek o masie powyżej 50 g.

InPost dysponuje własnym zapleczem techniczno-logistycznym umożliwiającym prowadzenie działalności o ogólnopolskim zasięgu. Obecnie spółka posiada swoje przedstawicielstwa w wielu miastach na terenie całej Polski. Zgodnie ze strategią rozwojową, do końca 2008 roku firma będzie obecna na terenie całego kraju - w 200 miastach Polski przez sieć 800 Punktów Obsługi Klienta. Cele strategiczno-rozwojowe InPost zakładają ponadto wprowadzanie 5 nowych usług rocznie.Docelowo - w 2008 roku - spółka będzie dysponować paletą 15 produktów z branży pocztowej i wprowadzi obsługę przesyłek międzynarodowych. Wśród nowych usług znajdą się także: paczka pobraniowa czyusługi ukierunkowane na e-handel.

InPost jest laureatem XVIII edycji konkursu TERAZ POLSKA. Firmę nagrodzono w kategorii Najlepsze Usługi za całokształt działań prowadzonych na rynku pocztowym..

 

www.inpost.pl, Infolinia: 0 801 400 100

InPost Finansew 50,2% należy do Grupy Kapitałowej Integer.pl. Pozostałe udziały posiada AQMET Nowiński sp. jawna.

Firma oferuje usługi finansowe dla klientów indywidualnych oraz masowych. Budowa sieci odbywa się w oparciu o dotychczasowe Punkty Obsługi Klienta InPost, przejęcia istniejących punktów w małych sieciach franczyzowych oraz wykorzystanie istniejących punktów kasowych, np.: spółdzielni mieszkaniowych, wodociągów, gazowni, zakładów energetycznych, itp.

Usługi oferowane w ramach InPost Finanse to m.in.: wpłaty za rachunki (np. za media), nadawanie przekazów pieniężnych krajowych i zagranicznych, sprzedaż produktów niematerialnych oraz sprzedaż prostych produktów pośrednictwa finansowego: ubezpieczenie, pożyczka, karta kredytowa, itp.

Ponadto, spółka świadczy usługi outsorcingowe skierowane do banków oraz instytucji finansowych. W ramach specjalnej oferty InPost Finanse proponuje także klientom indywidualnym sprzedaż produktów bankowych i pożyczkowych za pośrednictwem listonoszy spółki InPost.

Docelowo, dzięki połączeniu zakresu usług pocztowych i pośrednictwa finansowego,klient indywidualny będzie miał możliwość dokonania wpłat pieniężnych, opłat za rachunki, itp. również w miejscu zamieszkania korzystając z usług listonosza.

Więcej informacji o firmach znajdą Państwo na stronachwww.infinanse.pl

Paczkomaty 24/7 to rewolucyjne na polskim rynku rozwiązanie umożliwiające nadanie przesyłki przy znajomości wyłącznie adresu e-mail odbiorcy. Najnowszausługa InPost umożliwia odbiór paczki w wybranym miejscu i o dowolnej godzinie przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. Ponadto, jest  to atrakcyjne rozwiązanie dla wszystkich osób oczekujących na optymalizację procesu świadczenia usług kurierskich. Dzięki wprowadzeniu nowego projektu InPost, większość występujących obecnie wad tradycyjnych usług kurierskich zostanie wyeliminowana, a użytkownicy sieci zyskają profesjonalną i bezpieczną usługę będącą olbrzymim ułatwieniem w ich codziennych e-zakupach.

Wprowadzenie usługi Paczkomaty 24/7 na rynek wspiera Projekt 01. Jego celem jest skupienie e-społeczności wokół innowacyjnej usługi. Projekt 01 tworzą aktywni internauci, którzy kupując lub sprzedając on-line wspólnie kreują nową erę e-zakupów. W akcji udział weźmie 10.000 osób, które wyślą swoje zgłoszenie i pomyślnie przejdą weryfikację. Dzięki temu jako pierwsi będą mogli poznać najnowocześniejszą usługę wysyłkową w Europie.

Więcej informacji o projekcie znajdą Państwo na stronachwww.projekt01.pl

Nasze marki

  • InpostInpost
  • Inpost PaczkomatyInpost Paczkomaty
  • Inpost FinanseInpost Finanse
  • easypackeasypack