Kontakt

Kontakt

INTEGER.pl SA
ul. Wielicka 28,
30-552 Kraków

tel. 12 619 98 00,
fax 12 619 98 01

Integer.ua - kontrakt na Ukrainie za 1,14 mln zł

17 Stycznia 2013

Informacja prasowa
                                                                                                                                                                                                                                                   Kraków, 17 stycznia 2013

 

Integer.ua - kontrakt na Ukrainie za 1,14 mln zł

 

Integer.ua – spółka zależna z Grupy Integer.pl, prowadząca działalność kolportażową na rynku ukraińskim – rozbudowuje portfolio klientów z sektora handlu detalicznego. Polski operator - po podpisanym w grudniu 2012 roku kontrakcie z ALLO, liderem w sprzedaży internetowej sprzętu telekomunikacyjnego oraz rozszerzeniu dotychczasowej współpracy z Foxtrot, wiodącą na Ukrainie siecią sklepów z elektroniką, jak też przedłużeniu umowy z europejską siecią supermarketów BILLA, jednym z głównych graczy ukraińskiej branży spożywczej – zawarł w styczniu 2013 roku umowę z Technopolis, znaczącym na lokalnym rynku sprzedawcą elektroniki.

 

 

Współpraca Integer.ua z Technopolis obejmuje realizację w 2013 roku na terenie całej Ukrainy 24 akcji kolportażowych, zakładających doręczenie łącznie minimum 10 mln, a docelowo 20 mln druków bezadresowych. Maksymalna wartość umowy – zawartej na okres 1 roku – szacowana jestna niemal 1,14 mln. Ukraiński sektor druków bezadresowych wyceniany był w 2012 roku na 120 mln zł, przy 12% wzroście względem 2011.

 

Łącznie Integer.ua kolportuje na Ukrainie średnio około 6,1 mln sztuk ulotek miesięcznie. Spółka z Grupy Integer.pl – w ramach nowych kontraktów i przedłużenia dotychczasowych umów – zwiększyła nakład doręczanych druków bezadresowych z 50 mln na koniec 2012 roku do ponad 73 mln sztuk rocznie. Aktualnie Integer.ua obsługuje sieć Foxtrot na terenie zachodniej i centralnej Ukrainy, kolportując jednocześnie na terenie całej Ukrainy przesyłki reklamowe na rzecz Technopolis, sieci BILLA oraz 425 sklepów sieci ALLO.

 

„Zarówno kontrakty zawarte czy rozszerzone pod koniec 2012, jak i na początku 2013 roku pokazują mocną pozycję Integer.ua na ukraińskim rynku druków bezadresowych. Już teraz możemy śmiało mówić o wiodącej pozycji w tym sektorze, dzięki wieloletniej współpracy z kluczowymi sieciami sprzedaży detalicznej. O naszych przewagach konkurencyjnych świadczy nie tylko to, że oferujemy kompleksowe, ale przede wszystkim szeroko zakrojone geograficznie usługi w oparciu o własne zasoby i zaplecze logistyczne. Ukraiński rynek druków bezadresowy jest dopiero – względem krajów Europy Zachodniej – w fazie początkowego rozwoju. Dla Integer.ua oznacza to jednak ugruntowanie pozycji lidera na długo przed konkurencją, która pojawi się na nim w momencie największego wzrostu. Jesteśmy przekonani, że – wzorem polskiego rynku usług pocztowych – będzie to już zdecydowanie za późno na to, by walczyć o największe kontrakty, które właśnie podpisujemy” – podkreśla Waldemar Brzoska, dyrektor generalny Integer.ua i doradca zarządu Grupy Integer.pl.

 

 

Jednocześnie Grupa Integer.pl przygotowuje się do wdrożenia na Ukrainie - w ramach 4-letniej, międzynarodowej ekspansji – nawet 250 Paczkomatów InPost. Już w lutym 2013 roku w samym Kijowie stanie 20 automatów do całodobowego nadawania i odbierania przesyłek. Integer.ua – ze względu na wieloletnie doświadczenie biznesowe na lokalnym rynku – zapewniać będzie wsparcie logistyczno-kadrowe w oparciu o przedstawicielstwa spółki na ternie całej Ukrainy oraz usługi techniczne i serwisowe urządzeń.

 

W związku z rozszerzającym się portfolio Klientów oraz działalnością operacyjną w ramach projektu easyPack, Integer.ua planuje nie tylko wzrost zatrudnienia na lokalnym rynku, ale również rozbudowę zaplecza logistycznego. Na inwestycje w zwiększenie użytkowanej dotychczas powierzchni biurowej, magazynowej i floty samochodowej firma przeznaczy w 2013 roku około 3 mln euro.

 

„Podtrzymujemy nasza ambitne plany biznesowe względem Ukrainy. Mobilizująco działa na nas możliwość rozwoju - szybszego niż rynek ukraiński - jednej z naszych spółek zależnych. Poza tym mamy ogromne, wieloletnie doświadczenie w akcjach kolportażowych. Co prawda, Ukraina – ze względu na ograniczoną infrastrukturę, obowiązujące przepisy prawne i mentalność jego mieszkańców - jest bardzo specyficznym, a przez to wymagającym i trudnym rynkiem. Tym bardziej cieszy nas każdy nowo podpisany lub przedłużony kontrakt, zwłaszcza ten, który rozszerza dotychczasową współpracę. Ukraińskie czy międzynarodowe sieci widzą w Integer.ua rzetelnego partnera, dlatego z miesiąca na miesiąc z sukcesem do naszego portfolio dołączają kolejni klienci” – zapewnia Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl.

 

Integer.ua działa na ukraińskim rynku druków bezadresowych od końca 2008 roku. Od 2009 roku spółka obsługuje m.in. agencję OSD, świadcząc na jej rzecz usługi transportowe. W ramach umowy Integer.ua kolportuje 120 ton materiałów reklamowych rocznie, w tym katalogi BonPrix i około 2,5 mln sztuk kompleksacji dla matki i dziecka "Расти, Малыш". Firma jest także jedynym partnerem kijowskiego sklepu Leroy Merlin w ramach kwartalnych akcji kolportażowych.

 

Więcej informacji o Grupie Integer.ua dostępnych jest na: www.integer.pl/ua

Nasze marki

  • InpostInpost
  • Inpost PaczkomatyInpost Paczkomaty
  • Inpost FinanseInpost Finanse
  • easypackeasypack