Kontakt

Kontakt

INTEGER.pl SA
ul. Wielicka 28,
30-552 Kraków

tel. 12 619 98 00,
fax 12 619 98 01

Internauci chcą liberalizacji rynku usług pocztowych

06 Lipca 2007

Internauci chcą liberalizacji rynku usług pocztowych

Internauci uważają, że przesunięcie terminu liberalizacji usług pocztowych i utrzymanie monopolu Poczty Polskiej jest niesłuszne - zgodnie z wynikami sondy internetowej* zamieszczonej na stronie firmy InPost. Okazuje się, że ponad 88% Internautów uważa, że przesunięcie tego terminu do 2012 roku jest niewłaściwe, a ponad 86% negatywnie ocenia ewentualne karanie niezależnych operatorów pocztowych konkurujących z Pocztą Polską.

Tylko 8% Internautów zgadza się z przesunięciem terminu liberalizacji rynku usług pocztowych aż do 2012 roku:

Czy uważasz za słuszne przesunięcie terminu liberalizacji rynku pocztowego i utrzymywanie monopolu Poczty Polskiej do końca 2012 roku?

„InPost - jako nowy operator na rynku usług pocztowych - regularnie zdobywa rynek dzięki swojej atrakcyjnej ofercie produktowej oraz serwisowi o wysokiej jakości. Dlatego przesunięcie terminu liberalizacji – choć zdecydowanie chroni operatora narodowego – nie stanowi dla nas wielkiego zagrożenia. Nasze usługi oraz marka InPost są coraz bardziej popularne. Do czasu uwolnienia rynku zdobędziemy mocną, niepodważalną pozycję na rynku. Cieszy nas, że nasi klienci oraz Internauci podzielają nasze zdanie co do terminu liberalizacji rynku” – mówi Rafał Brzoska, prezes firmy InPost.

Z badań przeprowadzonych przez InPost wynika, że ponad 86% Internautów negatywnie ocenia deklaracje dotyczące możliwości karania alternatywnych, niezależnych operatorów pocztowych za stosowanie przesyłek przekraczających wagę 50 g.

Jak oceniasz stanowisko Ministra Transportu dotyczące konieczności karania alternatywnych niezależnych operatorów pocztowych walczących z monopolem Poczty Polskiej?

Zgodnie z najnowszym projektem 3 dyrektywy Unii Europejskiej termin liberalizacji rynku usług pocztowych ma zostać przesunięty z roku 2009 na 2012. Dyrektywa została przyjęta przez Komisję Transportu, a w lipcu będzie poddana głosowaniu w Parlamencie Europejskim.
* Badanie zostało zrealizowane za pomocą sond na portalu www.inpost.pl w okresie 13.06.06 –27.06.07. Liczba osób uczestniczących w badaniu: pytanie nr 1 – 974, pytanie nr 2 – 761.

Infolinia: 0 801 400 100

Informacje dodatkowe:
W marcu 2007 roku InPost rozszerzył swoją ofertę o świadczenie usług związanych z produkcją i montażem Euroskrzynek. InPost oferuje swoim Klientom produkty wysokiej jakości odpowiadające standardom technicznym obowiązującym w Unii Europejskiej.

InPost jest pierwszym niezależnym operatorem pocztowym o zasięgu ogólnopolskim, należący do grupy kapitałowej INTEGER.pl planującej w II kwartale 2007 roku wejście na GPW. Rozpoczął świadczenie powszechnych usług pocztowych na skalę ogólnokrajową jesienią 2006 roku. W związku z częściową liberalizacją rynku usług pocztowych poza obszarem zastrzeżonym dla Poczty Polskiej - definiowanym przez Ustawę Prawo Pocztowe z dn. z 12 czerwca 2003 r. - znalazły się przesyłki ważące od 50 do 350 g. W tym właśnie obszarze (przesyłki o masie powyżej 50 g) swoje usługi świadczy InPost.

Firma dysponuje własnym zapleczem techniczno-logistycznym umożliwiającym prowadzenie działalności o ogólnopolskim zasięgu. Obecnie spółka posiada swoje przedstawicielstwa w 78 miastach Polski oraz 800 Punktów Obsługi Klienta. Zgodnie ze strategią rozwojową, do końca 2007 r. firma będzie obecna na terenie całego kraju, w 200 miastach Polski poprzez sieć 1200 Punktów Obsługi Klienta.

InPost kieruje swoją ofertę zarówno do klientów masowych (korporacyjnych), jak i indywidualnych. Propozycją firmy są zupełnie nowe, kompleksowe usługi pocztowe odpowiadające wysokim wymaganiom odbiorców. Terminowość, jakość serwisu i atrakcyjne ceny determinują filozofię biznesową firmy InPost.

Więcej informacji o firmach znajdą Państwo na stronach www.inpost.pl

INTEGER.pl jest liderem na rynku kolportażu reklamowych przesyłek bezadresowych i adresowych. Firma posiada 75 oddziałów regionalnych. Codziennie kurierzy INTEGERA dostarczają przesyłki w ponad 500 miastach w Polsce. Na rzecz spółki pracuje łącznie 7300 osób. Średnio miesięcznie firma kolportuje od  50 – 70 mln sztuk ulotek i druków reklamowych. INTEGER.pl posiada Certyfikat Jakości ISO 9001.

W II kwartale 2007 spółka planuje swój debiut na warszawskiej giełdzie.

Więcej informacji o firmach znajdą Państwo na stronach www.integer.pl

Nasze marki

  • InpostInpost
  • Inpost PaczkomatyInpost Paczkomaty
  • Inpost FinanseInpost Finanse
  • easypackeasypack