Kontakt

Kontakt

INTEGER.pl SA
ul. Wielicka 28,
30-552 Kraków

tel. 12 619 98 00,
fax 12 619 98 01

Już 5 mln aukcji oferuje dostawę Allegro InPost

27 Listopada 2015

Udział w rynku transakcji Allegro przekroczył 13%

Allegro Kurier InPost już dostępny dla e-sprzedawców!

Rok po wdrożeniu usługi Allegro InPost Polecony i Allegro Paczkomaty InPost ponad 5 mln aukcji oferuje te formy dostawy. Oznacza to udział przekraczający 13% w rynku transakcji na Allegro. Ponadto od 27 listopada 2015 e-sprzedawcy mogą oferować najnowszą usługę Allegro Kurier InPost.

Opcje Allegro InPost to najtańsze formy dostawy, w dodatku jako jedyne zawierające w cenie darmowy zwrot kupionego towaru przez adresata. Ponad 81% użytkowników ocenia opcję Allegro Polecony InPost i E-commerce Polecony InPost jako bardzo dobrą i dobrą. Co ważne, partnerstwo pomiędzy InPost i Allegro ma charakter strategiczny i długoterminowy.

„W ciągu roku nasz udział w rynku dostaw przesyłek Allegro wzrósł 13-krotnie. Historycznie żaden operator logistyczny nie zanotował takich wyników. Opcja Allegro InPost jest chętnie wybierana przez użytkowników, bo jest niedroga i zawiera w cenie darmowy zwrot towaru. Oceny tych usług przez konsumentów są bardzo wysokie. Właśnie zakończyliśmy integrację nowej opcji Allego Kurier InPost. Jestem pewien, że sprzedawcy szybko zaoferują tę atrakcyjną dostawę w swoich aukcjach bo pomoże im ona przyciągnąć jak najwięcej odbiorców w gorącym sezonie świątecznym. Już dziś symboliczny początek – Black Friday” komentuje Rafał Brzoska, prezes zarządu Grupy Integer.pl, właściciela InPost.

Udział opcji Allegro InPost w ogólnej liczbie transakcji na przestrzeni roku

Badania wskazują, że dla 69% badanych koszty dostawy mają istotny wpływ na częstotliwość zakupów online[1].

Ponadto aż 83% kupujących online zwiększyłoby skalę zakupów mając w cenie darmową opcję zwrotu towarów. Nawet 63% e-konsumentów sprawdza darmową opcję zwrotu przed wyborem sprzedawcy, a 25% z nich podejmuje decyzję zakupową właśnie ze względu na darmowy zwrot[2].

„Opcje dostawy Allegro InPost to jedna z większych przewag konkurencyjnych, jakie mogą zaoferować e-sprzedawcy na Allegro. Zachęcamy do szybkiego integrowania usługi, która może wpływać na decyzje zakupowe konsumentów”mówi Przemysław Budkowski, Prezes Allegro.

InPost S.A. to największy niezależny operator pocztowy, działający na rynku od 2006 r. w ramach Grupy Kapitałowej Integer.pl i jedyny tego typu podmiot działający na skalę ogólnopolską. Od października 2015 r. notowany na GPW. Jest jedynym prywatnym operatorem pocztowym posiadającym co najmniej jedną stałą placówkę pocztową w każdej gminie miejskiej i miejsko-wiejskiej. InPost – jako jedyny operator w Polsce – dysponuje zintegrowaną ofertę, obejmującą usługi pocztowe, kurierskie i paczkomatowe. Dzięki zawarciu porozumienia o strategicznej współpracy w ramach dostaw produktów zamawianych online przez Allegro i InPost, e-sprzedawcy mają możliwość skorzystania z Allegro Paczkomaty InPost, Allegro Polecony InPost oraz Allegro Kurier InPost. We wszystkich tych opcjach, klienci mają zagwarantowaną możliwość bezpłatnego zwrotu zamówionego produktu.

Ponadto spółka wprowadziła dostawy międzynarodowe InPost Cross Border. Oferta przesyłek zagranicznych obejmuje usługi kurierskie ‘door-to-door’ do 15 europejskich krajów oraz dostawę do Paczkomatów® InPost w Czechach i na Słowacji.

W skład Grupy InPost wchodzą również spółki: Polska Grupa Pocztowa SA (PGP SA), InPost Finanse sp. z o.o. i Bezpieczny List sp.z.o.o.

 

Allegro

Allegro – od lat działa na rynku platform handlowych jako operator internetowych platform zakupowych Allegro.pl w Polsce, Aukro.ua na Ukrainie, Aukro.cz w Czechach oraz Molotok.ru w Rosji. W Polsce do grupy należy również: w obszarze usług płatniczych serwis PayU; na rynku serwisów ogłoszeniowych takie marki jak OLX.pl, otoMoto.pl czy otoDom.pl; porównywarka internetowa Ceneo.pl oraz serwisy Fashiondays.pl, Agito.pl i Stendi.pl. Allegro jest częścią Grupy Naspers.

[1] Gemius SA, September 2014

[2] Gemius SA, September 2014; Naspers Group report, Q1 2014; InPost Global, Q1 2014

Nasze marki

  • InpostInpost
  • Inpost PaczkomatyInpost Paczkomaty
  • Inpost FinanseInpost Finanse
  • easypackeasypack