Kontakt

Kontakt

INTEGER.pl SA
ul. Wielicka 28,
30-552 Kraków

tel. 12 619 98 00,
fax 12 619 98 01

Już tylko 50 dni dzieli Polaków od wolnego rynku pocztowego

13 Listopada 2012

Informacja prasowa
                                                                                                                                                                                                                                                 Kraków, 12 listopada 2012

 

Już tylko 50 dni dzieli Polaków od wolnego rynku pocztowego

 

Odliczanie z InPost czas zacząć!

 

Wielkimi krokami zbliża się liberalizacja rynku pocztowego. Od 1 stycznia 2013 roku wszyscy operatorzy pocztowi będą mogli realizować przesyłki do 50g bez dotychczasowych barier cenowych! Wejdź na stronę Wolnyrynekpocztowy.pl i rozpocznij wielkie odliczanie razem z InPost!

 

Rok 2013 będzie bez wątpienia rokiem przełomowym dla branży pocztowej. Pełne uwolnienie rynku – zgodnie z przepisami prawa wspólnotowego – to przede wszystkim pozytywny sygnał dla klientów, zapowiadający zwiększenie konkurencyjności, uatrakcyjnienie oferty i obniżenie cen.

 

Przekonaj się, co jeszcze będzie czekać na Ciebie po uwolnieniu rynku pocztowego. Odwiedź stronę Wolnyrynekpocztowy.pl i wspólnie z InPost przygotuj się do liberalizacji!

 

 

Dla klientów nadających przesyłki masowe, obniżenie cen będzie odczuwalne natychmiast po uwolnieniu rynku pocztowego. Wynikać to będzie z dwóch czynników: skrócenia procesu przygotowywania korespondencji oraz zlikwidowania konieczności oddzielnego pakowania i sortowania listów o wadze poniżej 50g. Masowa produkcja korespondencji to skomplikowany proces, w ramach którego wykonywanych jest wiele czynności, a szybszy czas produkcji korespondencji oznacza skrócenie terminów spływu należności, zamówień czy ofert.

 

Deregulacja rynku usług pocztowych dla Klientów oznacza przede wszystkim:

 

• znacznie bardziej atrakcyjne ceny na przesyłki lżejsze niż 50 gramów
• skrócenie czasu produkcji korespondencji
• prostszy proces zamówień

 

Jednak nadawcy masowi już dziś mogą liczyć na atrakcyjną ofertę cenową, przygotowaną przez firmę InPost. Rozpoczęcie współpracy – jeszcze przed uwolnieniem rynku - umożliwi szybsze wypracowanie najlepszych standardów kooperacji, przekładających się na wzrost jej efektywności w przyszłości. Ponadto, nadawcy będą mieli zagwarantowane oszczędności już od nadania pierwszej przesyłki. Na stronie Wolnyrynekpocztowy.pl można dowiedzieć się więcej na temat tego, dlaczego warto rozpocząć współpracę z InPost już teraz.

 

Do liberalizacji rynku pocztowego pozostało już tylko 50 dni. Jako niezależny operator pocztowy z niecierpliwością czekamy na 2013 rok. Obszar zastrzeżony dotychczas dla Poczty Polskiej – czyli przesyłki do 50g – zostanie uwolniony, dzięki czemu nadawcy masowi i indywidualni będą mieli w końcu pełną swobodę co do wyboru operatora pocztowego. Chcemy także, by nasi klienci byli – tak samo jak my – dobrze przygotowani do tego ważnego wydarzenia. Dlatego specjalnie dla nich uruchomiliśmy serwis Wolnyrynekpocztowy.pl, w którym można znaleźć wszystkie niezbędne informacje ułatwiające zapoznanie się z nadchodzącymi zmianami” – podkreśla Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl.

 

InPost to ogólnopolski, niezależny operator pocztowy, największy rynkowy konkurent Poczty Polskiej, który działa na rynku pocztowo-kurierskim od 2006 roku. Firma świadczy usługi w zakresie korespondencji codziennej, korespondencji masowej (mailingi, faktury), korespondencji elektronicznej (e-faktura multioperatorska) oraz obsługi przesyłek e-commerce (konfekcjonowanie i wysyłka). InPost posiada innowacyjny park maszynowy oraz wykorzystuje nowoczesne rozwiązania, między innymi monitoring przesyłek zwykłych. Natomiast, wyposażenie listonoszy w urządzenia GPS daje pewność, że korespondencja została prawidłowo dostarczona.

 

Do końca 2013 roku InPost zamierza uruchomić 500 nowych Punktów Obsługi Klienta. Tym samym szacuje się, że w grudniu 2013 roku InPost będzie zarządzać siecią 1600 placówek, doręczając na rzecz odbiorców indywidualnych korespondencję do 750 miejscowości, a dla instytucjonalnych do 10.000.

 

Więcej informacji znaleźć można na: www.wolnyrynekpocztowy.pl, www.inpost.pl, a także na blogu: http://blog.inpost.pl/.

Nasze marki

  • InpostInpost
  • Inpost PaczkomatyInpost Paczkomaty
  • Inpost FinanseInpost Finanse
  • easypackeasypack